هر آنچه که باید در مورد انرژی باد بدانید – ترنجی

داستان بازی از درزمان ساکنان زمین در آینده دور هنگامی که منابع بومی سایره به اتمام رسیده است اتفاق می افتد و اکنون آنها به دنبال به دست آوردن موهبت هایی هستند که در زمین وجود ندارند بلکه در سیاره ای به نام “پاندورا” یافت می شوند. نقش اصلی داستان یعنی Na’vi عاشق صلح که یکی از ساکنان بومی سیاره پاندورا می باشد، بدون آشنایی با هیچگونه فناوری و تکنلوژی پیشرفته در آرامش در دنیای زیبای طبیعت وحشی زندگی می کند. محورِ چرخشِ سیاره بهرام با «صفحهِ چرخشِ» سیارهها به گِردِ خورشید کموبیش ۲۴ درجه زاویه دارد که در این زمینه نیز بهرام مانندِ زمین است!

عتیقی در عین حال خاطرنشان کرد: شامگاه 29 شهریور بهترین زمان رصد همنشینی این اجرام زیبای آسمانی است. بازی ها در Borderlands در درجه اول در سیاره Pandora برگزار می شوند. بازی های اصلی Borderlands شوترهای اول شخص غارتگر هستند که در یک دنیای باز و با برخی از عناصر بازی نقش آفرین تنظیم شده اند. بازی جدید اکشن زیبای James Cameron’s Avatar: The Game بصورت ترکیبی اول شخص و سوم شخص شلیک کننده ، بازی ویدئویی رسمی برمبنای فیلمی با همین نام از کارگردان معروف سینما یعنی جیمز کامرون که همگی انتظار اکران این شاهکار جدید را داشتند، می باشد.

سپس بازیکنان در حالی که با حیات وحش خشن پاندورا ، لاشخورهای دیوانه ای که در این سیاره گیر کرده اند و گروه های مختلف نظامی که می خواهند جلوی آنها را بگیرند ، در تکمیل ماموریت ها و کاوش در پاندورا کار می کنند. در این حالت باد به طوفانن تبدیل شده است! عتیقی تصریح کرد: شرایط مداری سیاره بهرام و زمین در همه مقابله ها یکسان نیست و امسال شرایط به مراتب بهتری داریم زیرا فاصله سیاره سرخ با زمین حدود ۶۲ میلیون کیلومتر است؛ در شهریور سال ۱۳۸۲ که مقابله مطلوب رخ داد نیز شرایط بسیار خوب رصدی برای این سیاره فراهم شد.

وی اضافه کرد: در این روز با توجه به نور روز امکان رصد این پدیده نجومی نیست. در این بازی قابلیت ساخت بیس ( پایگاه ) ، شکار ، کرَفت و … البته مسلماً با توجه به رویکرد عقل­گروانه معتزله در برخورد با معتقدات دینی، و نیز متوسل شدن آنان به زورِ شمشیر در رویارویی با مخالفان، رویکرد ایشان تفاوت­هایی با دیدگاه پاسکال، جیمز و ایمان­گروان خواهد داشت و قرائت چهارمی از اراده­گروی خواهد بود.

او در ادامه به طور اتفاقی مجبور به فرود بر روی سیارهای ناشناخته میشود. بسیاری از شرکت ها با ترک نیروی کار خود ، زندانیان سابق را مجبور به استخدام کردند که بسیاری از کره زمین را به عنوان راهزن و مهاجم تصرف می کنند ، این سیاره را رها می کنند. مختصات و ویژگیهایی که امروز ما درباره کیهان میدانیم به ما کمک میکند بدانیم در چه سیاره شگفتانگیزی زندگی میکنیم و حیات برای اینکه به این مرحله برسد از چه پیچ و خمهای عجیبی عبور کرده که اگر هر فاکتور آن ذرهای متفاوت بود دنیای ما شکل دیگری داشت.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از نیواطلس، دو سال قبل فضاپیمای کاسینی موفق شد برای آخرین بار از جو سیاره زحل بگذرد و بررسی دقیقتری در مورد ماههای این سیاره غول پیکر انجام دهد. وی ادامه داد: سیاره سرخ بهرام در وضعیت مقابله، سه شنبه ۲۲ مهر هنگام غروب خورشید از افق شرق طلوع می کند و نیمه شب این تاریخ به بیشترین ارتفاع در آسمان می رسد و سپس هنگام طلوع خورشید در بامداد فردا ساعت ٢ و ٣٠ دقیقه، سیاره سرخ در افق غرب غروب می کند و در طول تاریکی قابل مشاهده و بررسی است. همراه با فیگار باشید تا به بررسی بهترین فیلم های فضایی 2022 به همراه بهترین فیلم های فضایی 2021 بپردازیم.

سال 2022 هم قرار است همانند امسال و سالهای پیش، دارای فیلمهای فضایی زیادی باشد که ارزش انتظار بینندگان را دارند. اگر شما هم به فیلم های فضایی علاقه دارید و از تماشای آنها لذت میبرید، همراه با فیگار باشید تا نگاهی به بهترین فیلم های فضایی 2022 و بهترین فیلم های فضایی 2021 داشته باشیم. یک چرخشِ سیاره بهرام به گِردِ خویش به اندازه ۲۴ ساعت و ۳۰ دقیقه زمان میبرد و از این رو بسیار همانندِ زمین است. این بازی ویدئویی بسیار زیبا و هیجان انگیز شما را به اعماق دل سرزمینی به نام “Pandora” می برد، سیاره ای بیگانه که مافوق تصور می باشد.

سیاره بهرام بر خلاف دو سیاره تیر و ناهید دو قمر به نامهای “فوبوس” و “دیموس” دارد که البته شکل کروی منظمی ندارند. کره بهرام دو ماه کوچک به نامهای فویوس و دیموس دارد که شکلی نامنظم دارند. مدیر انجمن نجوم آماتوری ایران درباره گره نزولی تصریح کرد: دوشنبه 19 آذر در ساعت 21 و 27 دقیقه ماه به« گره نزولی» رسیده و به پایین صفحه مداری زمین خزیده و برای دوهفته پاینتر از صفحه مداری زمین به حرکت خود در آسمان ادامه خواد داد.

مدیر انجمن نجوم آماتوری ایران ادامه داد: مقابله یا رویارویی سیاره بهرام با زمین هر ۲۶ ماه یک بار تکرار می شود و این در شرایطی است که در برخی رویارویی ها سیاره سرخ در فاصله دوری نسبت به زمین قرار دارد برای مثال در شبانگاه شنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۰، هر چند سیاره سرخ بهرام در وضعیت مقابله بود اما بیش از ۱۰۰ میلیون کیلومتر با زمین فاصله داشت، درحالیکه در مقابله مطلوب ۵ مرداد ۹۷ سیاره مریخ حدود ۴۵ میلیون کیلومتر نسبت به سال ۱۳۹۰ به زمین نزدیکتر بود ضمن آنکه در مقابله مطلوب مرداد ۹۷ سیاره سرخ پایین تر از ماه کامل قرار داشت و در آن شب طولانی ترین ماه گرفتگی کامل قرن ۲۱ رخ داد.

مسعود عتیقی، مدیر انجمن آماتوری ایران در گفتوگو با ایسنا با اشاره به پدیده نجومی روز 29 شهریور، گفت: در ساعت 11 و 8 دقیقه صبح روز پنجشنبه ٢٩ شهریور جاری، سیاره سرخ رنگ بهرام در ٤.٨ درجه جنوب ماه قرار خواهد گرفت. مسعود عتیقی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: وضعیت مقابله تنها برای سیارات بیرونی که از مدار زمین نسبت به خورشید دورتر هستند، رخ می دهد و با قرار گرفتن زمین میان یک سیاره بیرونی و خورشید وضعیت مقابله ایجاد می شود؛ سیاره سرخ هر ۲۶ ماه یک بار در وضعیت مقابله نسبت به زمین قرار می گیرد.

