نحوه استفاده و کاربرد حروف اضافه در زبان انگلیسی

همچنین خواهید توانست مقارنه آن با سیاره کوچک عطارد را هم مشاهده کنید. این اشیا هنوز تکلیف مشخصی ندارند و باید بررسی شود که آیا آنها در دسته سیاره قرار میگیرند یا باید آنها را تحت عنوان یک جسم کوچک سیستم خورشیدی طبقهبندی کرد. 4. هنگامی که زهره را در نور روز مشاهده میکنید، میتوانید آن را یک شی بسیار کوچک و غی قابل تشخیص فرض کنید. اگر از بالا به زهره نگاه کنید، این سیاره در مداری برخلاف جهت دیگر سیارات به دور خود میچرخد؛ یعنی خورشید در زهره از غرب طلوع و از شرق غروب میکند، در حالی که در زمین خورشید از شرق طلوع و از غرب غروب میکند.

قطعاً کشف هرگونه آثاری از زندگی در یکی از سیارههای همسایه زمین تحولی بزرگ در حوزه تحقیقات فضایی ایجاد میکند و میتواند زندگی میلیاردها انسان در کره زمین را تخت تأثیر قرار دهد. فریدریش بسل در سال ۱۸۳۸ با موفقیت یک اختلافمنظر ستارهای، تغییری ظاهری در موقعیت یک ستاره که بهدلیل حرکت زمین دور خورشید ایجاد شده، را اندازه گرفت و به این ترتیب، نخستین مدرک مستقیم و تجربی نظریه خورشیدمرکزی را فراهم کرد.

نخستین سیاره فراخورشیدی کشف شده پیرامون یک ستاره معمولی رشته اصلی در ۶ اکتبر ۱۹۹۵ رخ داد، زمانی که دیدیه کیلوز و میشل مایر از دانشگاه ژنو کشف یک سیاره را در اطراف ۵۱ پگاسوس اعلام نمودند. بسیاری از ماههای جدید از گازها و گرد و غبار اطراف سیارات شکل گرفتهاند . با توجه به گسترش روزافزون کاربردهای این عنصر و دیگر فلزات ارزشمند مشابه و با در نظرگرفتن این واقعیت که ذخایر قابل استفاده از آنها بتدریج در حال کاهش است، بشر به فکر کشف منابع جدید افتاده است. شاید یکی از بزرگترین آرزوهایی که در دنیای ادبیات وجود دارد و مطمئنا منتقد ها در صف اول آرزومندان به این قضیه هستند ، این است که بدانند نویسنده هنگام نگارش کتاب و هر بخش آن دقیقا به چه چیزی فکر می کرده است ؟

سیارک Psyche 16 اولین بار در سال ۱۸۵۲ میلادی رصد شد و قطر آن چیزی در حدود ۲۰۰ کیلومتر است. دانشمندان موسسه فناوری ماساچوست برای اولین بار موفق به کشف کهکشان کوتوله نادر از جنس فلزات سنگین و گرانبها مثل طلا، پلاتین و نقره شدند. سرس یک سیارهٔ کوتوله و نخستین و بزرگترین سیارک شناختهشده در کمربند سیارکهاست. این سیارک به احتمال فراوان نخستین هدف فضایی شرکت Planetary Recourses خواهد بود. اختلاف میزان بازتابش نور آفتاب (و در نتیجه جذب گرما) از این قسمتهای قمر، به اتفاق چرخش کند آن به دور خودش، چرخهای چندمیلیونساله و الگویی منحصربفرد از تصعید و تهنشینی یخهای سطحی یاپتئوس را موجب شده که برای نخستین بار کاسینی در جریان تنها عبور خود از کنار این قمر در سال ۲۰۰۷ به وجودشان پی برد.

این سیاره پیش از خورشید در حال طلوع است – پایین در شرق در هنگام طلوع خورشید – و در اواخر نوامبر و اوایل ماه دسامبر به بیشترین درخشندگی خود میرسد. ماه تنها ماده طبیعی دیگر است که درخشان تر است. تنها راه دیدن زهره به کمک رادار بود که پرتو آن میتواند از ابرها عبور کند و به سطح برسد و به بیرون بازتاب شود. در حالی که هر دو عکاسی و تصویربرداری از رادار با جمع آوری اشعه ای که جسم را گزاف کرده است کار می کنند ، تفاوت در اشکال اشعه جمع شده وجود دارد. در اینجا گزینههای زیادی وجود دارد.

به عنوان نمونه می توان به سیارک 1986 DA اشاره کرد که فقط 2300 متر قطر دارد و حدود ده هزار تن طلا و نزدیک به صد هزار تن پلاتین را در خود جای داده. بعضی دیگر در طول روز، بخصوص در 2 تا 4 دسامبر، زمانی که ونوس نزدیک ماه رنگ میبازد، جذب میشوند. از آنجا که مقابله سیاره زحل در زمانی بروز می کند که این سیاره در نزدیک ترین فاصله نسبت به زمین قرار دارد، فرصتی طلایی برای رصد زحل از طریق تلسکوپ چشمی ایجاد می شود. ۵. سیاره زهره یکی از سیارات نادر است، چراکه سیارهای است که در داخل آن میدان مغناطیسی ایجاد نمیشود.

فشاری معادل فشاری که بر یک غواص در عمق 900 متری دریا ایجاد میشود این جو پرتراکم مثل آیینه 70 درصد نور خورشید را بازتاب میکند که سبب درخشش خیرهکننده این سیاره، میشود. زیرا به دلیل فاصله ی زیادش از خورشید نور و گرمای کمتری از آن دریافت میکند. دانشمندان حدس میزنند که ممکن است در سطح این سیاره آب وجود داشته باشد اما برخی از مطالعات همچنین نشان میدهد که این سیاره هر ۱۰۰ روز یکبار از قمر خود تابش پرقدرت دریافت میکند که ممکن است سیاره را غیرقابل سکونت کند. با این حال در دو قرن گذشته و بویژه در 50 سال اخیر روند صنعتی استخراج طلا و تولید مصنوعات متنوع از آن با چنان سرعتی به پیش می رود که گفته می شود هیچ گاه عنصری در زمین کشف نخواهد شد که همچون این ماده در معادلات اقتصادی جهان تأثیرگذار باشد.

شرکت Planetary Recourses (به معنی منابع سیاره ای) که با هدف کشف، استخراج و انتقال فلزات و عناصر گرانبها از فضا به زمین راه اندازی شده است، تجهیزات پیشرفته ای را برای آزمایش عملیاتی شدن این ایده به دست این فضاپیما سپرده بود. دانشمندان بر این باورند که سیارات فاقد آب مایع نمی توانند حیاتی را که ما می شناسیم پشتیبانی کنند. ایسنا نوشت: در اینجا ما ۵ حیقیت جالب درباره این سیاره که توسط ماموریت “ونوس اکسپرس” (Venus Express) به دست آمده را برایتان بازگو میکنیم. اولین نقشه های راداری از سطح ونوس از طریق فضاپیما در سال 1978 هنگامی که فضاپیمای Pioneer Venus شروع به چرخش کره زمین کرد انجام شد.

خانمها کادو دریافت خواهند کرد. قطعا وقتی او در سال 1925 مشغول ساخت این فیلم کمدی صامت بود، هیچ گاه تصور نمی کرد روزی فرا برسد که بشر باز برای کشف طلا البته این بار در فضا خیز بلندی بردارد. این سیاره در تاریخ ۶ ژانویه ۲۰۱۵ توسط تلسکوپ فضایی کپلر کشف شد. در سال ۲۰۰۶ شاتل فضایی( ونوس – اکسپرس ) به وسیله ی آژانس فضایی اروپا به مداری به دور زهره پرتاب شد .

برخی از اینها اشکال عجیبی به خود میگیرند؛ اما هیچ یک به اندازه گرداب قطب جنوب سیاره زهره متغیر یا ناپایدار نیستند. باید توجه داشت که آنها یکسان نیستند. اما امروزه ثابت شده است که این حلقه از قطعات سنگ و آب یخ زده تشکیل شدهاست که برخی از آنها در اندازههای یک خودروی معمولی میباشند. اگر فرض کنیم این آمار و ارقام با واقعیت فاصله چندانی نداشته باشد آن وقت باید گفت در کمتر از یک دهه پیش رو و همزمان با قوت گرفتن دوباره اراده انسان برای سفر به نقاطی فراتر از ایستگاه فضایی بین المللی، کم نخواهد بود تعداد شرکت هایی مثل Planetary Resources و Deep Space Industry که با صرف هزینه های قابل توجه خود را به سیارک ها رسانده و عملیات استخراج از آنها را آغاز کنند.

سخنگوی این شرکت از پاسخ به سوالات در مورد هزینه ها و بودجه ماموریت VLF خودداری کرد، اما «میسون پک»، استاد مهندسی فضانوردی در دانشگاه «کرنل» و کارشناس صنعت فضایی، هزینه این ماموریت را بیش از ۵۰ میلیون دلار تخمین زده است. این تغییرات نشان دهنده میزان سرعت جرخش داخلی سیاره میباشد. زمین سومین سیاره در منظومه شمسی هست . این موضوع گذشته غولهای گازی منظومه شمسی است. نور این سیاره خیلی کمتر از نور روز ماه است. به جز برخی از شهابسنگها و دنبالهدارهای کوتاه مدت، این سیاره درخشانترین شیء طبیعی در آسمان غیر از خورشید و ماه است.

البته بهترین نقطه شروع، ماه است. نگاه پویا و پرسشگر به هستی و طبیعت، تلنگری است تا حقیقت جاودان را دریابیم؛ جهان آفرینش و نقش های بدیع و طرحهای زیبا و دل انگیز آن، کتاب فوق العاده بزرگی است که هر کلمه اش، دلیلی روشن بر وجود آفریدگار جهان است؛ جهان هستی بهترین و زیباترین کلاس خداشناسی و زبان گویای علم و قدرت و تدبیر الهی است. ماه، مریخ و عطارد با چنین چاله هایی پوشیده شده اند ولی تعداد چاله ها بر روی ونوس به طور قابل توجهی اندک است. نظریه دیگری در مورد سیاره ناهید حاکی از آن است که احتمالاً میلیونها سال پیش حیات در این سیاره وجود داشته ولی به مرور زمان و به دلیل بدتر شدن شرایط آبوهوایی در این سیاره اکنون موجود زندهای روی آن زندگی نمیکند.

دیدگاهتان را بنویسید