در حالی که فاقد هرگونه گدازه است

قاف نام کوهی است افسانهای و بلند که گویند گرداگرد زمین را پوشانده و خورشید از پشت آن طلوع میکند. 67 تن تخم اصلاح شده ،1135 تن کود کیمیاوی از طرف بریتانیه برای 32438 دهقان توزیع میگردد. اتحادیهِ اروپا جهت تکثیر و ترویج تخمهای اصلاح شده: 102363 دالر. در بخش انفراسترکچر و شغل : 28148535 دالر که از جمله 22595594 پرداخت شده است. به گفته پویان فلاحی (مدیرعامل انجمن سفیران سلامت کوهدشت) ۶ نفر از هیات مدیره این NGO پرستاران هستند و پرستاران بیمارستان کوهدشت که تعداد آنها به حدود ۲۰۰ پرستار میرسد به صورت داوطلبانه شرکت داشتهاند.

اگراز اینهمه بودجه های که جهت پرداخت مخارج سفر و برو و مرو های اشتراک کنندگان ورکشاپها و سیمینار ها در داخل و خارج کشور به ارتباط اعتیاد و معتادین صورت گرفته و میگیرد در جهت وقایه از اعتیاد و تداوی معتادین استفاده میشد یقیناً وضع بدین منوال نمیبود.بادر نظر داشت شرایط دشوار موجود باید دولت افغانستان تدابیر جدی را درجهت منع ورود شراب از خارج ، جلو گیری از استعمال آن در سراسر کشور و اعمال مجازات سنگین به کسانیکه در حالت نشه باعث تحمیل خسارات جانی ، مالی ، روانی و عاطفی بمردم میگردند ، اتخاذ نمایند.

اوراق خاک خورده تاریخ را که ورق میزنیم، در بخشی از کتاب «تاریخ اصفهان» چنین میخوانیم: باستانشناسان در بخش شرقی این قلعه، به بخشی برخورد کردند که جایگاه اصلی اشرافزادگان بود که هماکنون بسیاری از سطوح آن پوشیده از سنگ است. این سنگ را وزیر شما مانده است یا یک سنگ دیگر در کنارش بان تا شبها از تنهای نترسد یا این سنگ را همرایت ببر. با شهادت این عدۀ اندک، قوای دشمن از پشت سر هجوم آورد و مسلمانها را غافلگیر کرد. در بسیاری موارد پستهای دولتی شکل موروثی را گرفته و مردم ترس ازین دارند که بعد از مرگ خود مسوولین پسرانشان بجای آنها ننشینند یا از مرکز مکتوب نیارند.همانطور که میدانیم در دنیای امروزی رسم است که یک شخص و لو که عقل کل و عزیز دل مردم هم باشد بیش از دو دوره ( 8 سال) نمیتواند بر کرسی ریاست جمهوری تکیه زند اما درین سر زمین پنداری که خدا ناخواسته قحط الرجالی دایمی آمده باشد ، در حالیکه ولایت بدخشان یکی از ولایاتی است که بیشترین کدر هارا در بخشهای مختلف اداری ، معارف ، مسلکی و تخنیکی دارد.

برای مطالعه بیشتر در هر مورد نیز لینکهایی وجود دارد که با استفاده از آن می توانید اطلاعتتان را تکمیل کنید. بسیارى از مفسران اهل تسنن و شیعه در ذیل آیه مورد بحث اشاره به حدیث معروف منزله کرده اند، با این تفاوت که مفسران شیعه آن را به عنوان یکى از اسناد زنده خلافت بلا فصل على (علیه السلام) گرفته، ولى بعضى از مفسران اهل تسنن ضمن عدم قبول آن، تاخت و تاز بیرحمانه و تعصب آمیزى به شیعه دارند. سایت OXNOOR متعلق به دپارتمان زبان موسسهی دانشگستر کوه نور است که فعالیت خود را در سال 1386 و همزمان با آغاز فعالیت موسسهی دانشگستر کوه نور شروع کرده است.

