سیارههای درونی و بیرونی منظومه شمسی – تفاوتها و ویژگیها – عمادعلم

مرکزی بودن رنگ سرخ سبب انتساب آن به دو نیّر اعظم که در فراز و فرود ستارگان هستند، میشود و این پندار را ایجاد میکند که مولود آن دوست. چرا که تمامی شرایط لازم برای سیاره بودن را دارا بود. پس باید برای رصد آن عجله کنیم. پروکسیما قنطورس( Proxima Centauri) یک ستاره کوتوله قرمز با فاصله ۴٫۲ سال نوری و نزدیکترین ستاره به زمین پس از خورشید است. این در حالی است که میانگین فاصله خورشید تا زمین ۱۵۰ میلیون کیلومتر است. گیمرها در بازی Borderlands ۳ تنها در پاندورا حضور نداشته و در محیطهای مختلفی مانند معابد و شهرهای عظیم به قلع و قمع دشمنان خود خواهند پرداخت.

این بازی ممکن است Avatar 2 را کنار بگذارد ، که در حال حاضر قرار است در 16 دسامبر 2022 اکران شود. کاوشگر کاسینی هنوز در حال گردش به دور زحل و فرستادن عکسهای بیشتری از آن است. علی رغم آن ، برخی از حیات پروتئینی در کره زمین وجود دارد که البته هیچ حیاتی نیست. البته همین دیسک های کوچک ممکن است با چشم غیر مسلح دیده نشوند. ما اطلاعات زیادی در مورد داستان نداریم ، فقط این که این یک داستان مستقل جدید است که در آن شما به عنوان یک ناوی بازی می کنید و سفری را از مرزهای غربی آغاز می کنید ، بخشی از پاندورا که قبلاً دیده نشده است.

در حقیقت، آن تصاویر حکم پیشنمایش عکسهایی را داشتند که قرار بود بعد از آنکه New Horizons زمان کافی برای انتقال مجموعهی اطلاعات کامل را داشت، منتشر شوند. فقط زمان می تواند بگوید. شما به عنوان یکی از Na’vi ، مسابقه بیگانگان آبی 10 فوت قد از فیلم بازی می کنید. گیم پلی بازی Borderlands ۳ همان طور که میتوان حدس زد تماما حول محور تیراندازی، لوت کردن و یافتن سلاحهای جدید میچرخد و بازی Borderlands ۳ با این که تلاش میکند با معرفی NPCهای مختلف داستان خود را به عنوان یک سناریوی جذاب و درگیرکننده به گیمرها معرفی کند، اما به سختی در این مسیر شکست میخورد.

سیاره پلوتو در بعضی نقاط در مدار نپتون قرار میگیرد و در بعضی نقاط فراتر از آن است، همچنین مدار چرخش سیاره پلوتو مانند تمام سیارات دیگر در همان صفحه قرار نمیگیرد و در عوض 17/1 درجه در بالا یا پایین میچرخد. زحل هم همچون مشتری سرعتی بالا دارد و در هر ۱۰ ساعت زمینی یک دور به دور خودش میچرخد. البته اگرچه سرعت هر کدام از این فضاپیماها دهها هزار کیلومتر بر ساعت است اما در مقایسه با فاصله بین ستارهها بسیار ناچیز است. در حالی که هیچ گیم پلی در این تریلر وجود نداشت ، ما یک نگاه خوب ، البته مختصر به آنچه که از ماجراجویی اول شخص سینمایی می آید ، دیدیم.

البته با این استثنا که تتیس مانند دو قمر دیگر دهانههای برخوردی زیادی ندارد. کاراکترهای قسمتهای قبلی این بازی عمدتا در این قسمت غایب هستند و تنها کاراکتر Claptrap است که مانند تمامی عناوین گذشته، با حماقتهایش نکات اولیه بازی را گیمرها آموزش میدهد و گه گاهی با شوخیهایش لبخند روی لبهای بازیکنان میآورد. نقطه ضعف بازی Borderlands ۳ در چیست؟ داستان بازی Borderlands The Pre-Seque بین دو نسخه اول و دوم و بر روی ماه رخ می دهد و در مورد ظهور Handsome Jack است. اگر شما به دنبال یک بازی هستید که عناصر ترسناک به شما متصل باشند، چرنوبیل لایت مخصوص شماست.

