نمایش شگفت انگیز زمین در کوه نمک جاشک بوشهر – ایران را بگردیم

در مقابل یکی از محققان دانشگاه اکسفورد در واکنش به این گزارش میگوید: «اگر سیل در 2800 سال پیش از میلاد مسیح توانسته قاره اوراسیا (اروپا و آسیا) را کاملا به زیر آب ببرد چگونه است که دانشمندان مصری و بینالنهرینی در قرون پیش سخنی از آن به میان نیاوردهاند.» وی میافزاید که اگر شدت سیل به آن اندازه بوده که یک کشتی عظیم را 4 کیلومتر بالا برده پس باید یک اتفاق زمینشناسی مهم در آن زمان روی داده باشد که از آن اطلاعی در دست نیست.

گفتنی است که اگر فوران به شکل انفجاری باشد، تاثیراتی به مانند پرتاب گدازه به همراه گازهای سمی، پرتاب خاکستر و سنگها بسیار داغ را دارد. کلمه «رَهِینٌ» به دو معنای گرو و همراه آمده است و اینکه می فرماید:انسان رهین کار خود است،یعنی ملازم و همراه کار خود است. 6- کسی که در دنیا با تقوا خود را حفظ کرد،در قیامت خداوند او را از عذاب دوزخ حفظ می کند.

در قیامت به آنان گفته می شود:صبر کنید یا نکنید،تفاوتی ندارد. 8-در بهشت نیز سلیقه ها و تمایلات مختلف وجود دارد و به هر کس مطابق خواسته اش نعمت داده می شود. 4- هر گونه عیب و نقصی که از انسان دور می شود،در سایه لطف و نعمت الهی است. 5-نعمت ها،زمانی لذّت بیشتری دارند که از طرف خداوند به عنوان محبّت و لطف باشد «آتاهُمْ رَبُّهُمْ» و در کنارش تلخی و دغدغه نباشد. همایش چار اویماق در صعود به قله کوه بابا بمناسبت سوم خرداد روز آزاد سازی خرمشهر با حضور رزمندگان جان بر کف بی ادعا ، نماینده مردم چار اویماق در مجلس شورای اسلامی ، رییس اداره ورزش و جوانان ، هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی چار اویماق ، تیم امداد و نجات کوهستان هلال احمر ، دبیر و مسوول کمیته آموزش هیات کوهنوردی استان ، نیروی انتظامی ، اورژانس و سایر سازمانها و نهادها و ارکان ها شهر ستان چار اویماق که در پوشش این همکاری داشتند همچنین باشگاهها و کوهنوردان استان که در این همایش شرکت داشتند برگزار گردید.

ارتفاع این کوه واقع در استان زاهدان، ۴۱۱۰ متر از سطح دریا است. نعیم آباد، روستایی است از روستاهای تنکابن از توابع بخش کوهستان که در استان مازندران واقع شده است. دکتر پرویز کردوانی بیابان شناس معروف ایرانی با اعلام این مطلب گفت: منطقه گندم بریان در دشت لوت که در ۸۰ کیلومتری شهداد و در شرق رود بیرجند قرار گرفته است منطقه ای با پوشش آتشفشانی است و همین پوشش سیاه آتشفشانی موجب بالا رفتن شدید گرما در این منطقه می شود.

امروز هم گرچه معادن سنگ هرکاره، در مناطقی چون زنجان، سیستان، خوی، کرمان، ماکو، سبزوار، تربت حیدریه و بیرجند نيز یافت می شود؛ اما گویا استخراج عمده و انبوه از معادن اطراف مشهد رواج دارد و هر ساله به آذربایجان، قرقیزستان، آلمان و ایتالیا و… شانزده روز که گذشت، آب سفیدی در اطراف کشتی دیدم و علت آن را پرسیدم. آیا ساخت یک کشتی با دست خالی با امکانات آن زمان، به گنجایش ۴۹۴ اتوبوس دو طبقه مسافربری با تصورات ما درباره قدما، همخوانی دارد؟ أَلْحَقْنا بِهِمْ ذُرِّیَّتَهُمْ سپس نعمت ها و امکانات آنجا را افزایش می دهد. 7- پرهیزکاران نباید به تقوا و عمل خود مغرور باشند که همه ی نعمت ها ونجات بخشی ها از خداست.