در مرکز و ولسوالی ها سیستم اداری منظم و مردم پسند وجود ندارد، در هر محله ، دره ، ولسوالی و حوزه فرمانروای کمین کرده و سبکبال حکم میراند. همین حالا هزاران معتاد تریاک ،چرس و هیرویین در بدر به دنبال روزنهِ نجات میگردند هیچ نهادی وجود ندارد تا با احساس مسوولیت وظیفوی بداد آنها برسد ، تنها کاری که درین عرصه انجام میشود فعالیتهای سمبولیک چند موسسه و شفاخانهِ صحت روانیست که آنهم بدنبال تطبیق پروپوزلها و تهیه اسناد مصرف فوند های بدست آمده است نه رسیدگی بمشکلات معتادین.

به منظور رسیدن به آمادگی جسمانی لازم، تنها کوه نوردی در آخر هفته کافی نیست. گروه زمین شناسى مهندسى سازمان زمینشناسى کشور، طرح کنترل و مطالعات ادوارى آتشفشانهاى با قابلیت فعالیت را در دستور کار خود قرار داده و مطالعه منظم در مورد فعالیت دماوند در این گروه از مدتى پیش آغاز گردیده است. پنجشیر به فاصله ۱۲۰ کیلومتری به طرف شمال شرق کابل در بین دو شاخه جنوبی هندوکش، از شمال شرق به جنوب غرب موازی به امتداد هندوکش واقع است و درههای فرعی آن از شمال به جنوب و از جنوب به شمال امتداد داشته و به دره عمومی پنجشیر وصل میشود.

«طور» به معنی کوه است و «طور سینا» کوهی است که در زمین سیناء قرار دارد. ایرانیان هم از صعود به اورست غافل نماندند ، در 15 اکتبر سال 1990 میلادی، هومن آپرین، فرد ایرانی-آمریکایی تبار اولین ایرانی بود که اورست را فتح کرد. اگر تعغیر و تبدیل جزیی هم در طی این دو سال صورت گرفته باشد شبیه میدان تبدیلی در بازی والیبال بوده است ، طوریکه یک ریس یا آمر بی کفایت و فاسد را از یک اداره تبدیل و بعوض او ریس یا آمر بیکارهِ دیگر را مقرر نموده اند. ما متیقینیم که دررواج میخوارگی و الکشی ، هیچ خیری برای ملت ما نیست ، نه شراب نماد تمدنست و نه نماد روشنفکری ، زیرا بیشترین مصرف شراب همین حالا در فقیر ترین جوامع در افریقا و هندوستان صورت میگیرد.

کشف گردید. از ۱۹۶۵ مطالعات زمین شناسی وسیع و مهمی در مورد اکتشاف مواد معدنی مهمی چون سرب، روی(جست) مس، طلا باریت، ابرک، سولفور، فسفریتها، سینابر، زغال سنگ، آبهای معدنی، نمک طعام و مواد ساختمانی صورت گرفت. مردم میگویند اگر این عزیزان ، فعال ، کارکن و خدمتگزار هستند مقامات عالیه آنها رابپاس خدمات فراموش نا شدنیشان ارتقا داده بمرکز یا ولایت دیگر تبدیل کند تا دیگر ساکنان افغانستان هم از فیوض آنها مستفید شوند، اگر غیر فعال و بیکاره هستند ، عذر شان را بخواهد تا به دکانداری یا یگان شغل مناسب حالشان بپردازند.

به نظر من، او مأموریت داشت همه نخبگان فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و هنری را ملکوک کند. استعمال مواد مخدر در راس ان شراب پدیدهِ منفور و ضد اسلامیست ، همانگونه که شاهدیم آهنگ روبرشد ترویج استعمال موا د مخدر در جوامع مختلف جهان باعث بروز صدمات جبران نا پذیر اقتصادی ، اجتماعی ، روانی و صحی به جامعهِ بشری گردیده است. بزرگترین آتشفشان جهان در بهشت تنریف (Tenerife)، یکی از جزایر قناری، واقع شدهاست. در راه میشود گورستان تانکهای رها شده را دید که از جنگ با شوروی سابق باقی ماندهاند.

