سیاره مریخ – جهان محتوا

هدف اصلی ایجاد شرایط برای زندگی انسان ها و ساخت یک موشک و پرواز به ماه است.5 چیز اصلی در بازی Planeta نقاط زندگی نشان می دهد که تعداد نقاط حیات سیاره شما چیست. درگذشته بیشتر انسان ها خود را با طبیعت منطبق می کردولی به مرور زمان براثر افزایش جمعیت و وتنوع نیازها ، انسانها شروع به دستکاری طبعت نمودند.وتغییر دادن ناهمواریها توسط انسان با هدف بهر برداری از منابع سطحی یا زیر زمینی انجام می شود . شاید بتوانیم از شدت تأثیرهای مخرب بکاهیم اما این کار نیز باعث بالا رفتن هزینه ها می شود.

دانشمندان معتقدند بر اثر برخورد سهمگین یک شهاب سنگ با این سیاره در گذشته بسیار دور، امروزه در نقطه مقابل این برخورد رشته کوه هایی ظاهر شده اند. ۱- تقطیر گرمایی: در این شیوه از گرما برای تبخیر آب استفاده می شود وپس از بر جای ماندن نمک، بخار آب چگالیده و بر اثر سرمایش به آب تبدیل می شود. نام این سیارکها از ایلیاد اثر حماسی هومر شاعر نابینای یونانی، درباره جنگ تروا برگرفته شده است. این اجسام همه در یک منطقه از فضا بین بهرام و مشتری(کمربند سیارکها) پراکنده بودند و جرم آنها نیز بسیار کمتر بود.

مشکل این است که شیرین کردن آب دریا به مقدار زیادی انرژی نیاز دارد. توضیحات تکمیلی: چرا آب آشامیدنی مان را با شیرین کردن آب شور اقیانوس تأمین نکنیم؟ واین مسأله موجب می شود نمک زدایی به عنوان یکی از راه های تأمین آب آشامیدنی مطرح شود. عتیقی افزود: سیاره برجیس با قطر ۱۴۳ هزار کیلومتر، دارای ۷۹ قمر تایید شده از جمله اقمار گالیلهای است که برای اولین بار توسط آقای گالیله ایتالیایی از درون تلسکوپ کوچکش مشاهده شد و امروزه به این عنوان مشهور شدهاند و به نامهای “آیو”، “اروپا”، “گانیمد” و “کالیستو” شناخته می شوند. به عنوان مثال، زمین با انحراف ۲۳ درجه ای از محور میچرخد در حالی که مشتری تنها ۳ درجه انحراف دارد.

بعضی از شهاب سنگها به زمین برخورد میکنند و میتوانند حفره ای در سطح زمین ایجاد کنند که آن را فرورفتگی یا دهانه می گویند. توضیح : ازن یک گاز نامرئی است که جنس آن از اکسیژن است و این لایه سرتاسر کره زمین در طبقات بالای اتمسفر قرار دارد و فاصله آن از سطح زمین ۱۵ تا ۴۰ کیلومتر است . هوای رقیق به همان اندازه هوای بسیار فشرده و متراکم سطح دریا غنی از اکسیژن نمی باشد.

بر طبق گفتهی دانشمندان در گذشته آبهای روان در سیاره مریخ جریان داشته که در صورت صحت این مطلب احتمال وجود حیات ابتدائی و میکروسکوپی در این سیاره سرخ رنگ بسیار بالا میرود. با این که آب کافی برای همه وجود دارد، اما کمبودهای محلی در حال فزون شدن اند. وقتی بادها به سمت شب WASP-۱۲۱ b برسند، دما در این قسمت به اندازهی کافی پائین است تا آب قبل از رسیدن به سمت روز سیاره به بخار تبدیل شود؛ اما آب به ابر تبدیل نمیشود. کافی است تا نگاهی به بخش سال قمری تقویم خود بیندازید.

لایه ازن در کدام بخش هواکره قرار دارد؟ آیا میتوانید در یک جمله بگویید فایدهٔ ٔ لایه ازن چیست؟ در علوم پایه نهم درباره منظومه شمسی و سیارات آن از جمله اورانوس توضیح داده شده است. روباه گفت: آنچه به گل تو چندان ارزش داده عمریست که تو به پای او صرف کردهای. ۵ــ به تصاویر بالا دقت کنید و توضیح دهید که در هر یک، انسان چگونه ناهمواریها را تغییر داده است. انسان تا نیروی اندیشه ی خود و با استفاده از ابزارهای گوناگون مانند ماشین آلات و مواد منفجره ناهمواریها را تغییر می دهد . همچنین پلیرها میتوانند ابزارهای ماینینگ را در سکتورهای مختلف سیارات برپا کنند تا از منابع جا نمانند.