اگر از تلسکوپهای بزرگتر و بزرگنمایی بیشتر استفاده کنید میتوانید نمای بهتری را از سیاره زحل رصد کنید. در منظومه شمسی تمام سیارات به دور خورشید در همان جهت چرخش خود خورشید (اگر از بالای قطب شمال خورشید نگاه کنیم جهت پادساعتگرد خواهد بود) میگردند. و یا این که با کپی کردن تمام المانهای قسمتهای قبل، یک مسیر بدون ریسک را پیمودهاند. داستان بازی Borderlands 2 پنج سال بعد از اتفاقات Borderlands 1 رخ خواهد داد و شخصی به نام Hand Some Jack آغازگر تمام شلوغیها و خون ریزیها در بازی است. Ubisoft Forward ، یوبی سافت E3 2021 ارائه ، نگاهی به برخی از بازی های آینده ناشر ، از جمله Far Cry 6 و رنگین کمان شش استخراج ، اما با پایان یافتن ارائه ، آخرین اعلامیه غافلگیرکننده دریافت کردیم – سرانجام آواتار آواتار: مرزهای پاندورا فاش شد.

آیا می خواهید به برای پرواز کوه سیاره پاندورا از فیلمهای تحسین شده “آواتار” را ببینید؟ مسابقهای خونین با پاداشی بزرگ فقط برای خوش گذرانی Hands Some Jack برگزار میشود و شما در گروهی چهار نفره پا به میدان میگذارید و پس از درگیریها و خشونت فراوان پیروز میدان شده، به امید پاداش با ارزش خود میروید، اما نه خبری از پاداشی است که برای آن جان کندید و نه خبری از پاداش دهنده یعنی Hand Some Jack. این ماهها احتمالا سیارهی گرفتار یا بخشهایی از فروپاشی اجرام پس از به دام افتادن آنها هستند.

بهعبارتدیگر، گرچه با بزرگتر شدن شی جاذبه خطی رو به افزایش میگذارد، اما شاهد کاهش نمایی آن با افزایش فاصله میان آنها هستیم (قانون مربع معکوس). فاصله آلفا قنطورس تا خورشید ۴.۳۶ سال نوری تخمین زده شده. با اضافه کردن عدد 4 به هر کدام از این اعداد و تقسیم کردن آن به 10، دنباله جدیدی از اعداد به دست میآید که با تقریب خوبی با فاصله مداری سیاره ها (به جز نپتون) مطابقت دارد. حرکت مداری عطارد سریع است و به همین سبب ، در هر بار گردش به دور خورشید امکان دید آن به چند روز محدود میشود.

این سیاره در مدت زمان تنها ۸۸ روز میتواند به دور خورشید بچرخد. طبقهبندی سیارات منظومه شمسی با گذشت زمان تغییر کرده و تاریخ شاهد شکلگیری پدیدههای مختلفی در داخل و خارج از این منظومه بوده است. به رغم این که گروه به طور مشخص به پتانسیل حیات که میتواند بر روی سیارات ابر مسکونی ظاهر شود، اشاره نکردهاند، هلر به این میاندیشد که گرانش بیشتر، گیاهان را نزدیکتر به زمین نگه میدارد و اتمسفر آن هم ضخیمتر خواهد بود، در نتیجه حیوانات خشکی احتمالا کوتاه و عریضتر از همتایان خود در زمین خواهند بود و تراکم بیشتر هوا هم به پرندگان بزرگتری اجازه پرواز خواهد داد.

علاوه بر استودیوهایی که ازشان نام بردیم، دیزنی (Disney) نیز بهعنوان صاحب امتیاز آواتار و جهان آن در پروژه حضور دارد که همین میتواند سبب جذابیت بیشتر بازی شود. آیا Ubisoft قبلاً بازی Avatar نساخته است؟ سیاره سنگی یا سیاره خاکی (terrestrial planet) سیارهای است که عمدتا از سنگهای سیلیکات و فلزات تشکیل شده است و سطوح جامدی دارد. ستارهشناسان با استفاده از ابزارهای کنونی یا ابزارهایی که در آینده نزدیک آماده به کار میشوند، میتوانند بهتر و دقیقتر مواد تشکیل دهنده فراخورشیدیها را بررسی کنند. گذرگاه ساحلی جاینت در ایرلند است تا از 40،000 ستون متقارن، که توسط فعالیت های آتشفشانی تشکیل شد ساخته شده است.