اعمار کانال ساخا در بهارک با بودجهِ 50000 دالر. اعمار سرک یفتل بطول 25 کیلومتر با بودجهِ 750000 دالر. در بخش عایدات اقتصادی: 3000000 دالر. بعد از بهبودی به ابوغریب رفت و یک ماه در عینخوش و سپس زبیدات به عنوان مسئول ساختن جادههای مهم آن محور (عملیات والفجر۱) گردید. خاطر نشان میسازد که فاصله مرز بازرگان تا شهر دوئوبایزیت حدود ۴۰تا ۵۰ کیلومتر میباشد که پس انجام امور گمرکی و گذر از مرز و رسیدن به خاک ترکیه مجددابا کرایه کردن یک دستگاه ون در ساعت ۱۷ به هتلی در این شهر به نام هتل اصفهان رسیدیم که از قبل رزرو شده بود.

اعمار20 کیلومتر سرک در بهارک با بودجهِ 600000 دالر. تطبیق برنامهِ قرضه های کوچک ، توزیع 500000 دالر. بر اساس آمار تقریبی موسسات و نهاد های ذیدخل تعداد معتادین در افغانستان از مرز صدها هزار گذشته بدون اینکه اقدامی موثری در جهت جلوگیری از ورود و استعمال مواد مخدر به کشور گرفته شود. کوهنوردان عموماً از یال غربی صعود میکنند که در آن پناهگاه مجهزی ساخته شدهاست. کوهنوردان میگویند که درست فکرکردن در ارتفاع بالا دشوار میشود و تأخیر یک یا دو ساعته حکم مرگ یا زندگی را دارد. در بخش بالا راه دسترسی و آدرس مجموعه بیستون آورده شد.

در بخش انکشاف اجتماعی و اداره: 4940500 که 4637700 دالر ان پرداخت شدخ است. اعمار سربند نغمن و تاسیسات دیگر در اشکاشم با بودجهِ 50000 دالر. اعمار ذخیره آب بهارک با مصرف 750000 دالر. انگلستان جهت بهبود حاصلات حبوبات:395941 دالر. کمکها در بخش بهبود آبیاری ، تخم بذری ، چاواداری و دامپروری تو سط اتحادیه اروپا. این آتشفشان که در ارتفاع ۵۴۰۰ متری سطح دریا قرار دارد، تهدیدی جدی برای پایتخت و جمعیت ۹ میلیون نفری آن و نیز شهرها و روستاهای متعددی که در نزدیکی آن قرار گرفتهاند، به شمار میرود و بیرحمترین آتشفشان در میان بیست آتشفشان دیگر در مکزیک است.

مرتفعترین قله آن در خاک افغانستان نوشاخ است که ٧۴٨۵ متر از سطح دریا بلند است و در ولایت بدخشان واقع شده است. ما مصمم هستیم تا صدای بدخشان را هر چه رساتر فریاد کنیم و ناگفته های بدخشانزمین را بگوییم،از همهِ بدخشانیها میخواهیم تا مشکلات ، دردها ، نارساییهای را که دران محیط دورافتاده و از یاد رفته رخ داده و میدهد اما تا کنونی زبان گویا وگوش شنوا برایش نیافته اندبصورت مستند بما ارسال دارند ما از بازتاب و نشر آن دریغ نخواهیم کرد. در شرایطی که تمام ملل جهان تلاش دارند تا جلو زرع ،قاچاق و استعمال مواد مخدر را در جهان بیگیرند ، پا بپایی حرکت شتاب آلود اعتیاد به هیرویین، استعمال مشروبات الکلی در کشور ما سرعت میگیرد ، بهر اندازه که تلاش بخاطر توقف زرع و قاچاق تریاک در کشور هماهنگتر و کارآ تر میگردد بهمان پیمانه زمینهِ ورود شراب و دستیابی بران مساعد تر میگردد.دولت افغانستان که به اساس قانون اساسی و فیصله ملت جمهوری اسلامی نامیده شده است تا کنون هیچ اقدامی موثر و عملی ( به استثنای چند اقدام سمبولیک مبنی بر اعلان بستن چند هوتل ) را در راستایی مبارزه با استعمال مواد مخدر به شمول شراب ،هیرویین ، چرس و تریاک ننموده است.

دیدگاهتان را بنویسید