ده دانستنی دربارهی مریخ

شازده کوچولو از گلش ناراحت میشود و تصمیم میگیرد به سفری طولانی برود. کتاب شازده کوچولو مشهورترین کتاب قرن، نوشتهی آنتوان دوسنت آگزوپری است. داستان کتاب زنان کوچک درباره زندگی 4 خواهر است که در گذشته بسیار ثروتمند بوده و زندگی مرفهی داشتهاند، اما اکنون وضعیت مالی خوبی ندارند. مجموعه کتاب های آن زیر چیست نیز یکی از بهترین کتاب های علمی برای نوجوانان است که اطلاعات جامع و کاملی را درباره فیزیولوژی و ساختار درونی بدن انسان در اختیار نوجوانان قرار میدهد. شاهزاده کوچولو، مسافر کوچولو یا همان شاهزاده کوچولو خوانده شده ترین و ترجمه شده ترین رمان فرانسوی زبان است و لقب بهترین کتاب قرن 20 را نیز ازآن خود کرده است.

منتقدین میگویند شاید بعد از شنیدن این قصه بوده است که اگزوپری تصمیم به نوشتن شازده کوچولو کرده است. آنتوان دو سنت اگزوپری در بیست و نهمین روز ماه ژوئن سال 1900 در شهر لیون فرانسه به دنیا آمد. آنچه در بالا خواندید نقد و بررسی کتاب شاهزاده کوچولو اثر آنتوان دو سنت اگزوپری با ترجمه ابوالحسن نجفی بود. زبان اصلی این کتاب فرانسوی است و رکورد بیشترین تعداد ترجمه را در اختیار دارد و تا کنون به بیش از 300 زبان دنیا ترجمه شده است. اخترشناسان تا کنون صدها سیاره گازی در ابعاد مشتری را ردیابی کرده اند که در مدار ستاره ای در گردش بوده اند اما هیچ یک از این سیاره ها از شرایط مناسب برای جریان حیاتی مشابه حیات زمین برخوردار نیستند.

کتاب زنان کوچک نیز از جمله بهترین کتاب های نوجوانان معروف به حساب میآید که تا کنون به بیش از 50 زبان دنیا ترجمه شده است. مجموعه کتاب های آن زیر چیست؟ مجموعه کتاب چهار جلدی آن زیر چیست یکی از مناسبترین کتاب های نوجوانان در حوزه علمی است که مسائل پیچیده را به صورت جذاب و ساده بیان میکند. نکاتی که در ادامه میخوانید، جالب ترین نکاتی هستند که دربارهی کتاب شازده کوچولو وجود دارند. عدهای از منتقدین بر این باور هستند که کتاب شازده کوچولو الهام گرفته شده از یکی از داستانهای هانس کریستین اندرسون به نام پری دریایی کوچولو است.

کتاب بابا لنگ دراز نیز یکی از بهترین کتاب های نوجوانان است که روایتگر داستانی احساسی و لطیف است که خواننده را شیفته سادگی و مهربانی شخصیت اصلی آن یعنی «جودی ابوت» میسازد. سادگی استفاده از این بازی توانسته است آن را در زمره بهترین بازی های زبان انگلیسی قرار داده و تا حدود زیادی به کاربران به ویژه در سطح مقدماتی به منظور افزایش تعداد لغات مترادف و همسان سازی آنها یاری برساند. به منظور کاوش در جاذبه های اصلی Zhangjiajie ، سه یا چهار روز کافی است. به منظور توضيح بعضي از مفاهيم اختر شناسي و همچنين امور دريا نوردي ، اختر شناسان طبق نظريه بطلميوس ، زمين را در مركزكره اي، بسيار بزرگ و فرضي تصور مي كنند كه تمام اجرام سماوي در روي آن واقع اند و به دور زمين مي چرخند.طبعا ، ما هميشه نيمي از اين كره فرضي را مي بينيم ، زيرا نيم ديگر آن در زير سطح افق واقع شده است.

جو آن بسیار نادر است و فشار روی سطح تقریباً 200 برابر کمتر از زمین است. عکسها نشان میدهند که سطح عطارد نیز چون ماه، دارای کوهها و نیز درههای فراوانی است که به نظر میآید به علت بمباران مداوم صدها هزار سنگ آسمانی صورت گرفته باشد. تنها ناهید کجی محور بیشتری از اورانوس و برابر ۱۷۷ درجه دارد.اما علت این کجی احتمالا برخورد جسمی به ابعام زمین به این سیاره و در اوایل دوران زندگیاش بودهاست.

بیشتر ستارگان پرجرم نیز بسیار داغ هستند و این منظومه نیز از این قاعده مستثنی نیست: ستاره اصلی آن ستاره به اصطلاح از نوع «ب» است که بیش از سه برابر خورشید داغ است. بیشتر افراد برای دستیابی به تصویری از حلقه های زحل به یک کمک نوری (دوربین شکاری بسیار بزرگ یا یک تلسکوپ کوچک) نیاز دارند که حداقل 30 برابر بزرگنمایی می کند. این کتاب یکی از همان کتابهایی است که همهی مردم باید حداقل یکبار آن را بخوانند، البته یک بار مطالعه برای این کتاب بسیار کم است.

این مجموعه کتابها یکی از تاثیرگذارترین کتابهای ادبیات قرن 21 هستند که جزء پرفروش ترین کتاب های نوجوان در سراسر دنیا نیز شناخته میشوند. مهاجرت با میل و تصمیم خود برای دستیابی به زندگی بهتر .یکی از عظیم ترین مهاجرت های بشر در قرن نوزدهم و بیستم مهاجرت اختیاری بیش از100 میلیون نفر از مردم قارهٔ اروپا به سرزمین های جدید، یعنی آمریکای شمالی و جنوبی و استرالیا، و سکونت در آنجا برای دستیابی به منابع بیشتروفرصتهای بهترزندگی بوده است. سرگردان، ظاهرا اعتقاد بر این است که یک محیط جدید و تمیز درمان است ، بیشتر مردم امید را با استفاده از نوعی تقویت شده به یک سیاره ناشناخته منتقل کرده اند.

این مجموعه کتاب چهار جلدی علاوه بر تشریح علمی اعضای داخلی بدن انسان به توضیح و تفسیر لایههای مختلف زمین، ماشینها و شهرها نیز میپردازد و ذهن نوجوان را نسبت به محیط پیرامونش باز میکند. خوشبختانه هر سه ترجمه معروف این کتاب در فیدیبو موجود است. کشف اریس در رسانهها به گستردگی به عنوان سیاره دهم اعلام میشد و از این رو طبقهبندی دوباره هر سه جسم به عنوان سیاره کوتوله، توجه رسانهها و عموم را نیز به خود جلب نمود. سیاره OTS 44 همانند شهاب سنگها بدون قرار داشتن در مدار مشخصی در حال حرکت به هر سمت و سویی است، این ویژگی آنقدر عجیب است که نامیدن آن به عنوان یک سیاره کار دشواریست.

کتاب شازده کوچولو نیز یکی دیگر از بهترین و جذابترین کتاب های نوجوانان است که به عنوان سومین داستان پرفروش قرن بیست و یکم شناخته میشود. یکی دیگر از ترجمههای شیوا و روان از کتاب شازده کوچولو متعلق به احمد شاملو است. اگزوپری خودش را هرگز یک نقاش نمیدانست اما با توجه به حساسیتی که به شازده کوچولو داشت، تمام تصاویر کتابش را خودش با استفاده از آبرنگ کشیده بود. کانسوئلو همسر اگزوپری در واقع الهام بخش گل سرخ شازده کوچولو بوده است. کتاب شازده کوچولو برای اولین بار در سال 1943 به زبانهای فرانسه و انگلیسی در ایالات متحدهی آمریکا منتشر شد.

این کتاب در واقع اقتباسی از زندگی واقعی نویسنده و سه خواهر او بوده که جلد اول آن با استقبال خوبی از سوی خوانندگان به خصوص نوجوانان مواجه شد و به دنبال این استقبال چندین جلد دیگر با نامهای «همسران خوب»، «مردان کوچک» و «پسران جو» نوشته شد. دوست آقای فاگ این کار را غیرممکن میداند و بر این باور است که در سه الی چهار ماه میتوان به کل دنیا سفر کرد. تا با سفر وویجر به فضا در سال ۱۹۸۹ این شک به یقین تبدیل شد و عکس های این سیاره ارسال شد.این سیاره با چشم مسلح و تلسکوپ های قوی هم قابل دیدن نیست.

دیدگاهتان را بنویسید