متن كامل شازده كوچولو

تداخلسنجی رادار دهانه ترکیبی(Interferometric synthetic aperture radar) که تداخل سنجی رادار روزنه مصنوعی و به اختصار InSAR یا IfSAR نیز نامیده میشود، یک روش راداری در علوم ژئودزی و سنجش از دور است که با استفاده از تداخلسنجی فاز امواج ارسال و دریافت به سطوح، امکان ایجاد مدل سهبعدی سطح را فراهم میآورد. گیرم اخترکش راستى راستى خیلى کوچولو است و دو نفر روش جا نمىگیرند. اما هنوز در مورد اینکه آیا آب تاکنون در سطح زهره بوده است محققان مطمئن نبودند. این قابلیت انتشار تشعشعی یک خاصیت از ماده است که بیان کننده نسبت انرژی تشعشع شده توسط ماده مورد نظر به انرژی تشعشع شده توسط یک جسم سیاه در همان درجه حرارت است.

حال تیمی از اخترفیزیکدان به رهبری محققان دانشگاه ژنو و مرکز ملی صلاحیت در تحقیقات سوئیس، یک مدل آب و هوایی ایجاد کردند تا شرایط سیاره زهره جوان را بازسازی کند. حال تیمی از اخترفیزیکدان به رهبری محققان دانشگاه ژنو و مرکز ملی صلاحیت در تحقیقات سوئیس یک مدل آب و هوایی ایجاد کردند تا شرایط سیاره زهره جوان را بازسازی کند. آیا با دیدن زنی که زمزمهکنان پشت یک دار قالی نشستهاست و با لطافت هر چه تمامتر نشان میدهد که مشغول گرهزدن چیزی به دور تارهای آن است شما نیز تصور خواهید کرد که «بههرحال او مشغول بافتن قالی است»؛ چهبسا او (با دستان خالی) فقط ماهرانه حرکات یک بافنده را تقلید میکند10.

سوالات بسیاری از گذشته تاکنون درباره نحوه شکلگیری و تکامل این سیاره و اینکه آیا در گذشته در سطح آن آب مایع قرار داشته یا نه وجود داشته است. این ابزارها شامل یک دوربین است و علامت پلاس در نام این پروژه نیز به دلیل وجود آن است. پورتک جویا یک آرایشگر مردانه است. هدف اصلی آنها تجزیه و تحلیل فضای آشفته و سمی زهره است. برترتیب حکمفرمائی بر ساعتها عکس ترتیب فاصله که اجرام منظومه شمسی از زمین از دیدگاه آنها بود. به گزارش خبرنگار حوزه دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از ساینس آلرت؛ در دهههای آینده، فضاپیماهای زیادی از سیاره زهره بازدید میکنند.

ساینسیو – به نقل از ایسنا، این ماموریت که بخشی از “برنامه دیسکاوری” ناسا است، هدف آن درک شرایط جوی سیاره زهره است و اینکه چگونه این سیاره که دارای بسیاری از ویژگیهای سیاره زمین است و ممکن است اولین جهان قابل سکونت در منظومه شمسی باشد، تا این حد گرم شده است. به گزارش ایسنا و به نقل از دیلی میل، اخترشناسان این ماده شیمیایی که با نام دی متیل اتر شناخته می شود و یکی از عناصر سازنده حیات است را در یک صفحه تشکیل دهنده سیارات اطراف ستاره جوان “IRS ۴۸” کشف کردند. که هرکدام را یک خدا می دانستند.

این موضوع برای نام روزهای هفته ژاپنیها نیز صادق است، اما رد پای آن فقط به هزار سال پیش می رسد. زمین دارای صفحات تکنوتیکی است که دائما در حرکت هستند و همین موضوع باعث تشکیل کوهها و اقیانوسها میشود. با این حال طبق تحقیقات جدید بعید به نظر میرسد این سیاره دارای اقیانوس بوده باشد که این امر نیز د احتال حیات این سیاره تاثیر میگذارد. با این حال طبق تحقیقات جدید بعید به نظر میرسد این سیاره دارای اقیانوس بوده باشد که این امر نیز در احتمال حیات این سیاره تاثیر میگذارد. این اسامی دارای ریشه فرانسوی، انگلیسی، ترکی، یونانی، لاتین و هندی میباشند.

علاوه بر این، ماموریت مذکور اولین تصاویر با وضوح بالا از ویژگیهای منحصر به فرد زمین شناسی در زهره معروف به “tesserae” را که ممکن است قابل مقایسه با قارههای زمین باشد و نشان دهنده این باشد که سیاره زهره دارای زمینساخت صفحهای است، خواهد فرستاد. زمین نزدیک به چهار میلیارد سال دارای اقیانوس بوده و مریخ نیز ۳.۵ تا ۳.۸ میلیارد سال پیش میزبان چند رودخانه و دریاچه بوده است. محققان قصد داشتند دریابند آیا سیاره زهره پس از شکل گیری در ۴.۵ میلیارد سال پیش دارای اقیانوس بوده است یا خیر.