لارک همچنین تحقیقات جدیدی را از خود و همکارانش در کنفرانس LPSC هفته گذشته ارائه کرد. این نشان میدهد که اریس گاهی نزدیکتر از پلوتون و گاهی دورتر از آن نسبت به زمین است. فقط تحت این شرایط مخابره و منتقل می شوند. این شرایط فیزیکی می تواند موجودات را محدود کند. بهایی که برای آب شیرین رودخانه یا چاه می پردازیم از یک دهم این قیمت هم کمتر است، حتی کشاورزان از این هم کمتر پرداخت می کنند. نیاز سالیانه ی آدمی در حدود ۴۰۰۰کیلومتر مکعب آب شیرین است.

هم انرژی و هم فناوری مورد نیاز برای نمک زدایی هزینه ی زیادی دارند و به همین دلیل این فرایند بسیار گران تمام می شود. حتی با همه ی آبی که در اقیانوس های دنیا وجود دارند، از راه نمک زایی تنها می توانیم کم تر از نیم درصد از نیاز انسان به آب شیرین را تأ مین کنیم. بر اساس آمارهای اتحادیه ی بین المللی نمک زدایی در سال ۲۰۰۷، ۱۳۰۰۰ کارخانه آب شیرین کن در سراسر جهان فعال بوده اند که در حدود۶/۵۵میلیارد لیتر آب شیرین در هر روز تولید کرده اند.

بر اساس تخمین­ها حدود 10 میلیون گونه جلبک تا امروز شناسایی شده است که بیش­تر آن­ها در گروه ریز جلبک­ها با ابعاد میکروسکوپی قرار دارند(1). بر اساس یک نظریهی نسبتا جدید موسوم به ناپایداری دیسک تودههای گاز و غبار در اوایل حیات منظومه شمسی به یکدیگر پیوستهاند به مرور زمان این تودهها فشرده شدهاند و غولهای گازی را شکل دادهاند. اما این فاصله در حال کاهش است، زیرا کم کم هزینه یافتن منابع آب های تازه زیرزمینی و یا احداث سدهای جدید رو به افزایش اند. پایونیر-زحل در دسامبر 1974 در فاصله 43.000 کیلومتری از این سیاره قرار گرفت.

فاصله آن از کره خاکی ما در بهترين زمان (حالت مقابله مطلوب) به حداقل 56 ميليون کيلومتر می رسد. زحل به ما فرمان کار و کار سخت می دهد. پیش از آن که تصمیم بگیرید یک کلمه را به صورت ایتالیک به کار ببرید، باید بدانید که منظور شما از به کار بردن آن کلمه چه بوده است. در بروشور درباره آب و هوا، جانوران و گیاهان آن منطقه مطالبی بنویسید و به مسافران توصیه کنید که برای بازدید از آن منطقه، چه وسایل یا لباسهایی به همراه داشته باشند. این خبر از چه جنبه هایی مهم است؟

ستارهها معمولاً در شب به شکل نقطهای دیده شده و به دلیل وجود هلیوم و هیدروژن و فعل و انفعالات این عناصر از خود نور تولید کرده و در جهان بیکران هستی پخش میکنند. بدین ترتیب همجوشی هستهای انرژی تولید کرده و هیدروژن را به هلیوم تبدیل میکند که کمی سنگین تر از عنصر هیدروژن است. اینجاست که ناگهان درمییابیم، چیزها آنگونه که فرض کرده بودیم، درست از آب در نمیآیند72.

۵ــ فرض کنید قرار است به شما یک سفر رایگان همراه با گروهی از گردشگران طبیعت (اکوتوریست)جایزه بدهند. ۶ــ به طور گروهی یک بروشور مسافرتی برای یکی از زیست بومها تهیه کنید. سلول های همه حیوانات برای حفظ حالت مایع توسط غشاهای چرب احاطه شده اند؛ اما درجه حرارت پایین اعماق دریا و فشار فوق العاده زیاد باعث می شود که سلول ها حالت مایع خود را از دست بدهند و چربی آنها به شکل جامد دربیاید. نمونه هایی از اقدامات انسان که موجب تغییراتی در شکل ظاهر ی زمین می شوند عبارتند از :راه سازی، شهرسازی، ایجاد سدها تونل ها و…

دیدگاهتان را بنویسید