یکی از بخش های بسیار جذاب کوه صفه که توجه بسیاری از بازدید کنندگان را به خود جلب کرده است، تله کابین صفه است. کوه صفه جز رشته کوههای زاگرس به حساب میآید که دقیقاً در قسمت جنوبی شهر اصفهان واقع شده است. این رشته کوه قلههای متعددی دارد که اغلب در بخش مرکزی قرار دارند. البته منابع موجود و کتب منتشره در این خصوص بسیار محدود بوده وشاید به همین دلیل یعنی فقدان یک تحلیل جامع و علمی و اثبات شده در حدود و مرز بین رشته کوهها وارتفاعات در داخل کشور باشد که اختلاف نظر اساسی در بین صاحبان رای در این باره فراوان دیده می شود.

در اين باره که رسول خدا صلي الله عليه وآله داخل شعب شدند، کمترين ترديدي وجود ندارد. رسول اکرم صلی الله علیه و آله به امیرالمؤمنان علیه السلام فرمودند:نوجوانان زیبایی که خادم بهشتیان هستند، فرزندان کفّار و مشرکانند که نه مجرم هستند تا به دوزخ برده شوند و نه نیکوکارند که ازنعمت های بهشتی متنعّم شوند،این افراد به صورت خدمت گزارانی در بهشت در می آیند. مدتى ملازم شیخ ابواسحاق شیرازى بود تا از بزرگان اصحاب وى گشت. س: خزان سال 1358-1979 میلادی به پریان یعنی به تل آب رفتید، منظورتان از سفر به این نقطه ی دور افتاده چه بود؟

انس با کتابخانه نیز نصیب طلاب علوم میشد و توفیق بود تا محصلان با کتابهای خطی و چاپی آشنا شوند. تا خون بدنشان در یکجا متمرکز نشود، و فشار و سنگینی در یک زمان طولانی روی عضلاتی که بر زمین قرار داشتند، اثر زیان بار نگذارد. «سموم»به باد داغ و سوزانی گفته می شود که همچون سمّ در اجزای بدن تأثیر می گذارد.در حدیث می خوانیم:اگر روزنه ای به اندازه سرانگشت از آن باد به روی اهل زمین باز شود، زمین و هر که را روی آن است می سوزاند. 3- برای اهل بهشت،انواع باغ ها و نعمت ها فراهم است.

11- دلخوشی و رضایت در کنار استفاده از نعمت ها،شرط کمال کامیابی است. 4- گاهی در دنیا نعمت هست،امّا انسان به دلایلی نمی تواند از آن کامیاب شود، اما در بهشت هم نعمت هست و هم کامیابی. 5-کیفرهای قیامت،عادلانه است و جز نتیجه کار خود انسان نیست. این رستوران بام اصفهان نام داشته و با غذای مطبوع پذیرای مهمانان خود است. و بعضی بهشتیان رو به دیگری نموده و از یکدیگر سؤال می کنند(که رمز این همه کامیابی در اینجا چیست)؟

2- نتیجه ملحق شدن به راه حق نیاکان در دنیا،ملحق شدن به آنان در بهشت است. 9- از لذّت های بهشت،گفتگوی بهشتیان با یکدیگر است. انس با پاکان ونیکان و هم صحبتی با آنان،یکی از لذّت های بهشت است که قرآن در موارد مختلف به این مجالس انس و سرور که بر تخت های بهشتی تشکیل می شود،اشاره داشته است. 2- با این که در بهشت،نهرها از شیر و عسل و شراب و آب جاری است،بهشتیان با ظروف خاصی پذیرایی می شوند،زیرا ظروف مناسب،لذّت نوشیدن را زیاد می کند.