او این جملات را روی صفحه نمایشگرمیبیند” آیا مایلید به سیاره ما بیایید؟ شما می توانید اینجا بهتر انگلیسی یاد بگیرید” پورتک حتی یک لغت انگلیسی را بلد نیست. مدتهاست که زهره به عنوان یک سیاره مرده تصور میشد ، اما ماموریتهای جدید به “دوقلو شیطانی” زمین میتواند به زودی مشخص کند که آیا این سیاره زنده است و به معنای هنوز از نظر زمین شناسی فعال است یا خیر. مثلاً پادشاه سرزمین اسکاندیناوی در طول یک بازی میتواند یک انسان خوب و شجاع باشد و در بازی دیگر امکان دارد یک فرد شرابخوار و بیمسئولیت که به هیچ وجه به فکر منافع کشور خود نیست.

در نیوزیلند که دهها موشک به فضا ارسال کرده است نیز قصد دارد ماهوارهای کوچک به زهره بفرستد. سرس کوچکترین و از طرفی نزدیکترین سیاره کوتوله به زمین است چرا که در حوالی کمربند سیارکی قرار گرفته و فاصله آن تا خورشید ۲٫۸ برابر فاصله زمین تا خورشید است. همچنین به خاطر فاصله ۲.۸ میلیارد کیلومتری، خورشید بر روی این سیارات به صورت نقطهای کوچک و تیره دیده میشود و گرمای خورشید به ندرت به سطح این سیارات میرسد.

به گفته محققان، برای تشکیل اقیانوسها، دمای جو باید به اندازهای کاهش مییافت که آب در طی چند هزار سال متراکم شده و به صورت باران باریده شود، همانطور که روی زمین اتفاق افتاد. به گفته محققان ، برای تشکیل اقیانوسها، دمای جو باید به اندازهای کاهش می یافت که آب در طی چند هزار سال متراکم شده و به صورت باران باریده شود ، همانطور که روی زمین اتفاق افتاد.اما مدل آنها نشان داد که درجه حرارت این سیاره هرگز به اندازه کافی پایین نیامده است تا این اتفاق بیفتد و آب سیاره زهره به عنوان گاز در جو باقی مانده است.

با این حال باید صبر کرد تا دید دادههای جمع آوری شده توسط سازمانهای مختلف درباره این سیاره چه نشان خواهند داد. نام دارد که مخفف عبارت “تحقیق درباره گازهای نجیب اتمسفر عمیق، شیمی و تصویربرداری سیاره زهره” است. ماموریت دیگر نیز “وریتاس” (VERITAS) نام دارد که مخفف عبارت “قابلیت انتشار زهره، علوم رادیویی، تداخلسنجی رادار دهانه ترکیبی، توپوگرافی و طیف سنجی” است. گفتنی است در بازی ارز دیجیتال لایت نایت این امکان برای کاربران فراهم شده تا داراییهایی به نام پوستههای لایت نایت (Lightnite Skins)، که به صورت توکن غیر مثلی ایجاد میشوند و روی لیکوئید نتورک (Liquid Network) فعالیت میکنند، را کسب کنند.

• زمین تنها سیاره ای است که می دانیم موجودات زنده روی آن زندگی می کنند. این است که این انرژی آزاد فرآیند که همجوشی هسته ای در ستاره یک واکنش خود پایدار می سازد. این نقطه عطفی طبیعی در ایالت وایومینگ (ایالات متحده آمریکا) واقع شده و یک سنگ یکپارچه تشکیل سنگ های ماگمایی است. رنگ متمایز مایل به قرمز به دلیل اکسیدهای آهن فراوان است و اگرچه در مریخ آب وجود دارد ، در زیر زمین ، در زیر کلاهک های قطبی یافت می شود. مشاهدات طیفنمودی وجود CO2 را تأیید میکرد. مشاهدات این سفینه نشان داد که زهره را ابرهای سفید رنگ مایل به زردی، کاملاً پوشاندهاست و شکافی در این ابرها نیست که از راه آن بتوان نظری به سطح جامد این سیاره افکند.

در طول این ماموریت کوتاه مدت، کاوشگر کروی “داوینچی پلاس” از یک چتر نجات استفاده میکند تا به آهستگی بر روی سطح سیاره زهره فرود بیاید و طی این مدت اندازهگیریهای مختلفی را انجام خواهد داد. اما مدل آنها نشان داد که درجه حرارت این سیاره هرگز به اندازه کافی پایین نیامده است تا این اتفاق بیفتد و آب سیاره زهره به عنوان گاز در جو باقی مانده است. از نظر اندازه نزدیکترین سیاره فراخورشیدی به زمین ماست ، اما به دلیل موقعیت بسیار نزدیک آن به خورشید ، دمای سطح می تواند 760 درجه سانتیگراد باشد و می تواند بسیار سریع در سال – فقط در مدت 6 روز – اجرا شود.

دیدگاهتان را بنویسید