کوه نمک قم – در وب سایت گردشگری هم اقلیم به همراه توضیحات کامل

این شخصّـیت محبوب( باد صبا ) ازجمله ی بزرگ ترین ومهم ترین قهرمانان عرصه ی عــشق بازی است .او سراسر شعر فارسی را میدان تاخت و تاز خود قرار داده و شمیم روح بخشش در لابه لای ادبیات نهفته است . او سراسر شعر فارسی را میدان تاخت و تاز خود قرار داده و شمیم روح بخشش در لابه لای ادبیات نهفته است . در سال ۱۳۹۰ شرکت با تغییر ساختار سهامداری، مأموریت اصلی خود را ارائه خدمات ارتباطی به روستاهای محروم و صعب العبور کشور قرار داد و در همین راستا در حال حاضر به حدود یکصد هزار نفر از هموطنان روستایی کشور خدمات تلفن ثابت و تلفن همراه ارائه میکند.

فوران این آتشفشان در سال ۲۰۰۰ باعث شد تا دهها هزار نفر، این منطقه را تخلیه کنند. جهت دستیابی به این آبگرم از پل جاده سه هزار عبور کرده و به سمت راست و روستای لیرسر رفته، و در آنطرف روستای لیره سر، از دو راهی دارکو به راست رفته تا به منطقه فلکده رسیده، می توان این مسیر را با اتوموبیل و یا دوچرخه طی کرد. البته در این منطقه از مدتها قبل رزمندگان سپاه دزفول به همراه سلحشوران لشکر 21 حمزه تونلهایی را که تنها یک نفر می توانست از آنها عبور کند به طول 500 تا 700 متر در زیر مواضع ارتش بعثی احداث کرده بودند که با این اقدام توانستند سه راهی پل نادری را از تصرف دشمن خارج نمایند ولی کل اهداف مورد نظر را نتوانستند تامین نمایند.

«المپ» نام چند کوه در يونان قديم است که معروف ترين آنها مقدونيه و تسالي است، ارتفاع آن از دريا 2885 متر است و بنابر روايات افسانه اي،اين کوه اقامتگاه خدايان بوده است که امروز« المپيوس» ناميده مي شود.المپيادها و بازهاي المپيک که جنبه ي جهاني دارند، منسوب به همين کوه هستند. سرانجام در تيغ کوه قاف، به درگاه آن مرغ بلند و آوازه ي افسانه اي مي رسد، و فرمان سليمان کبريا را به او در تيغ کوه قاف، به درگاه آن مرغ بلند آوازه ي افسانه اي مي رسد.و فرمان سليمان کبريا را به او مي رساند، وعده ي بازگشت از او مي گيرد.

البرز همان «هره برز» اوستايي است که به معني کوه بلند مي باشد. در این مطلب با ۲۵ کوه بلند دنیا آشنا خواهید شد. در هند جلالالدین صدر متخلص به رضایى، از میان رجال و مشاهیر هند، بیشتر با وى انس داشت و از وى کسب فیض مىکرد، ولى با این حال او در هند مسافرتهاى بسیار کرده و ظاهر در احمدآباد گجرات از دنیا رفته است. در هنگامی که دیگر اهالی افغانستان از راه کشت و زرع مواد مخدر و گیاه شاهدانه کسب درآمد می کنند، اهالی پنجشیر که زمین کمی برای کشاورزی دارند، توسط استخراج سنگ زمرد سبز از دره پنجشیر (Panjshir) هزینه زندگیشان را تامین می نمایند.

خدا وکیل در مدرسهای کرمانشاه بچه های دره دریژ اسلحه و مشروب میفروشن. «صفا» : قله اي از کوه ابوقيس است که در شرق خانه ي خدا واقع شده است. کانسارهای اصلی و شناخته شده زغالسنگ ایران بیشتر در امتداد رشته کوه البرز ، طبس و کرمان قرار گرفته اند . ذخایر بزرگ این ماده درمنطقه نیله ولایت لفمان در میان سنگهای پگماتیت بطول ۴ کیلومتر وعرض ۴ متر میباشد قرار دارند. خط دوم نیز از گردنه باد به طرف شاهدژ میباشد که 650 متر طول دارد. کمونست ها سخت مقاومت می کردند، در اطراف ولسوالی زنه تانک مستقر بود، مصطفی می خواست تانک را با راکت بزند ه من به طرف بردیم (نوعی تانک زرهی) فیر کردم که به هدف اصابت نکرد.

خبرگزاری روسی اسپوتنیک با این ادعا تاکید داشت که احمد مسعود فرمانده نیروهای مقاومت پنجشیر، در سفری به مشهد با امیر اسماعیل خان فرمانده پیشین جهادی افغانستان دیدار کرده است. آنها طی چهار روز موفق شدند به این قله صعود کنند اما بازگشتشان از صعود بسیار سخت تر بود، هر دو پای اسکات در مسیر بازگشت شکست و دنده هایش خرد شد.آنها ۵ روز را بدون غذا پیمودند تا از غول بزرگ نجات یافتند.

«جبل الرحمه» :کوهي است که در ميان صحراي عرفات ،در سفرنامه ي ناصر خسرو چنين آمده است: به يک فرسنگي آنجا کوه خرد سنگي است که آن را جبل الرحمه گويند. در کشف الاسرار آمده است: گفتند آن کوه قاف که گرد عالم در کشيده،نمودگاري است از آن قاف گرد دل دوستان در کشيده پس هر که در اين دنيا خواهد که از آن کوه درگذرد قدم وي فرو گيرند،گويند:وراي اين قاف گذر نيست. 6 – چون انسان بیماری که در هر چند قدم می ایستد و نفس تازه می کند . هم چنين کسي که در ولايت دل و صحراي سينه قدم زند چون خواهد که يک قدم از صفات دل و عالم سينه بيرون نهد، قدم وي در مقام دل فرو گيرند،گويند: کجا مي شود؟

ایراد این جماعت این است که صبا همدم هرکسی است و به هرجایی سر می زند ، بوی عشق را به دیار اغیار می برد و ناخودآ گاه اسرار عشق را بر آنان عرضه می دارد . بايد که داد آنان از ظالمان بستاني. زمانی که فکر می کنید می توانید یا فکر می کنید نمی توانید حق با شماست… حضرت موسی علیه السلام می دانست که خداوند قابل دیدن با چشم نیست؛ امّا هنگامی که خدا با موسی سخن گفت و آن حضرت به مردم اعلام نمود، مردم گفتند: ما به تو ایمان نمی آوریم؛ مگر این که کلام الهی را بشنویم.

۱۶ و شاگردان خود را با هیرودیان نزد وی فرستاده گفتند: “استادا می­دانیم که صادق هستی و طریق خدا را به راستی تعلیم مینمایی و از کسی باک نداری؛ زیرا که به ظاهر خلق نمینگری. «جبل النور»: کوهي است که غار حرا در آن واقع است و آغاز رسالت رسول خدا (ص) از اين مکان مقدس بود و پيامبر اسلام (ص) سالها قبل از بعثت به اين کوه مي رفتند و با خدا مناجات مي کردند. در فرهنگ ايرانيان کوه «البرز» جايگاهي ويژه و مقدس دارد.

البرز کوه در آيين زرتشت، کوهي مقدس است، زيرا، جايگاه بعضي از ايزدان دين زرتشتي، گياهان مقدس و رودهاست و نيز، يوغ ترازوي «رشن» (که کارهاي بندگان را بدان مي سنجند) بر البرز کوه قرار دارد. کوه «وزوو» که با نام «وزوویوس» نیز شناخته میشود از فعالترین آتشفشانهای قاره اروپا است که در شرق ناپل در کشور ایتالیا قرار دارد. کوه البرز از قدیمی ترین ایام معروف و مشهور بوده و رشته کوهی که فعلا از شمال ایران می گذرد، از قرون اولیه اسلامی به این نام شناخته می شده است. فريدون در البرز به سر مي برد و کاوه پس از يورش عليه ضحاک و فراهم کردن سپاه در آنجا به سراغ او مي رود و به اتفاق او ضحاک را از بين مي برند.

دیدگاهتان را بنویسید