به گزارش کلیک، مهندس ‘مسعود عتیقی’ در این باره اینطور توضیح داد که در رویدادهای نجومی همواره از جذابیت های خاصی نه تنها برای آماتورهای این رشته بلکه برای عموم علاقمندان برخوردار هستند و برخی از این رویدادها ویژگی های خاصی دارند که آنها را از دیگر وقایع آسمانی جذاب تر می کند. اعتقاد بر این است که پاندورا غنی از ثروت معدنی است که منجر به چندین شرکت بزرگ بین ستاره ای می شود تا کشتی های مستعمره را برای استفاده از آن به آنجا بفرستند ، اما پس از رسیدن آنها ، ارزش کمی خارج از آثار غیرقابل کشف بیگانه از یک نژاد قدیمی منقرض شده معروف به Eridians پیدا می کنند و شکل های زندگی متعدد بومی آن را بیش از حد خطرناک می کند.

از اسامی دوستان یا آشنایان قدیمی استفاده کنید: اگر دوست یا بستگانی داشتهاید که زبانزد و در اجتماع مورد احترام بودهاند ولی اکنون در کنار شما نیستند میتوانید از اسم خارجی آنها برای دختر خود استفاده کنید؛ در این حالت نام و خاطرهی آن فرد نیز برای شما زنده میماند. داستان این فیلم در رابطه با یک معدنچی فضایی است که مشغول کار بر روی یک سیارک است. در همین رابطه بخوانید: آیا میزان جاذبه بر گذر زمان اثر دارد؟ این دو ماه احتمالاً شهاب سنگ هایی هستند که در مدار بهرام به دام افتادهاند.اگر شخصی در کرهٔ مریخ باشد مشاهده خواهد کرد که فوبوس سه بار در یک روز طلوع و غروب میکند.

بزرگترین این سیارات «سرس» نام دارد و قطر آن ۷۶۷ کیلومتر است سپس «پالاس» با قطر ۴۸۹ کیلومتر و «وستا» با قطر ۳۸۶ کیلومتر را می توان نام برد. با وجود اندازه کوچکش، بلندترین قلهٔ سامانهٔ خورشیدی یعنی کوه المیوس و بزرگترین دره سامانهٔ خورشیدی در این سیاره پیدا شدهاست. این سوالات که پیوسته تکرار می شوند برای دانشمندان مانند پازلی است که سالهاست به دنبال حل آن بوده و آنها را به خود مشغول ساخته است. بازیکنان یکی از شخصیت های موجود را به نمایندگی از شکارچیان خرک که به سیاره پاندورا سفر کرده اند تا سعی کنند به دنبال خرک افسانه ای آن باشند ، انتخاب می کنند.

قطر مریخ نزدیک به یکدوم قطر زمین و برابر ۶٬۷۹۰ کیلومتر است. فصلها، روزها و سالها و چراغها در آسمان باشند تا به زمین روشنایی دهند و این چنین شد. در فیلم آواتار، پاندورا قمر گرمسیری سرسبزی است که در مدار سیاره ای عظیم و گازی در حرکت است که این سیاره نیز یکی از اعضای سیستم ستاره ای آلفا-قنطورس است. شما در این بازی در نقش Na’vi ، یکی از بومی های پاندورا ظاهر می شوید، و شکل های دیگری از حیات را که تاکنون هرگز نظیر آنها در دنیای بازی های ویدئویی مشاهده نشده اند، کشف می نماید.

پس از کمربند کویپر، ابر اورت قرار دارد که حاوی نزدیک به ۲ تریلیون جسم یخی بوده و منشأ برخی از دنبالهدارها نظیر دنبالهدار هالی است. به غیر از شرایط آب و هوایی عوامل دیگری نیز در شیوع این اپیدمی دخالت دارند، نظیر فاصله از مرکز شیوع، تعداد مسافرت ها، تراکم جمعیت، فرهنگ اجتماعی مردم، رعایت موارد بهداشتی و… در زمین ما از باران به شکل آب مایع لذت می بریم.

دیدگاهتان را بنویسید