مرجع آموزش زبان ایرانیان – دانلود مجموعه کامل مستند سیاره زمین Planet Earth

علاوه بر دهانه ها و آتشفشان ها ، دره ها ، تپه های شنی ، مزارع گدازه و بسترهای قدیمی رودخانه خشک نیز ممکن است در مریخ یافت شود ، جایی که شاید آب مایع در دوران باستان جریان داشته باشد. نویسندهی داستان ما (آرمان)، در کودکی عاشق دخترپیانو نوازی میشود که ۱۵ سال از خود بزرگتر است. پسرک عاشق گل شده اما گل با لحن مغرورانه با او حرف میزند .

با ورود هتکلیف، هیندلی، فرزند ذکور و ارشد خانواده ارنشاو کمر بر تحقیر وی میبندد و بعد از مرگ پدرشان با او رفتاری بدتر از یک خدتمگزار را پیش میگیرد. جالب است بدانید تا به امروز بیش از 200 میلیون نسخه از این کتاب فروخته شده و به بیش از صد زبان ترجمه شده است . این روز از ریشه لاتین dies Martis گرفته شده است و به معنی Day of Mars یا روز مریخ است. و از دیگران مدام ایراد می گیرند . در سیاره اول با یک پادشاه آشنا می شود .

در همین حال با ارلی آشنا ميشود. او طی این دیدار با شخصیت نچسب و نچندان دوست داشتنی صاحتخانه خود آشنا شده و بعد از خدمتگزار خانه خود، الن، جویای گذشته او و جویای سرگذشت فردی به نام کاترین ارنشاو میشود. دراین بین گاهی اوقات نامهها و بستههایی به دست سوفی میرسد که میبایست به دست شخصی به نام هیلده میرسیده اما سوفی نمیداند که چرا این نامهها به دست او رسیده است و درصدد این برمیآید که بفهمد پدر هیلده کیست و از کجا آنقدر مطمئن است که نامهها به وسیلهی سوفی به دست هیلده خواهد رسید. نویسنده بهجز معدودی از حکایت ها که تجربه شخصی خودش است، سایر حکایت ها را از متون مختلفی که مطالعه کرده نقل میکند.

اینکه شخصیت اول داستان، خود یک نویسنده باشد جذابیت یا بهطور دقیقتر پیچیدگیهای خاصی به داستان اضافه میکند. داستان کتاب بلندیهای بادگیر در سال 1081 میلادی اتفاق میافتد. موشها و آدمها عنوان یک رمان کوتاه از نویسنده برنده جایزه نوبل ادبیات، جان اشتاینبک بوده که در سال ۱۹۳۷ به چاپ رسیده است. نویسنده نامهها و سؤالات را از طرف یک استاد فلسفه به نام آلبرتو ناکس برای سوفی میفرستد. هیندلی نفرت زیادی نسبت به هیتکلیف دارد و همین موضوع سبب میشود تا او را از ملاقات با کاترین منع کند. اما این پایان ماجرا نیست؛ زیرا عشق عمیق هیتکلیف به کاترین باعث میشود تا او نفرتی عمیق نسبت به لینتنها و ارنشاها پیدا کند و برای انتقام همه را به سمت نابودی بکشاند …

از میدان مغناطیسی ، این سیاره دیگر دور خود نمی پیچد. معرفی داستان شازده کوچولو ممکن است کتاب شازده کوچولو را نخوانده باشید ، اما حتما یکی از انیمیشن های آن را دیده اید و یا در گوشه و کنارها نقل قول هایی از آن را خوانده اید . به همین دلیل نلی از تمام وقایعی که بر این دو خانواده گذشته آگاهی دارد و بهترین راوی برای نقل کردن داستان است. این کتاب که شرح دلدادگی کاترین و هتکلیف را بیان میکند، تصویری واضح، دلنشین و در عین حال تلخی از این دلباختگی و سنگهاییست که بر سر راه آن دو افتاده است.

در این حالت غیرمعمول، هیدروژن ویژگیهای زیادی را از خود بروز میدهد که ویژهی فلزات میباشد. روز وقتی اتفاق میافتد که ما مستقیما با خورشید روبهرو شویم، بنابراین پرتوهای خورشید مستقیما به ما منتقل میشوند. سیاره تیر در هر قرن حدود سیزده بار از مقابل خورشید عبور میکند. از نظر تعداد ماهواره ها ، کیوان نیز کمی عقب است – 62 مورد از آنها را می شناسد. بنا بر این سعی میکند زن در تصویر را بیابد و از ارتباط او با استاد ماکان بپرسد. دوپیکر (جوزا، Gemini) یکی از صورتهای فلکی کهن آسمان است.

در زمان رصد سیاره مشتری به یاد داشته باشید که هماکنون یکی از فرستادههای بشر، یعنی فضاپیمای جونو، در مدار مشتری مشغول کاوش این سیاره است. زهره از نظر جرم و حجم، هفتمین جسم بزرگ و پرجرم در منظومه شمسی است. گرچه عطارد به خورشید نزدیکتر است ، زهره گرم ترین سطح هر سیاره در منظومه شمسی را دارد ، با میانگین دمای 737 K (464 درجه سانتی گراد ؛ 867 درجه فارنهایت).

عوضش مىتوانى هر روز یک خرده نزدیکتر بنشینى. دورهٔ چرخش زحل ۱۰٫۶۵۶ ساعت و تناوب مداری آن ۲۹ سال و ۱۶۶٫۹۷ روز است. این تصویر، در سال 2016 توسط مریخنورد کنجکاوی به ثبت رسیده است. ممکن است عدهای چنین بیاندیشند که برنده این ماشین پولسازی کمپانی فاکس قرن بیستم است. دیر وقت بود که آرامیس وارد زندان باستیل شد. اولین بار این کتاب به زبان انگلیسی منتشر شد و نویسنده آن آقای آنتون دوسنت اگزوپری هستند خلاصه داستان شازده کوچولو داستان کتاب شازده کوچولو درباره پسرکی است که در سیاره کوچکی به نام ب 612 با یک گل سرخ و دو آتشفشان خاموش زندگی می کند .

نویسنده در این داستان از سرگذشت غمانگیز دو کارگر مزرعه مهاجر، جُرج میلتون و لِنی اسمال مینویسد که در رکود بزرگ آن روزگار در کالیفرنیا به دنبال یافتن کار به هر سمت و سویی روانه میشوند و در فكر دست و پا كردن مزرعه اي براي خودشان هستند . با ورود هتکلیف به امارت وادرینگهایتس یا همان بلندی های بادگیر، سرنوشت دو خاندان به طور کل تغییر یافت و وارد مسیری سرشار از ناخوشی شد. بعضی از انها برای تنفس به سطح اب میایند در حالی که گونه های دیگر در اعماق تاریک دریا مخفی هستند. کانکری ۵۵ نام سیاره ای فراخورشیدی است که تحت عنوان “زمین بزرگ” نیز شناخته می شود.

رمان مردی به نام اوه عنوان اولین کتاب فردریک بک من است که به سی زبان دنیا ترجمه شده و به عنوان پرفروشترین کتاب سال سوئد معروف شده است. “غول های یخی” نامی است که اخترشناسان برای دسته بندی بیرونی ترین سیارات منظومه شمسی، اورانوس و نپتون استفاده می کنند. البته “غول های گازی” مشتری ، زحل ، نپتون و اورانوس هستند. اورانوس یکی از دو غول یخی در لبه منظومه شمسی است. این سیاره دارای دمای بسیار مشابهی با زمین است و حتی ممکن است دارای جو، اقیانوسها و یا لایههای یخی باشد؛ دانشمندان این سیاره را ۸۹ درصد شبیه زمین میدانند.

این اتفاق بسیار می افتد.اما در دنیای ادبیات نیز این اتفاق بسیار می افتد ولی در جاهایی اتفاق افتاده است که مرز تاریخ ادبیات مورد تحول قرار گرفته است. چرا که ارتباط برقرار کردن با روایت داستان، میتواند کمی سخت باشد. نمیدانم چرا ولی نمیتوانم از فکر کردن به تو دست بردارم. سیاره مریخ، یکی از رویاهای دیرینه انسان برای سفرها و اکتشافات فضایی است. شاید نسل آینده تلسکوپهای زمینی و فضایی مانند “تلسکوپ بزرگ ماژلان”(Giant Magellan Telescope) و “تلسکوپ فضایی جیمز وب”(James Webb Space Telescope) بتوانند جزئیات بیشتری را در این باره نشان دهند. نلی داستان را از جایی شروع میکند که آقای ارنشا کودکی خیابانی به نام هیتکلیف (Heathcliff) را پیدا کرده و تصمیم میگیرد او را بزرگ کند.

هانس که به گفتهی خودش هنرمند است در همان ابتدای جوانی ساز مخالفت با عقاید مذهبی خانواده را کوک میکند و بعد از دل باختن به دختری به نام ماری، برای اجرای نمایشهای خود به شهرهای مختلف سفر میکند و همواره ماری را با خود همسفر میکند. عقاید یک دلقک همانطور که از نام آن معلوم است دیدگاههای یک دلقک است که در شهر بن آلمان ساکن است و بعد از اینکه ماری او را به دلیل پایبند نبودن به اصول زناشویی مذهبی ترک میکند دچار مالیخولیای وحشتناکی میشود و دیگر نمیتواند نمایشهای درخشان سابق را تکرار کند و بیپول و درمانده میشود و به اجبار با پدر خود تماس میگیرد اما در مواجهه با پدرش دوباره بر سر اعتقاداتشان اختلاف پیدا میکنند و وضع به همان منوال باقی میماند.

ﺑﻪ ﺧﺎﻃﺮ ﺻﻌﺐاﻟﻌﺒﻮر ﺑﻮدن ﻣﺎهی نمیشد ﻛﻪ ﻛﺎرﮔﺮی از ارﺗﻔﺎﻋﺎت ﭘﺮت ﻧﺸﻮد و ﻧﺘﻴﺠﻪاش زخمی ﺷﺪن ﻳﺎ ﻛﺸﺘﻪ شدن آنها بود. ﺑﺎﻻﺧﺮه ﻣﺠﺒﻮر ﺷﺪم ﺑﺮای ﻳﺎﻓﺘﻦ شغلی ﻣﻄﺎﺑﻖ رﺷﺘﻪ ﺗﺤﺼﻴلیام به ﺷﺮﻛﺖﻫﺎی ﺧﺎرجی ﺑﺮوم ﻛﻪ ﭘﻴﻤﺎن ﻛﺎر ﺳﺎﺧﺘﻤﺎنی ﺑﻮدﻧﺪ. در حدود ۲۲ سالم ﺑﻮد ﻛﻪ از داﻧﺸﮕﺎه آﻣﺮﻳﻜﺎیی ﺑﻴﺮوت ﻣﺪرک ﻣﻬﻨﺪسی راه و ﺳﺎﺧﺘﻤﺎن ﮔﺮﻓﺘﻢ و ﺑﺮای ﭘﻴﺪا ﻛﺮدن ﻛﺎر ﺑﻪ اﻳﻦ در و آن در زدم. آژانس فضایی اروپا نیز در اوایل سال میلادی جاری نیز اعلام کرد که موفق به شناسایی یک دریای منجمد در زیر لایه نازکی از پوسته سطح مریخ شده اما این نخستین باری است که آب به وضوح در سطح مریخ دیده میشود.

زن میداند که استاد هرگز او را نشناخته است و این چشمها از آن او نیست. همچنین یک سیاره همسایگی خود را از اکثر اجسامی که در نزدیکی آن میچرخیدهاند پاک کرده است. از دلایل تاریخی که میتوان برای این بخش از کتاب نظامی اعاده کرد، فتوحات بهرام در سرزمین خاقان (ترک و چین)، هند و روم است. کتاب دنیای سوفی دو مزیت بزرگ دارد، یکی از مزایای اصلی آن این است که یک تصویر کلی از تاریخ جهان و تاریخ فلسفه در ذهن مخاطب ایجاد میکند و دیگری اینکه چند ماجرا اعم از آشنایی سوفی با دکتر ناکس، داستان نامههایی که باید به هیلده برسد، چگونگی آشنایی با هیلده و زندگی او و همچنین تاریخ جهان و فلسفه و اینکه نحوهی اندیشیدن فیلسوفان به مهمترین سؤالات جهان و پاسخ به آنها را در کنار هم و لابلای هم دیگر به طرز شیرینی پیش میبرد.

شازده کوچولو شاهکار آنتوان دو سنت اگزوپری (1900-1944) است که شهرت جهانی دارد و تاکنون به بیش از 300 زبان و گویش در دنیا ترجمه شده و با فروش بیش از 200 میلیون نسخه در زمره پرفروشترین کتابهای دنیا است. او به سارا می آموزد که چگونه در فضایی پاک و آکنده از انرژی مثبت قرار داشته باشد. مسئول عملیات ونوس اکسپرس: “سیاره زهره تنها سیاره منظومه شمسی است که نیاز بیشتری به زمان برای چرخش و گردش بدور محور اصلی خود و گردش دور خورشید دارد. مناطق داخلی منظومه شمسی ، از جمله زمین ، در مقام مقایسه به کویر خشکی میماند.

دیدگاهتان را بنویسید