The Effect Of COVID-19 Virus On Urban Climate And Citizens’ Health In Urban Planning

تابش و باد خورشیدی تمام ماده ای که بین پیش سیاره های منظومه ی شمسی وجود داشت جاروب کرد و پیش سیاره ها را گرم ساخت و سبب شد که مقدار زیادی از جرم آنهابه فضای میان ستاره ها بگریزد. این سامانهی خورشیدی در بازوی شکارچی کهکشان راه شیری واقع شده است و ۲۶۰۰۰ سال نوری از مرکز کهکشانی فاصله دارد. ۴. سازندگان سریال «گامبی وزیر» برای ساخت این مجموعه با کارشناسان شطرنج ازجمله گری کاسپاروف استادبزرگ و قهرمان سابق شطرنج جهان که از ۱۹۸۵ تا ۲۰۰۰ برای ۱۵ سال این عنوان را در اختیار داشت، مشورت کردند.

او در ۲۰۱۵ برای کار خود در فیلم ترسناک «ساحره» بسیار با تحسین روبرو شد. نیویورک تایمز در مطلبی که به مناسبت درگذشت فیشر منتشر کرد، سبک بازی او را با کلماتی توصیف کرد که میتواند متناسب با ویژگیهای بث باشد: «ناپایدار»، «نمایشی»، «دشوار» و «عالی». کتاب «گامبی وزیر» در پی موفقیت سریال نتفلیکس بعد از ۳۷ سال بار دیگر به فهرست پرفروشهای نیویورک تایمز راه پیدا کرد. ۱۳. درحالیکه داستان سریال «گامبی وزیر» بیشتر در دهه ۱۹۶۰ اتفاق میافتد، اما عملاً زنان تا دهه ۱۹۸۰ اجازه شرکت در مسابقات جهانی شطرنج را نداشتند.

۸. آنیا تیلور-جوی بهقدری از بازی در نقش بث هیجانزده بود که عملاً تمام راه را دوید تا خود را به خالق سریال برساند و درباره نقش صحبت کند. سبک تصویری متمایز و قالب جذاب روایت داستان و توجه دقیق به جزئیات بازی شطرنج، و بخصوص نقشآفرینی تماشایی آنیا تیلور-جوی در نقش بث هارمن نابغه شطرنج، ازجمله مواردی است که این مجموعه را تماشایی کرده است. ۹. تیلور-جوی در چند فیلم و سریال معروف دیگر نیز بازی کرده است. فیشر در ۱۹۷۲ در آنچه به «بازی قرن» معروف شد، بوریس اسپاسکی روس را برد و به سالها حکمرانی روسها بر دنیای شطرنج خاتمه داد.

» و «یک روز زیبا در محله» با بازی تام هنکس در نقش فرد راجرز چهره معروف تلویزیونی را در کارنامه دارد. ناهیدبه درخشندگی خاص خود در شب معروفه اما پشت این چهره زیبا بر خلاف هر جای دیگه ایی از منظومه خورشیدی، دنیای طوفان و جهنم قرار داره. دو رمان دیگر تویس نیز به فیلم برگردانده شدند: «مردی که بر زمین افتاد» (۱۹۶۳)، که نیکلاس روگ سینماگر بریتانیایی در ۱۹۷۶ فیلمی به همین نام را با بازی دیوید بوئی ستاره راک در نقش بیگانهای از یک سیاره دیگر که در نیو مکزیکو فرود میآید، مقابل دوربین برد؛ و «رنگ پول» (۱۹۸۴) دنباله «بیلیاردباز» که در ۱۹۸۶ مبنای فیلمی به همین نام به کارگردانی مارتین اسکورسیزی، با بازی پل نیومن، تام کروز و مری الیزابت ماسترانتونیو شد.

بزرگ ترين قمر زحل، تيتان نام دارد كه حتي از سياره ي عطارد و ماه زمين نيز بزرگ تر است. در نتیجه طوفان قوی تر می شود.شماره 3 – شش ضلعی زحلبر روی سیاره زحل، شکلی مانند شش ضلعی توسط دوربین فضاپیمای کاسینی ناسا با وضوح مناسب عکسبرداری شد که بسیار جالب توجه است. اما در پایان فیلم این ناویها هستند که پس از یک شکست اولیه از انسانها، می توانند آن ها را شکست دهند و انسانها را به شکلی تحقیر آمیز از سیاره خود بیرون کنند و دوباره خودشان مالک سرزمین و مقدساتشان بشوند. دانشمندان معتقدند که برخی از سیارک ها و شهاب سنگ هایی که قرار است با زمین برخورد کنند با وجود مشتری به پایان می رسند و به جای زمین به سیاره غول پیکر مشتری برخورد می کنند.

سیارههای غول پیکر منظومه شمسی ، بطور قابل ملاحظهای بزرگتر از سیارههای درونی هستند. با اینکه سیارههای گازی عمدتا از گازهایی مثل هیدروژن تشکیل شدهاند، اما مقادیر کمی مواد سنگی نیز دارند که عمدتا در هستهشان است. دمای هسته سیارات گازی تا ۲۰,۰۰۰ درجه کلوین است. بهرام ایزد پیروزی در ایران باستان شمرده می شده است و اندیشه نیاکان ما بر این بوده است که خداوند یکتا (اهورامزدا) نیروی هایش را برای اجرا در بین افراد بشر بین ایزدان (فرشتگان) خود تقسیم نموده است تا آنان ، آنرا برای مردمان پیاده کنند.

۳. عنوان رمان و سریال بر مبنای یک حرکت در شروع شطرنج انتخاب شده است. ۱۷. گابریل بیندر طراح لباس عامدانه لباسهای بث را طوری انتخاب کرد که بازتاب حرفهای مشخص درباره شخصیت او و علاقه شدیدش به شطرنج و مد باشد. این انگشت اولین انتخاب برای افرادی است که می خواهند با انداختن انگشتر یک عقیده یا بیانیه را ابراز کنند. ۱۴. صحنههایی که بث برای تجسم تصویری حرکت مهرهها روی صفحه به سقف نگاه میکند، خیلی هم غیرواقعی نیست. ۱۶. هیث لجر بیش از یک دهه پیش روی اقتباس تصویری روی «گامبی وزیر» کار میکرد.

بیشتر کارشناسان شطرنج نیز اعتقاد دارند این مجموعه هفت اپیزودی بیش از هر اقتباس تصویری دیگر از بازی شطرنج، قابل باور و ازاینجهت درخور ستایش است. همانطور که در اپیزود دهم فصل اول دیدیم (نخسیتن اپیزود مورتی شرور که در آن ریک اشتباهی به کُشتن بیست و هفت ریک از دنیاهای موازی و گروگان گرفتن مورتیهایشان متهم شده و تحتتعقیبِ سیتادل قرار میگیرد)، ریکهای یاغی از شکنجه کردنِ مورتیها برای مخفی شدن از سیتادل استفاده میکنند. مهر برگرفته شده از آئین هفت هزار ساله میترایی است. کارلسن، ۳۰ ساله که نروژی است، در ۱۳ سالگی استادبزرگ شد و تا پیش از ۱۶ سالگی با تعدادی از بهترین بازیکنان جهان مسابقه داد و اولین بار در ۲۲ سالگی قهرمان جهان شد.

این بازیگر، مدل و بالرین ۲۴ ساله متولد میامی در فلوریدا است، اما تبار بریتانیایی-آرژانتینی دارد. او درنهایت قصهای کوتاه نوشت که بعدها آن را گسترش داد و در ۱۹۵۹ در قالب رمانی به نام «بیلیاردباز» منتشر کرد. این نام از واژه های پهلوی ارمزد، هرمزد، اورمزد، هورمزد، اهورامزدا، مزدا گرفته شده است . ماگنوس کارلسن قهرمان فعلی شطرنج جهان به چِس۲۴ گفت این که شطرنجبازان حرفهای برای به یاد سپردن حرکتها نگاه خود را از روی صفحه به جایی دیگر متمرکز کنند «کاملاً طبیعی» است. پیش از آن که یودیت قلهها را فتح کند، خواهر بزرگش سوزان پولگار برای راهیابی زنان به مسابقات جهانی شطرنج در ۱۹۸۶ جنگید.

یودیت پولگار شطرنجباز مجارستانی در ۱۹۹۱ درحالیکه تنها ۱۵ سال داشت، جوانترین استادبزرگ شطرنج تاریخ لقب گرفت. هسته صخره باقی مانده ممکن است به صورت یک شهابواره به حرکت خود در فضا ادامه دهد. ۳۴. منظور از ناهنجاری (یا خلاف قاعده بودن)، به توصیف دیویدسون از ویژگیهای یک سیستم بسته و یک قانون صریح و اکید(strict) برمیگردد. مینی سریال «گامبی وزیر» (The Queen’s Gambit) تولید نتفلیکس، از زمان اولین نمایش خود در ۲۳ اکتبر ۲۰۲۰ (۲ آبان ۱۳۹۹) با استقبال فراوان تماشاگران و منتقدان روبرو بوده است. مراحا شامل چندین بخش و Episode متفاوت می شوند و هر بازیکن با پشت سر گذاشتن چندین بخش یک Episode را ختم می کند و وارد حلقه ی بعدی می شود.

او به بیلیاردبازهای حرفهای که برای رسیدن پول زیاد مسابقه میدادند، نگاه میکرد و اینطوری خودش یاد گرفت بیلیارد بازی کند. اما شاید این سوال پیش بیاید که آیا این حداکثر تعداد سیاراتی است که میتوانند به دور خورشید بچرخند یا فضای کافی برای گردش سیارات بیشتری هم وجود دارد؟ تفاوت زیادی بین سیارات وجود دارد. سپس شروع به ترسیم نمای کلی از سیارات منظومه شمسی می کنیم. «گامبی وزیر» در نوع خود یکی از قدیمیترین حرکتهای ترکیبی است که تا الان زنده مانده و طرفداران زیادی نیز دارد. فصل سوم : از پرتاب گل به دیوار تا خلق ماتریسهای بازاریابی!

او در ۲۰۲۰ همچنان قهرمان جهان بود و سه بار از عنوان خود دفاع کرد. به نظر میرسد که این شهابسنگ فلزی در اندازهای است که میتواند در کف دست جای بگیرد. او که یک شطرنجباز ماهر بود میخواست خودش در فیلم بازی کند و نقش بث را برای الیوت پیج (با نام قبلی الن پیج) در نظر گرفته بود. کاسپاروف نوامبر ۲۰۲۰ در مصاحبه با اسلیت گفت تعدادی از توصیفهای تویس از حرکتهای شطرنج در کتاب کمی «غیر حرفهای» بود، برای همین کاری کرد که این حرکتها در سریال بهدرستی تصویر شود. کاسپاروف در همان گفتوگوی خود با اسلیت به این نکته اشاره کرد که ماجراهای بث درواقع «نسخه زنانه» اتفاقات زندگی فیشر است.

درواقع بازیگران همیشه میدانستند قرار است چه حرکتهایی انجام بدهند. ما در زندگی روزمره – و گاه بیآنکه بدانیم- از پیشفرض میگیریم که محتوای یک واژه، یک باور یا یک اندیشه، درواقع نوعی شیء است که همچون سایر اشیاء از طریق شناسایی اوصافاش شناخته میشود. حتی دانشمندان حدس میزنند که آب به نوعی در جریان یک فرایند تاکنون ناشناخته، دوباره پر میشود. هرچند در ماههای اخیر سریال «گامبی وزیر» بسیار دیده شده و بحثهای زیادی را ایجاد کرده است، اما حتی علاقهمندان پر و پا قرص سریال و عاشقان شطرنج هم ممکن است همه چیز را درباره آن ندانند.

تویس همچنین در کودکی به خاطر بیماری مدتی در یک نقاهتگاه بستری بود و در این مدت پدر و مادرش عملاً او را رها کرده بودند. فصلها تو مریخ به خاطر مدار بیضی شکل مریخ در چرخیدن به دور خورشید، خیلی طولانی و شدید هستند. همچنین در میان چهار سیارهٔ سنگی گردان به دور خورشید (تیر، ناهید، زمین و مریخ) زمین بزرگترین آنها است. نامگذاری این روز به مهرشید حکایت از تعهدی است که بین مردمان باید برقرار باشد زیرا در ایران باستان پیمان شکنی و دروغ بزرگترین گناهان به حساب می آمده است. همه اینها مرموز و شگفت آور هستند ، زیرا هنوز کاملاً درک نشده اند.

این واژه هنوز به گونه ای دیگر در شب های جمعه برقرار است و هنوز تصور مردمان ما بر این است که شب های جمعه روز ارتباط با خداوند و فوت شدگان است . تویس متولد ۱۹۲۸ در سان فرانسیسکو بود و یک سال بعد از انتشار «گامبی وزیر» که یکی از شش رمان او بود، بر اثر سرطان در ۵۶ سالگی در نیویورک سیتی درگذشت. او سال گذشته در مصاحبه با انپیآر گفت در حالت عادی اهل دویدن نیست، اما وقتی کتاب «گامبی وزیر» را در یک ساعت خواند خود را دواندوان به اسکات فرانک رساند.

دیدگاهتان را بنویسید