این سیاره ها به خورشید نزدیک بوده و اغلب آن ها را سیاره های سنگی نیز می نامند. همیشه فقط از یک طرف به سیاره ما می چرخد. این سامانه، از همه ستاره ها به منظومه خورشیدی ما نزدیکتر است. ولی او یک تنه از همه شما سر است، چون من فقط او را آب دادهام، چون فقط او را زیر حباب گذاشتهام، چون فقط برای او پناهگاه با تجهیز ساختهام، چون فقط برای خاطر او کرمهایش را کشتهام، چون فقط به گِلهگزاری او با به خودستایی او یا گاهی هم به قهر و سکوت او گوش دادهام.

پس از اینکه همه بازیکنان کارتهای خودرا رو کردند و از قابلیت آن ها استفاده کردند نوبت به حرکت فضاپیماها میشود. جیک: شاید برای این که دکترا بهم گفتن چه کارایی رو نمی تونم انجام بدم مریض شدم! غارهای باستانی Waitomo – یک مکان ایده آل برای گشت و گذار. جیک: من یک تفنگدار دریایی بودم، یه جنگجو از دسته کله خراب ها! مدتی قبل از زمان شروع بازی، کمپانی بزرگی به نام Atlas Corporation یک دروازه باستانی در سیاره پرومتئوس که نزدیک پاندورا است می یابد که پر است از تکنولوژی سلاح های فوق پیشرفته بیگانگان که به آن ها اجازه می دهد به راحتی رقبای خود را از پیش رو بردارند.

NPCهای حاضر در سفینه دائما گیمرها را برای صحبت با دیگر NPCها به دنبال نخود سیاه در گوشه و کنار سفینه میفرستند و بدین ترتیب بخش عمدهای از زمان حضور بازیکنان در این سفینه به دویدن و صحبت کردن با دیگر کاراکترها اختصاص مییابد. بخش اول روند ایجاد سیستم خواب را توصیف می کند ، و همچنین ویژگی های سیارات را ارائه می دهد. ستاره شناس و متخصص فیزیک نجومی آمریکا، دکتر فرانک دریک، امکان وجود تمدن فرازمینی را بر اساس احتمال سکناگزیدن موجودات زنده در این سیارات مورد استدلال قرار میدهد.

استدلال برخی دیگر این است که مکانی که یک شی واقع شده یا موادی که از آن ساخته شده مهم است و نوع حرکت جسم یا بازخورد آن با اجسام اطراف خود، محلی از بحث ندارد. مطالعات بعدی نشان دادهاند که در اطراف زحل ، بر روی هم چهار حلقه وجود دارد. ابتدا شبیه سازیهایی که با توجه به چگالی و آلبیدویی (قدرت بازتاب، سپیدی) پذیرفتنی با این سیاره انجام گرفتند، نشان دادند که باید قدر (میزان روشنایی هر ستاره که با مقیاسی لگاریتمی سنجیده میشود، هر چه میزان عددی قدر ستاره بیشتر باشد، ستاره کم فروغتر است) نزدیک به ۱۱ تابش داشته باشد.

در صورت تمایل می توانید نسخه کامل شامل هر سه قسمت را از فروشگاه سافت اسپات تهیه کنید. پس از عرضه دو قسمت اصلی و یک عنوان پیش درآمد، این سری در اوج بلوغ خود قرار گرفته و سازندگان در استودیوی Gearbox تلاش کردند با ساخت قسمت سوم، بهترین تجربه را برای طرفداران سری به ارمغان بیاورند. Ubisoft گفته است که این یک داستان مستقل جدید است که در قسمت جدیدی از Pandora اتفاق می افتد ، بنابراین به احتمال زیاد با فیلم 2009 گره نخورد. دویدن به دور سفینه آن هم وقتی تشنه تیراندازی هستید، دست کمی از قرار دادن دست انداز در پیست فرمول یک ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید