متن كامل شازده كوچولو

یکی از بخش های مهم در این مورد، سیاره نیبیرو بود سیاره ای که تصور می شد در پایان همان سال با زمین برخورد می کند. حال سوال اینجاست که چه کسی مسئول نامگذاری سیاره زمین (Earth) در زبان انگلیسی است؟ نکته ای که در مورد این سیارات قابل ذکر است این است که دما بر روی سیارات منظومه شمسی رابطه کاملا مستقیمی با فاصله آن ها از خورشید که در مرکز منظومه شمسی است دارد. همان طور که در ابتدای متن اشاره شد، سیاره عطارد یا تیر کمترین فاصله را با خورشید دارد. هنگامی که دنباله دار النین در سال 2011 ظاهر شد، بسیاری نگران بودند که این سیاره همان نیبیرو می باشد، علی رغم این واقعیت که سیارات و دنباله دارها در زیر تلسکوپ بسیار متفاوت ظاهر می شوند.

شهر اغلب به مانند یک محل ناسالم در مقایسه با ناحیه خارج شهرکه توام با شرایط زندگی بسیار فرحبخش است در نظر گرفته می شود. میدانیم روی پلوتون مناطق تیرهای وجود دارد، اما نمیتوانیم با اطمینان بگوییم که در این مناطق نیتروژن با متان یخ زده وجود ندارد. به ترتیب با سیارات عطارد، زهره، زمین، مریخ، مشتری، زحل، اورانوس، نپتون و پلوتون برخورد خواهید کرد. نکته دیگری که باعث گرم تر شدن سطح عطارد می شود، بالاتر بودن سرعت گردش آن به دور خورشید نسبت به دیگر سیارات است.

در این روش، گردش سیاره و ستاره به دور مرکز جرمشان باعث میشود که خطوط طیفی در طیف ستاره انتقالبهسرخ و انتقالبهآبی پیدا کنند. و ما همچنین در مورد جهان فرضی دیگری صحبت خواهیم کرد که ممکن است در منظومه بیرونی به عنوان سیاره نهم وجود داشته باشد. کافی است عبارت مورد نظر خودتو در قسمت جستجوی سایت نت نظر جستجو کنی و مطالب وابسته را مطالعه کنی. اما سرنوشت درست مثل آخرین مرحلهی مسابقات استعدادیابی تقدیر دیگری را رقم زد و دانشمندان پلوتون را از باشگاه سیارههای اخراج کردند، چون به اندازهی کافی کارش در «دستیابی به تسلط گرانشی» خوب نبود.

به یاد داشته باشید که فضای کافی را در صفحه برای ترسیم همه سیارات بگذارید. اگر نگاهی به چینش سیارات در منظومه شمسی به محوریت خورشید داشته باشیم. نور رنگ پریده ی خورشید دور دست، دشتهای یخ زده این سیاره را ترسناکتر و غیر واقعی تر از آنچه باید، مینماید. مناطق فوقانی جو در میان مه پر از نور می شود. جواب- زیرا به دلیل گرمای ناشی از نزدیکی به خورشید؛تمام آب های سطح زهره بخار شده و آسمان آن پر از ابرهای غلیظ است و وقتی نور خورشید به آن ها برخورد می کند بازتاب می کند. هر کسی می تواند ساده ترین و قابل اثبات ترین شواهدی را که بر وجود نیبیرو هست استدلال کند البته طبق اطلاعات موجود، سیاره ای با مدار 3600 ساله که باید در سال 2012 به زمین برخورد میکرد باید در دسترس نیز قرار داشته باشد.

با وجود همه موارد فوق، در واقع ممکن است دنیایی بزرگ و ناشناخته در اعماق تاریک و سرد منظومه شمسی بیرونی کمین کرده باشد. پس در پاسخ به این سوال که دمای کدام سیاره در منظومه شمسی بیشتر است، باید به این سوال پاسخ داد که کدام سیاره فاصله کمتری با خورشید دارد. سیارات در منظومه شمسی به ترتیب نزدیک ترین فاصله به خورشید، شامل: عطارد، زهره، زمین، مریخ، مشتری، زحل، اورانوس، نپتون و پولتون هستند.

در مورد کلیه حالت سیارات ، خروج از مرکز آنها کوچک بوده و از 0.1 تجاوز نمیکند و به غیر از مدارهای سیارههای عطارد و سیاره پلوتو که برای آن دو مقدار خروج از مرکز به ترتیب 5.206 و 5.250 است. در قالب فرآیند ارزیابی توان اکولوژیک از طریق سیستم اطلاعات جغرافیا (GIS ) ، از روش سیستمیک مخدوم در ارزیابی توان تفرج استفاده گردید بررسی توان مکان و شهرهای که از نظر اقلیم و آب و هوای شهر بر سلامتی شهروندان موجب ارائه راحل مطلوب در برنامه ریزی می گردد، صرفا پارامترهای مورد نیاز تفرج گسترده ( اقلیم، آب و هوا ) مورد بررسی قرار گرفتند.

۱در این منطقه هوا همیشه گرم ، رطوبت حدود ۸۰درصد و میزان بارندگی سالیانه ۲۵۰۰میلی متر است -۲جنگل های بارانی استوایی چند طبقه اند . این سیاره از سه ماده اصلی یعنی آب، خاک و هوا یا «آبکره»،«سنگکره» و «هواکره»تشکیل شده است. هیچکدام به عنوان سیاره شناخته نشد. زمین همچنین به عنوان «ترا» (Land-Territory) نیز شناخته میشود و تنها سیارهای در منظومه شمسی است که قادر به حفظ اشکال پیشرفته حیات مانند انسان میباشد. نواوریهای جذاب گیم پلی در Company of Heroes ۲ باعث شد که این عنوان در سال ۲۰۱۳ به شدت مورد توجه قرار گرفته و به عنوان یکی از بزرگترین بازیهای استراتژیک همزمان سال شناخته شود، اجرای فرمانهای جنگی، استفاده از تاکتیکهای نظامی دقیق، تاثیر گذاری بسیار محیط، توانایی اجرای تاکتیکهای نبردهای نامنظم و همچنین بازسازی نبردهایی مهم همچون نبرد استالینگراد در بازی، Company of Heroes ۲ را تبدیل به عنوانی کرد که به این راحتیها فراموش نخواهد شد.

در «سامنامۀ» خواجوی کرمانی آمدهاست»روزی «سام نریمان»، جهان پهلوان دربارِ «منوچهر شاه»، هنگام شکار، با گور بسیار زیبایی برخورد می­کند که از دم تیرِ چون باد او، همچون آهو می­گریزد. یک آزمایش با پلی استایرن (با نام مستعار استایروفوم) توانست الماس هایی در ابعاد نانو بسازد. طرفداران این سیاره ساختگی خاطر نشان می کنند که در سال 1984، مقاله ای منتشر شد که در آن چندین منبع مادون قرمز بدون چیزهایی را مورد بررسی قراردادند چنین بررسی هایی در نجوم معمول است و معمولاً شامل پیگیری هایی است که به طور جداگانه منابع جالب تر را شرح می دهد. بعد ار کشف شهر Fyrestone توسط بازیباز، شما شروع می کنید به دریافت و شنیدن دستورالعمل هایی از یک زن مرموز با نام “Guardian Angel” که در ادامه بازی نقش مهمی در داستان دارد و اتفاقات گوناگونی در ادامه مسیر برای شما رقم خواهد خورد که باعث می شود داستان بازی برایتان جذاب باقی بماند.

برای ارتدوکسها شنبه هرگز روز موکدی برای صیام نبوده و اگر تصادفاً یکی از اوقات روزه که عبارتند از: روزه بزرگ (Great Lent )، روزه ولادت مسیح، روزه حواریون، روزه رستاخیز (Dormition Fast ) با شنبه تداخل یابد، قوانین روزهداری تا حدودی تقلیل مییابند. امروز، ما دریافتیم که این نظریه با چند مشکل مواجه است. اما این دنباله دار به جای برخورد با زمین، خیلی نزدیک خورشید رفت و تکه تکه شد. نیبیرو سیاره ای ناشناخته است که تصور می شد در پایان همان سال با زمین برخورد می کند. به دلیل فاصله کم سیاره عطارت و همینطور روزهای کوتاه این سیاره سطح این سیاره گرمای غیرقابل تحملی دارد.

جالبه بدونید دوتا تصویر بالا هردو متعلق به سیاره پلوتونه اما با فاصله 25 سال! اصولا طبق قوانین فیزیک هر چه شما از منبع یک جمس گرم فاصله بگیرید میزان حرارت و گرمایی که به شما منتقل می شود کاهش خواهد یافت. اصولا سیارات به دور خود می گردند و هم زمان به دور خورشید نیز می گردند. تنها پس از چند بار سفر ، گرانش آن باعث اختلال قابل ملاحظه ای در سایر سیارات می شود که با فشارهای گرانشی خود، مدار فرضی جهان را به میزان قابل توجهی تغییر می دهد. بر اساس همین اختلالات، جان آدامز از کمبریج و اوربین لِوریه از پاریس ، بهصورت مستقل، محل سیارهی ناشناخته را که موجب اختلال میشد، پیشبینی کردند.

منظومه ی شمسی یا سامانه خورشیدی از خورشید و هشت سیاره که به دورش در چرخشند تشکیل شده است. و پس از آن سیاره زهره قرار دارد. زمین تنها سیاره ای است که اتمسفری با ترکیب درست گازها دارد که حیات را برای انسان ها، حیوانات و گیاهان ممکن می سازد. قبل از آن که سیاره پلوتون از رصدخانه آریزونا در امریکا توسط کلایدتامبا کشف شود ، بعضی از ستاره شناسان نیز در سال 1915 میلادی از طریق محاسبات نجومی به وجود سیاره پلوتون و محل آن پی برده بودند. آنها مینروا ، زئوس ، اطلس و پرسفون را در نظر داشتند ، اما این ونتیا برنی فیر دختر 11 ساله بود که پلوتون را با الهام از خدای سرزمین اموات نامگذاری کرد پدربزرگ وی این پیشنهاد را به رصدخانه Lowell اعلام کردند و مورد پذیرش قرار گرفت.

آیا شواهدی در مورد نیبیرو وجود دارد؟ با پایان دادن به تقویم مایاها، شایعات مختلفی در مورد راههای پایان جهان در سال 2012 منتشر شد. طبق گزارش های انجام شده در سراسر اینترنت که اغلب باعث ایجاد ترس می شود، ولی باید بدانید که این گزارش ها اصلا منبع علمی ندارند نیستند و صدها سال است که مردم دم به دم می گویند که پایان زمان فرا رسیده است. پس از یک سال بدون هیچ برخوردی، تاریخ نابودی زمین به 2012 منتقل شد، جایی که به پایان دوره طولانی شمارش قوم مایا مرتبط بود.

داستان در سال 1976 آغاز شد، هنگامی که زکریا ستچین “سیاره دوازدهم” را نوشت کتابی که از ترجمه منحصر به فرد ستچین از خط میخی سومری برای شناسایی سیاره نیبیرو نوشته شده بودو سیاره دوازدهم سیاره ای است که هر 3600 سال به دور خورشید می چرخد. به دلیل این ادعای ارتباطی، مقامات آژانس فضایی بیانیه ای ارائه دادند و گفتند كه هیچ سیاره بزرگی قصد نابودی زمین در سال 2012 را ندارد. علاوه بر این، بیشتر هزاران ستاره شناس حرفه ای نه با دولت بلکه با دانشگاه های خصوصی مرتبط هستند. به عقیدهی دانشمندان این تاجها با بالارفتن مواد داغ زیر پوسته شکل گرفتهاند.

بدین ترتیب ، صحت محاسبات دانشمندان روشن گردید. ترتیب شیفتها به صورت ساترن، ژوپیتر، مارس، خورشید(Sun)، ونوس، مرکوری و ماه بود. 165 سال زمینی طول می کشد تا این سیاره،تا یکبار به دور خورشید گردش کند.نپتون تقریباً در هر16 ساعت یک بار به دور محور خود می چرخد. روایت داستان مربوط به سالهای بسیار دور و دراز دارد که لایهی اوزون توسط فعالیتهای بشر به طور کامل سوراخ شده است. شهرت پلوتون چون نپتون به کشف آن مربوط است که در آن پرسیوال لاول فلگستاف آریزونا و ه.پیکرینگ از هاروارد و کلاید تانباو که دانشجوی دستیار رصدخانه فلگستاف بود، دست داشتند.جستجوی این سیاره بیش از بیست سال طول کشید.اعلام کشف آن در 13 مارس 1930 همزمان بود با روز تولد پروفسور لاول و سالگرد کشف اورانوس توسط هرشل.

پلوتون با قدر ظاهری 14.8 حتی در تلسکوپ های بسیار قوی نیز چون نقطه نورانی زرد رنگی به نظر میرسد. سیاره ای با مداری غیر عادی که گردش آن به 3600 سال طول می کشد باعث ایجاد ناپایداری در منظومه خورشیدی 4.5 میلیارد ساله ما می شود. ناسا پیشنهاد میکند که تماشای سیاره زهره را در این شبها از دست ندهیم و میگوید: سیاره همسایه پوشیده از ابر ما طی چند روز آتی به افق نزدیکتر میشود و تا سال نوی میلادی از دید بسیاری از ما ناپدید میشود. در چند سال گذشته تحقیقات گستردهای در این خصوص شکل گرفت که در نهایت با بررسی برخی از قدیمیترین شهاب سنگهای موجود، این فرضیه مطرح شد که آب از طریق این اجرام آسمانی به زمین رسیده است.

دیدگاهتان را بنویسید