وی هم اکنون استاد دانشگاه امام حسین می باشد .گروه : علوم انسانیرشته : علوم سیاسیگرایش : روابط بین المللاوضاع اجتماعی و شرایط زندگی : اسماعیل منصوری لاریجانی در۱۳۳۷ درروستای رینه لاریجان درخانواده ای مذهبی دیده به جهان گشود .تحصیلات رسمی و حرفه ای : اسماعیل منصوری لاریجانی دوره ابتدایی را در زادگاه خود درروستای رینه لاریجان به دبستان رفت و سپس برای ادامه تحصیل به تهران آمد و دردبیرستان نظام مافی دررشته علوم طبیعی به تحصیل ادامه داد وی در ۱۳۵۶ وارد مجتمع علوم بیمارستانی شد و دررشته علوم آزمایشگاهی به تحصیل پرداخت . 2- خداوند،اولیای خود را بیمه کرده و از آنان دفاع می کند.

اکنون کشورهایی همچون برزیل، زمباوه، زامبیا و کلمبیا بیشترین معادن از این گوهر را در کشور خود دارند و تولیدات آن ها در سطح بین المللی است و درآمدشان از همین گوهر چیزی بیش از ۴۰۰ میلیارد دلار است. این تپهها دارای خاك سرخ است كه جهت زینت و رنگآمیزی عمارات به كار میرود. برای شروع کار دی کرومات آمونيوم را وزن کرده و به شکل تپه در کپسول چینی یا ظرف فلزی می ریزیم ابتدا با کبریت سعی می کنیم آنرا روشن کنیم.

این در حالی است که آنها به احتمال فراوان از فرزند زادگان و نواده و نبیره آن حضرت بودهاند که در شجره نامه، نام یک یا چند واسطه حذف شده و این موضوع آنان را به شکل فرزند بلا فصل امام در آوردهاست. مراد مشرکان از این که به پیامبران می گفتند:«مجنون»،بی عقل و بی خرد نبود،چنانکه در این آیات،مجنون در کنار کاهن و شاعر آمده است که افرادی باهوش و فهمیده هستند. برنمی آید.شاهد این معنا آن است که در یک آیه وصف شاعر و مجنون در کنار هم آمده است. قدمت این کتیبه به حدود 100 سال پیش از میلاد مسیح باز میگردد.

بیستون بخاطر نقش برجسته روی سنگ داریوش کبیر ، شاه هخامنشی ،( در حدود 500 سال قبل از میلاد) شناخته شده است. دراین مبحث کوه بیستون ازنظر چینه شناسی وزمین شناسی مورد بررسی قرارگرفته است. كرمانشاه- خبرگزاري مهر: سنگ نوشته بیستون بزرگترین سنگ نوشته جهان، نخستین متن شناخته شدهٔ ایرانی و از آثاردوران هخامنشیان ،واقع در شهرستان بیستون در سی کیلومتری شهر کرمانشاه بر دامنه کوه بیستون است. شفقنا افغانستان- در پی ریزش کوه در ولسوالی یکهولنگ نمبر 2 ولایت بامیان 14 نفر زخمی شدند.

بر اساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن حدود ۱۶۰ نفر بودهاست. سه دین بزرگ الهی یهود، مسیحیت و اسلام، علاوه بر آسیا در سایر قاره ها انتشار یافته اند. کوهی علاوه بر آن که منجمی دقیق و زبردست بود، در ریاضیات و بخصوص هندسه مقامی شامخ داشت. آیا شما آن را نمی بینید؟ «أَ فَسِحْرٌ هذا» کسانی که به انبیا می گفتند:ما را موعظه کنید یا نکنید تفاوتی ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید