مزه آب گس و بیبو است

از صبح، همگی در حال انجام دادن کارهای نهایی بودیم. خانواده نزدیک اشتک و همسر او نیکول به همراه موسیقی که در محل در حال پخش بود با او خداحافظی کردند. این یابود نزدیک به یتیم خانهای در رینگبرگ و کوهستان برنس اوبرلند بود. جایی که انجمن نزدیک گریندل والد، نزدیک به ایگر، تصمیم گرفتند تا یک قسمت از کوه معروف را به نام کوهنورد فقید بنامند. بنا براین حضرت موسی(علیه السلام) برای عبادت کردن و ارتباط با خداوند، به کوه طور می رفته است؛ ولی در باره آن کوهی که خداوند بر آن تجلی می کند و با خاک یکسان می شود، بین مفسران و اندیشمندان قرآنی اختلاف است و برخی آن را کوه عظیم دیگری به نام «کوه زبیر» می دانند.

پروفسور بزرگ ،دکتر احمدیه از پزشکان کهن ایران زمین است که با پایدار نگه داشتن پایه های طب قدیم در کشور، نامش بر صفحات تاریخ پزشکی ایران باقی خواهد ماند. در زیر نقشه توپوگرافی – شهری کوه و قله آراگاتس از کشور ارمنستان را برای همنوردان عزیز قرار دادم ، این نقشه از دو بخش توپوگرافی ( Aragats mount ) که فواصل منحنی میزان های اصلی آن 100 متر و منحنی میزان های فرعی 20 متر می باشد ، شما با داشتن این نقشه به راحتی می توانید تجسمی از مسیر های پیش روی خودتان داشته باشید ،که همچنین عوارض کوهها .

جنگلها محلی مفید برای گذراندن اوقات فراغت به شمار میروند که با ایجاد پارک جنگلی مکانی مناسب برای تفریح و تفرج فراهم آمده است.پارک جنگلی بلوران در مسیر غربی جاده پل دختر به طرف اسلام آباد غرب قرار دارد که با بلوط، بادام، زالزالک و آلبالوی وحشی پوشش زیبایی پیدا کرده است. مردم محلی کوه را میپرستند. خود را به عنوان یک محلی جا زد و وارد محدوده شد اما قبل از اینکه توسط ارتش تبت بازگردانده شود نتوانست از فاصلهی ۶۵ کیلومتری به آن نزدیکتر شود. اشتک در کوه نوردی احمق نبود و قبل از هرچیز ذهن خود را هم مانند عضلات دیگرش تقویت میکرد.

اتفاقی که رخ میدهد باعث میشود رابرت مک کال « دنزل واشنگتن » خشمگین شود و شخصیت واقعی خودرا نشان دهد; آدمکش حرفهای ایالات متحده که پس از مرگ همسر خود همهچیز را کنار گذاشته و تصمیم گرفته زندگی عادی و معمولی داشته باشد. کوهنوردی تامی کالدول افسانه ای موضوع اصلی یک داستان عاطفی است که با فرار از دست آدم ربایان قزاقستان تصمیم می گیرد با کوهنوردی از دشوارترین مسیر ال کپیتان یعنی دیوار سحرگاه به رویای خود جامه عمل بپوشاند. داریوش دست راستش را به نشانه ستایش اهورامزدا بالا برده و پای چپش را بر سینه گئومات مغ که زیر پای او افتاده نهادهاست .

حتی او دوربین و جی پی اس خود را هم هنگام صعود از دست داد. صعود اشتک از یک مسیر جدید در جبهه جنوبی آناپورنا در اکتبر ۲۰۱۳ بهترین مثال برای این موضوع بود. او علاوهبر اینها توانست جبهه جنوبی قله آناپورنا را به تنهایی صعود کند. سال ۲۰۱۳ صعود به قله (۸۰۹۱) متری آناپورنا – جبه جنوبی به صورت انفرادی و مجموعا ۲۸ ساعت زمان بالا رفتن و پایین آمدن. او این مسیر و راه کوهنوردی را ادامه داد و در دوران حرفهای انفرادی خود بسیار درخشید. گرچه عموم او را کوهنوردی میشناختند که علاقه به فتح قلهها به صورت انفرادی را داشت.

موفقیتهای اشتک به عنوان نقطه عطفی در تاریخ کوهنوردی به حساب میآید. «کاریزماتیک»، گرم و فروتن؛ اشتک به همه چیز شبیه بود مگر یک ماشین. چشمههای آبگرم سرعین كه با دما، خاصیت و ویژگیهای درمانی خاصی ازدل زمین میجوشند، همه ساله در فصل تابستان مسافران و گردشگران بسیاری را از گوشه و كنار كشور و خارج از ایران به سوی خود جلب میكنند. کوه قره باتور به کوتل بغلان دو قسمت می گردد: قسمت اول : از آن به طرف شرق شوراب و هزار قاق دور زده تا نهرین واشکمش پیش می رود و در سمت شمال نهرین بار دیگر به جانب جنوب پل علم گیرپیش رفته از سمت شرق به کوههای دوشی وصل می گردد، و پس از آن به طرف جنوب غرب به امتداد خود می افزاید طول رودی اندراب و سرخاب آن را از کوه کیان و نیک پی جدا می کند.

درباره کوهنوردی فیلم های بسیار خوبی وجود دارد، اما این فیلم ها می توانند شگفت زده تان کنند. با وجود تدوین هوشمندانه افسانه های قدیمی زنده می شوند، زیرا با وجود فیلم های مدرن می توانید در تجربه های کوهنوردی که تجربه های بسیار بزرگی هستند، شریک شوید. این دو ماده را می توانید در داخل یک بطری شیشه ای به یکدیگر اضافه کنید و شاهد تولید کف و گاز دی اسید کربن باشید که برای کودکان بسیار جذاب خواهد بود. بیشترین تاثیر در میان گازهای فورانی به دی اکسید گوگرد مربوط میشود.

او توانست بدون استفاده از کپسول اکسیژن به قله اورست صعود کند. تا آنها از آن طنابها در اواخر ماه می هنگامی که هوا برای صعود در بهترین حالت است، به قله استفاده کنند. در ميان مسجد که مساحت تقريبي آن بين پانزده تا بيست متر مربع است، مصالح ناشي از ويراني مسجد، در داخل و بيرون آن ريخته شده است. جایی بود که توانست ۸۲ قله آلپ اروپا که بالای ۴۰۰۰ متر ارتفاع داشتند را به همراه گروه زیادی از همراهان باتجربه خود صعود کند.

سال ۲۰۱۵ فتح ۸۲ قله آلپ بالای ۴۰۰۰ متر در ۶۲ روز. تور گروه میش- مش کوههای آلپ به همراه اشتک توانست ۸۲ قله را در ۶۲ روز صعود کند. در سال ۲۰۱۲، با صعود اورست بدون تجهیزات اکسیژن، سالگرد صعود «دیاموند جوبیلی» اورست با مشاجرهای در ارتفاع زیاد که استک و دو کوهنورد دیگر درگیر آن بودند، مخدوش شد. بپرسید». و چون عبدالله بن فیروز در مورد اشکال خود از علمای صحابه می پرسد، همگی فتوا می دهند که هر مسلمانی باید به قضا و قدر ایمان داشته باشد چنانکه انفاق اموال زیاد از کسی که به تقدیر ایمان نداشته باشد، پذیرفته نمی شود و هرکس درحالی بمیرد که به تقدیر ایمان نداشته باشد، از دوزخیان خواهد بود.

اگرچه کانادا نیز یگانه کشورپگماتیت خیزجهان است ودارای مقدار زیاد اوکساید لیتیم میباشد اما ذخایر این فلزات درافغانستان نسبت به کانادا بیشتراست. اما سرو توره یکی از دشوارترین دیواره های کوه های زمین است. اما این سفر شخصی کالدول، مخصوصا روی صخره ها، ما را به رویای یکی از بزرگ ترین کوهنوردان جهان وارد می کند. او با اتکا بر شخصیت خوب خودش توانست تا دوستان بیشتری بدست بیاورد و روی حامیان خود تاثیر بگذارد. پس از مشورت سرپرست برنامه جناب آقای بختیاری و پیشکسوتان گروه آقایان قره داغی و مومن کیایی قرار بر این شد تا پس از خوردن چای استراحت کرده و حرکت خود را ساعت ۳ بامداد روز جمعه ۹۴/۱۱/۱۶ به سمت قله دماوند آغاز کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید