کوه نور و دریا نور

زلزله شب گذشته شهرستان کوهدشت، به مجروحیت شدید دهها تن منجر شد.ساعت ۲۲:۳۰ شب گذشته، زلزلهای به قدرت ۴.۱ ریشتر، شهرستان کوهدشت استان لرستان را لرزاند.این حادثه علاوه بر خراشهای سطحی مختلف، شکستگیهای زیادی را برای مصدومان برجای گذاشت. این حادثه Incident علاوه بر خراشهای سطحی مختلف، شکستگیهای زیادی را برای مصدومان برجای گذاشت. از آنجا که اقتصاد لرستان بر کشاورزی متکی است و در سالهای اخیر خشکسالی و کمآبی کشاورزان زیادی را متضرر کرده است، مصوبات دولت سیزدهم در 19 آذرماه 1400 برای تکمیل سدها و پمپاژهای آب، به مردم این دیار این امید را داد که بالاخره گره چندساله این پروژهها باز میشود و میتوانند رونقی به کسبوکارشان بدهند.

در جریان سفر ریاستجمهوری که نوزدهم آذرماه 1400 انجام گرفت، برای حوزه آب لرستان مصوباتی نگاشته شد که پس از این مصوبات مردم و بهویژه کشاورزان و روستاییان این استان امیدوار شدند که وعدههای جدید به ثمر بنشیند و کسبوکارشان رمق دوبارهای بگیرد و مشکل آب آشامیدنی در روستاها برطرف شود. ازدواج دو فرد بعد از عشق 32 ساله که باعث شادی شد. این دو فرد با عشق 32 ساله ای که بهم داشتند توانستند در انتظار رسیدن هم بمانند.

طی سی سال اخیر، وقوع توفان ها در این منطقه بیشتر شده است و انتظار می رود در استانهای زاگرسی (مثل خوزستان، لرستان و ایلام) افزایش یابد. داوطلبان پس از انجام ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی کوهدشت 1 ۱۴۰۱ باید در انتظار اعلام نتایج سازمان سنجش باشند تا در صورت پذیرش برای انجام سایر مراحل ثبت نام خود در این دانشگاه اقدام کنند. در ادامه مهم ترین شرایط ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی کوهدشت 1 1401 به تفکیک شرایط عمومی و شرایط اختصاصی ثبت نام کاردانی و کارشناسی ارائه شده است. در این مطلب دانیال امرایی با میانگین تراز 7120 از کوهدشت ؛ روش جمع بندی خود را برای شرکت در آزمون کنکور سراسری تجربی با شما به اشتراک گذاشته است.

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: سرپرست اورژانس کشور گفت که زلزله ۴.۱ ریشتری کوهدشت هیچ مصدومی نداشته است. به گزارش تسنیم، با وقوع زلزله 4.1 ریشتری در شهرستان کوهدشت اعضای ستاد بحران این شهرستان بلافاصله در فرمانداری تشکیل جلسه دادند. با وقوع زلزله ۴.۱ ریشتری در شهرستان کوهدشت اعضای ستاد بحران این شهرستان بلافاصله در فرمانداری تشکیل جلسه دادند. نماینده مردم کوهدشت و رومشکان در مجلس با اشاره به اینکه برای تأمین آب کشاورزی شهرستان رومشکان مصوبه دولت اخذ شدهاست، گفت: این شهرستان حدود ۳۰ هزار هکتار زمین مرغوب دارد. واسارهیلی نیز با فیلم گرفتن از لحظات شخصی “لحظات شگفت انگیز و استرس زای سفر” را به نمایش میگذارد.

در فوران آتشفشانی این کوه در سال ۱۹۴۴، شهرهای پمپیی، هرکولانیوم، نوکرانیوم، اوپلونتیس و استابیا زیر گدازههای آتشفشانی مدفون شدند و تا به امروز نیز به همان شکل از آنها نگهداری شده است. خبرگزاری تسنیم: حسن امینی زاده کوهدشت اظهار داشت: زلزله امشب در شهرستان کوهدشت تا کنون ۱۴ مصدوم بر جای گذاشت که به بیمارستان امام خمینی (ره) اعزام شدند. به گزارش جهان نيوز، حسن امینی زاده اظهار داشت: زلزله امشب در شهرستان کوهدشت تاکنون ۲۰ مصدوم بر جای گذاشته که به بیمارستان امام خمینی(ره) اعزام شدند. ساعت ۲۲ و ۳۰ دقیقه امشب زمینلرزهای به بزرگی ۴.۱ ریشتر امشب شهرستان کوهدشت را لرزاند و لرزش آن به حدی بود که تعدادی از ساختمانهای مسکونی در این شهرستان ترک خورد و تاکنون ۲۰ نفر مصدوم شدهاند و هماکنون مردم به دلیل شدت زمینلرزه و ترس از پسلرزههای احتمالی در خیابانها هستند.

به گزارش الف،در ساعت ۲۲ و ۳۰ دقیقه و ۵۱ ثانیه شنبه شب، زلزله ای به بزرگی ۴.۱ ریشتر، کوهدشت استان لرستان را لرزاند.این زلزله در عمق ۱۰ کیلومتری زمین و در عرض جغرافیایی ۳۳.۶۵۳ و طول جغرافیایی ۴۷.۶۸۱ رخ داده است. نماینده مردم لرستان در مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد: میطلبد بهصورت ویژه به لرستان نگاه شود چرا که کارهایی در این استان انجام شده که کار اساسی نبوده است و نیاز به تحول دارد.

رئیس جمهور گفت: کار سد معشوره باید سریعاً آغاز شود چون مطالعات آن انجام شده، ضرورت آن تشخیص داده شده و کارهای مقدماتی آن انجام شده است. مشکلات حوزه آب لرستان و بهویژه مسئله تخصیص حقآبه در سالهای متمادی همواره از تربیونهای مختلف استان اعلام شده است تا وزارت نیرو توجه ویژهای به وضعیت لرستان داشته باشد و باید گفت رسیدگی به این مسئله مهم و استراتژیک همواره از سوی مسئولان استانی و نماینده ولی فقیه در لرستان مورد تأکید قرار گرفته است و در جریان سفر رئیس جمهور به استان لرستان که 19 آذرماه امسال انجام گرفت، حجت الاسلام و المسلمین سید احمدرضا شاهرخی بار دیگر این مسئله را بازگو کرد و گفت: درخواست ما این است که نگاه هیئت دولت و همراهان مانند همان نگاهی که در مجلس اعلام کردید که لرستان جزء ویژهها قرار دارد دیده شود، نگاهی که در گذشته نبوده است و با 12 میلیارد مترمکعب آب که ظرفیت آبی استان است، این مسئله کنار استانهای دیگر قرار گرفته است.

هر ساله معمولا ثبت نام ورودی مهر و تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی ورودی بهمن به شیوه های متفاوتی انجام می شود. برای مشاهده ظرفیت و رشته های این دانشگاه می بایست پس از مراجعه به سایت سنجش دانشگاه علمی کاربردی به مطالعه دفترچه راهنمای بدون کنکور سراسری پرداخت. رشته های بدون کاردانی تمامی دانشگاه ها و واحد های آموزشی علمی کاربردی کشور با هم یکسان نبوده و ممکن است با توجه به تقاضای داوطلبان، امکانات و صلاحدید مسئولان دانشگاه رشته های متفاوتی در دانشگاه های مختلف ارائه شود. ارزش جان کندن گل ها در این یک چند چیست؟ علاوه بر آن غارهای بزرگ و کوچک طبیعی در دامنه کوه ها و صخره ها به همراه چمنزارها و گل های وحشی رنگارنگ، محیطی بکر و دست نخورده، جذاب و دیدنی را بوجود آورده است.

چون در آن زمان، احزاب و جریان های سیاسی در لیسه ها فعال شده بود، من هم با دوستانم در این محافل شرکت جسته و با دیگران جر و بحث می کردیم. از نظر ما دموکراسی آن روند های شعایر گونه ای نیست که نخبگان قدرت هر چند سال یکبار صندوقهای رأی را با اوراق تاییدی موکلینی که با زر و زور و اغفال فراهم آورده اند، پرکنند و خود بر اریکه قدرت تکیه زنند تا باز دور دیگری فرا رسد و ترفندها تکرار گردند. و نظر شخصی ام این است که در زمینه علوم اسلامی نبوغ شخصی می تواند مخاطبان زیادی را زیر چتر خود بگیرد و کارهایی با هدایت بالا و جهت داده شده مثمر ثمر نباشد و الله اعلم.

