۶۵. بنگرید به: (Davidson, 1987, P

عطارد کوچکترین و درونیترین سیارهٔ منظومهٔ خورشیدی است و مانند سیارهٔ زهره در بخش درونی مدار زمین به دور خورشید قرار گرفتهاست. تا سال ۱۹۵۰ بهره گیری از انرژی زمین گرمایی رشد چندانی نداشت، اما حد فاصل سال های ۱۹۵۰ تا ۱۹۷۳ به دلیل گران شدن بی سابقه و ناگهانی نفت، همه كشورها به فكر استفاده از انرژی های جایگزین افتادند و به تدریج كشورهایی چون آمریكا، ایسلند، فیلیپین، اندونزی و اغلب كشورهایی كه روی كمربند زمین گرمایی جهانی قرار داشتند بهره برداری از این انرژی را شروع كردند. اما دانشمندان هنوز هم مطمئن نیستند که آیا مریخ واقعاً یک سیارهی مرده است یا زمانی حیات بر روی آن جریان داشته است.

این سیاره پنجمین شی درخشان در منظومه شمسی است و همچنین به راحتی با یک دوربین شکاری یا یک تلسکوپ کوچک قابل مشاهده است. لذا شاخه آماتوری انجمن نجوم ایران با توجه به پیشینه کهن ایران در زمینه اختر شناسی و نقش مهم نجوم و توجه به آن در نقش یکی از ستون های اصلی توجه به علم و نقشی که ترویج درست علم در توسعه علمی کشور بازی می کند و با تاکید بر موقعیت حساس امروز جامعه نجوم آماتور و حرفه ای ایران و همچنین در آستانه سال جهانی نجوم از همه گروهها و انجمن ها ، رسانه ها و علاقمندان می خواهد تا با برنامه ریزی مناسب در این رویداد جهانی علمی مشارکت نمایند.

به معنای واقعی باید بگویم یکی از لذتبخش ترین سیستم های گشت و گذار و اکتشاف که تا امروز در بازی های مختلف دیده ام مربوط به همین عنوان Journey to the Savage Planet است که کاری می کند واقعا در روند این ماجراجویی و گشت و گذار به شما خوش بگذرد و خسته نشوید و تازه برخی مواقع هم حسابی بخندید! اما تا به امروز هیچ وسیله ای هیچگونه میدان مغناطیسی ای را آشکار نکرده است. اما فدارسیون ما یعنی فدراسیون کهکشانی راه شیری یکی از قدیمی ترینها است.فداسیون کهکشانی دارای ناوگانی عظیمی از سفینه های فضائی در دسترس است.که برای میانجی گری،یا اگر نیاز شد،برای مداخله کردن در هر مکانی که یک درگیری ستاره ای در شرف وقوع است.

این شخص در فیلم های که خودش ساخته ادعا می کند که اهل سیستم ستاره ای پلیدین است عضو فدراسیون کهکشانی نور که هزاران هزار نژاد فرازمینی فعالیت میکنند که بیشتر شون شباهتی به انسان های رو سیاره زمین دارند و مانند خیلی های دیگر، به زمین آمده تا انسانها را با گفته هایش راهنمایی کند. در آخرین روز سال گذشته، سر آرتور سی کلارک ،نویسنده بزرگ علمی تخیلی، طراح سیستمهای ماهواره ای زمین ثابت و آینده نگر برجسته در سن 90 سالگی در گذشت لذا یکی از برنامه های شما می تواند به موضوع آینده نگری در زمینه نجوم و نقش نجوم درآینده انسان تبدیل شود.

سالها دانشمندان فکر میکردند که در ناهید گیاهان و جانواران و حتی موجوداتی شبیه انسان وجود دارند. در بازی تعداد خیلی زیادی آپگرید وجود دارد که جذابیت آن را بسیار بیشتر کرده است. بیشتر هواکرهٔ آن را کربن دیاکسید تشکیل داده و در ابرهای بالایی آن قطرههای ریز سولفوریک اسید وجود دارند. فاز دوم – روز نجوم : شما در این روز می توانید با هماهنگی دیگر گروهها و مراکز مرتبط در منطقه خود در مرکزی که مشخص کرده اید (مکانهایی مانند پارک ،سالن نمایش دارای حیاط و ترجیحا اگر رصدخانه یا آسمان نما و یا موزه علوم در محل شما وجود دارد) برنامه خود را برگزار کنید.

بازی اندروید ارباب سیاره دارای گیم پلی بسیاز زیبا و هیجان انگیز است که شما در آن در نقش ارباب کهکشان قرار دارید و بیشتر سیاره ها در خدمت شما هستند ولی به مرور زمان بییشتر آنها بر علیه شما توطئه می چینند و می خواهند جلویتان ایستادگی کنند. دانشمندان میگویند که این سیاره فراخورشیدی نباید وجود میداشت؛ زیرا این منظومه به قدری عظیم و داغ است که ناحیه اطراف آن باید علیه تشکیل یک سیاره عمل کنند. مرکز زمین( به عمق تقریبی 6400 کیلومتر)که در حدود 4000 درجه سانتیگراد حرارت دارد، به عنوان یک منبع حرارتی عمل نموده و موجب تشکیل و پیدایش مواد مذاب با درجه حرارت 650 تا 1200 درجه سانتیگراد در اعماق 80 تا 100 کیلومتری از سطح زمین می گردد.

فقط نیازهای خود و کاری که می خواهید انجام دهید را توضیح دهید و غلو نکنید.یادتان باشد مجوزهای رسمی ، محدوده عمل مشخصی را برای شما وضع می کند که باید بر مبنای آن عمل کنید. سرد شدن مواد آلی زمین و فشار عظیمی که توسط این فرآیند تولید می شود، سبب تشکیل مواد صخره ای و کانی های زمین در کمترین زمان ممکن می گردد. زهره، دومین سیاره نزدیک به خورشید، کره ای است سنگی که ابرهای متراکم و زردی آنرا احاطه کرده اند.

سیارات درونی به خورشید نزدیکترند، لذا دمای آنها بیشتر است. 1ــ زمین و سه سیاره دیگر درونی منظومه خورشیدی (تیر، زهره، بهرام) چه تفاوتهایی دارند؟ اما با وجود تمام تلاش های شان، آن ها تاکنون قادر به ارائه ی مدارک قابل توجهی ، جهت اثبات وجود این سیاره نبوده اند. ارزیابیها نشان می دهد که در هسته زمین به اندازهای فلزات سنگین وجود دارد که میتوانند سراسر سطح سیاره را با لایهای به قطر چهار متر بپوشانند.

در نواحی بالایی نپتون طوفانهای بزرگی میوزد و گاهی با سرعت ۶۰۰ متر بر ثانیه این سیاره را دور میزند. البته عمق مخزن زمین گرمایی نباید بیش از سه هزار متر باشد زیرا بهره برداری از انرژی آن با فناوری كنونی بشر توجیه اقتصادی ندارد. بعضی اوقات از آن به عنوان سیاره خواهر به زمین یاد می شود ، زیرا اندازه و جرم آنها بسیار مشابه است. مخصوصا این گجت ها کیفیت بخش اکتشاف و گشت و گذار در بازی را بسیار بالا برده اند زیرا مثلا با گجتی که در بخش آخر بازی به دست می آورید می توانید برگردید به بخش اول بازی و از یک کوه بلند که قبلا قابل دسترس نبود بالا بروید و به یک گنج برسید.

پیشنهاد می کنم اگر به هر شکلی به عنوان Journey to the Savage Planet علاقمند هستید یا از یک اکشن اول شخص فضایی با استایل هنری خاص که بر پایه ماجراجویی در سیارات و جمع آوری آیتم های مورد نیاز از سیارات برای ساخت و ساز و مبارزه با هیولاهای گوناگون و برگشتن به مناطقی که قبلا غیر قابل دسترس بودند، بنا شده است، خوشتان می آید، در ادامه مطلب “نقد و بررسی بازی Journey to the Savage Planet” با من و گیمفا همراه شوید.

به فکر همکارانتان باشید و اگر برنامه شما یک روز کامل طول می کشد فکر تغذیه آنها و همینطور وسیله رفت و آمد به خصوص در پایان شب باشید. حجم معاملات به طور غیر منتظرهای پایین میآید. امروزه منابع زمین گرمایی را بر اساس درجه حرارت به سه دسته كلی حرارت بالا، حرارت متوسط و حرارت پایین تقسیم می كنند. البته با همین قیافه اش اگر دقت نکنید و لحظه ای ساکن بایستید شما را می کشد! در ابتدا شما از سیاره خالی فقط آب اطراف آن را شروع خواهید کرد. گویی درخشان که حلقهای پیرامون آن را فراگرفته است.

کیهان شناسان و زمین شناسان عقیده دارند که بیلیون ها سال پیش، سیاره زمین کره چرخشی متشکل از گازهای گرم و ذرات ریز درخشان بود. برای نخستین بار دانشمندان اطلاع جالبی را دربارهٔ سطح ناهید بهدست آوردند، که نشان میداد ناهید دارای حرکت چرخشی در جهت معکوس است. وی در این توییت خود نوشت: ” این اولین پلاگینی است که قرارداد هوشمند خودش را جهت ارتباط مستقیم با Dark Forest دارد.

دیدگاهتان را بنویسید