این دسته از داوطلبان در صورت یافتن رشته محل مورد نظر در میان لیست رشته های پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی کاردانی دانشگاه علمی کاربردی کوهدشت 1 ۱۴۰۱ می توانند برای نام نویسی خود اقدام کنند. ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی کوهدشت 1 در سال تحصیلی ۱۴۰۱ بر اساس سوابق تحصیلی مقطع قبلی داوطلبان یعنی بر اساس معدل و به منظور جذب دانشجو در مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته در دو نوبت ورودی مهر و ورودی بهمن برگزار می شود. دانشگاه های علمی کاربردی هر ساله علاوه بر مقطع کاردانی برای مقطع کارشناسی ناپیوسته نیز بصورت بدون کنکور و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی دانشجو می پذیرند.

بدن شما باید بتواند خون را در ارتفاعات بالا نیز به درستی به پاها منتقل نماید، همچنین باید بتوانید کوله بار سنگین خود که شامل: بطریهای آب، کیسه خواب، منبع اکسیژن و غذا میشود را نیز به راحتی حمل نمایید. ۰۶ مرداد ۱۳۹۷ – ۲۳:۴۱ استانها لرستان نظرات حسن امینی زاده در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در کوهدشت اظهار داشت: زلزله امشب در شهرستان کوهدشت تا کنون 14 مصدوم بر جای گذاشت که به بیمارستان امام خمینی(ره) اعزام شدند.

حسن امینیزاده با اشاره به جزئیات ضربوشتم دو پرستار بیمارستان امام خمینی(ره) کوهدشت توسط همراهان یک بیماراظهار داشت: دو پرستار بیمارستان امام خمینی(ره) شهرستان کوهدشت توسط همراهان یک بیمار مورد ضرب و شتم قرار داده شده و مصدوم شدند. بنابراین راه نفوذ سپاه مشرک به مدینه، منحصر به عبور از کنار کوه احد بود که آغاز یک منطقه باز و زراعی بود. در اواسط دهه 60 اما لیگ سراسری قدس با حضور منتخبی از هر استان از حساسیت بالایی در فوتبال کشور برخوردار بود.

کوه نور همراه با دریا نور در زمان نادر شاه که در یکی از جنگ هایی که با هند داشت به دست آمد . معمولا زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی ورودی مهر ماه در اواخر مرداد و یا اوایل شهریور ماه انجام می شود و زمان ثبت نام ورودی بهمن ماه از آذر همان سال آغاز می گردد. در زمان نادرشاه «33ـ1921» افغانستان به پنج ایالت اصلی و یا عمده و چهار ایالت فرعی تقسیم گردید. به گزارش مهر، حسن امینی زاده در گفت و گویی اظهار کرد: زلزله کوهدشت تاکنون ۱۰ مصدوم داشته است. سریال مردان آنجلس، نام مجموعه تلویزیونی در ژانر مذهبی-تاریخی است که به کارگردانی فرج الله سلحشور در سال 1375 در کشور ایران برای شبکه یک سیما تولید شد.

جنگ اُحد که روزشنبه 15 شوّال رخ داد، در دو مرحله مختلف انجام گرفت؛ در مرحله اوّل قریش شکست خوردند و در مرحله دوم شکست نصیب مسلمانان شد. مادرِ این بچه که رهبرِ بدنامِ سابقِ یک باندِ خلافکاری است، ردِ ربایندگانِ دخترش را میزند و از انجام هیچ کاری برای بازگرداندنِ دخترش به خانه دریغ نمیکند. همچنین ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور کارشناسی و کاردانی دانشگاه علمی کاربردی کوهدشت 1 بهمن نیز معمولا بصورت اینترنتی در سایت سنجش انجام می شود. در جریان سفر ریاستجمهوری به استان برخی از مسئولان و نمایندگان مردم لرستان در مجلس نیز بر مسئله تخصیص حقآبه، افزایش اعتبارات بهمنظور تکمیل سد و شبکههای سدها و همچنین پمپاژهای آب تأکید کردند بهطوری که آیتالله مبلغی نماینده مردم لرستان در مجلس خبرگان رهبری در حضور آیتالله رئیسی، مسئله آب را یکی از اولویتهای مهم لرستان دانست و بیان کرد: لرستان معبر آب است و اگر به مسئله آب و اولویت آن توجه شود نیازی نیست که به آب چاه زمینها فشار وارد شود.

در این زمینه استاندار لرستان قبل از سفر رئیس جمهور به استان لرستان از طریق رسانهها اعلام کرد: تخصیص آب یکی از مطالبات جدی مردم لرستان است که در سفر رئیسجمهور به استان مطرح و پیگیری میشود. به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان؛ الهیار ملکشاهی نماینده مردم کوهدشت و رومشکان در مجلس اظهار کرد: هدف و دورنمای نهضت عاشورا و قیام امام حسین (ع) بقاء دین بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید