دانستنیهایی در مورد خورشید و سیارات منظومه شمسی – مدیاسافت

هتل های بسیار خوبی در Zhangjiajie با شرایط زندگی بسیار خوب با قیمت مناسب وجود دارد. تحقیقات اخیر نشان میدهد که مه آبی پدید آمده بر روی اورانوس و نپتون، به دلیل شرایط جوی آنها حاکم شده و همچنین مشخص میکند که چرا اورانوس در قیاس با نپتون از طیف روشنتری از رنگ آبی برخوردار است. ایران، به عنوان موهبتی الهی، از منابع غنی ریزجلبکی در دریای خزر و خلیج فارس برخوردار است که توجهـی در خور اهمــیت آن، به ظرفیت های این ریز جلبک­ها داده نشده است. جو اورانوس، به رنگ سبز آبی (به خاطر وجود گاز متان) بوده که حاکی از ترکیب متفاوت این سیاره با دیگر سیارت دارد.

سیاره زحل سیارهای غول پیکر با گازهای متفاوت است. مریخ دو قطب یخی در قطبها دارد که از نظر ترکیب کمی متفاوت است. سطح این قمر را یخ پوشانده است و سپیدایی هندسی آن به 0.6 میرسد. تصاویر تهیه شده توسط ویجر ۲ در سالهای ۱۹۸۵ و ۱۹۸۶ ده قمر دیگر این سیاره را آشکار نمود. آدم ها دیگر وقت ندارند چیزی یاد بگیرند. حاصل این برخورد هدایت سنگ و یخها به داخل مدار سیاره بوده که این سنگریزه ها بعدا قمرهای اورانوس را ایجاد نمودند.

به این دلیل که سیاره به پهلو خوابیدهاست اورانوس طولانیترین فصلها را در بین دیگر سیارات داراست، یعنی هر فصل آن حدود ۲۱ سال زمینی طول میکشد. اورانوس ۲۱ قمر شناخته شده دارد. سر انجام رای گیری در مورد سیاره بودن خود پلوتون انجام شد و در پایان خود پلوتون هم از فهرست سیارات پاک شد و گروه تازهای به نام سیاره کوتوله ساخته شد.اریس در ۵ ژانویه سال ۲۰۰۵ به دست یک گروه از اخترشناسان با نامهای مایک براون، چاد توریجیلو و دیوید رابینو ویتز با استفاده از عکسهایی که در ۲۱ اکتبر ۲۰۰۳ گرفته شده بود پیدا شد.

در مورد گل هم همینطور است: اگر گلى را دوست داشته باشى که تو یک ستارهى دیگر است، شب تماشاى آسمان چه لطفى پیدا مىکند: همهى ستارهها غرق گل مىشوند! به گزارش پایگاه اطلاعرسانی ونچربیت (Venture beat)، شرکت فرانسوی یوبیسافت که از نامهای شناخته شده در حوزه توسعه بازیهای ویدئویی است، در نمایشگاه سرگرمیهای الکترونیک (E3) از ساخت و انتشار بازی آواتار: مرزهای پاندورا (Avatar: Frontiers of Pandora) خبر داد. اورانوس از جو ضخیمتری در مقایسه با نپتون برخوردار است، بنابراین متان موجود در جو، نور آبی بیشتری را منعکس میکند و باعث شده تا سایه روشنتری از آبی بهنظر برسد.

عطارد از خود قمر ، جو، ابر، باران، باد یا آب ندارد و از این رو حیات در این سیاره وجود ندارد. این مشاهدات به ما نشان داده که این سیاره یک غول یخی است که عمدتا از مواد یخی تشکیل شده و جوی گازی دارد. 2. نپتون سیاره ی گازیست و از هیدروژن، هلیوم، متان و مقادیر کمی آمونیاک و آب تشکیل شده است. این تصویر در سال 2016 و توسط مریخنورد کنجکاوی به ثبت رسید و ممکن است اولین نگاه به این تکه سنگ، شباهت کمی به جمجمهای بیگانه داشته باشد. همچنین بر اثر این برخورد میدان مغناطیسی نیز منحرف شد اما نکته جالب این است که جو این سیاره تغییر خاصی پیدا نکرد.

همین مقدار کم از متان است که به سیاره رنگ میدهد، زیرا این ماده عاملی برای انعکاس نور آبی است. یک نیروی گریز از مرکز : که در استوا بیشترین مقدار را دارد و در قطب صفر است و بر هر جسمی که بر روی زمین واقع است وارد میآید و در نتیجه آن وزن اجسام در قطب بیشتر است تا در استوا. محققان بر این باورند که وجود مقدار زیادی از سولفید هیدروژن، یخ و مواد فتوشیمیایی در جو سیارات، باعث ایجاد ظاهری مهآلود در آنها شده است.

نقشهای از سطح عوارض سطحی زهره نشان داد که سطح زهره حدود 300 تا 500 میلیون سال نو شده است که البته از نظر زمینشناختی در مقایسه با سن 5/4 میلیارد ساله منظومه شمسی سطح جوانی است. این سیاره در فاصله بسیار دور ۲.۹ میلیارد کیلومتری از خورشید در حال چرخش است و تعداد محدودی از فضاپیماها تا به امروز، از آن بازدید کردهاند. فیلم Avatar به کارگردانی جیمز کامرون، ۱۰ سال پیش اکران شد و چنان نقطه عطفی در زمینه جلوههای بصری رقم زد که توانست بیش از دو و نیم میلیارد دلار بفروشد و لقب پرفروشترین فیلم تمام ادوار تاریخ سینما را به دست آورد.

مینک کشف شد. بیش از دویست سال پیش ویلیام هرشل اعلام کرد که این حلقهها را دیده است ولی اخترشناسان امروزی در این گفته شک دارند زیرا این حلقهها بسیار تاریک و کمنورند. فاصله اورانوس تا خورشید بیش از دو میلیون و هشتصد هزار کیلومتر است. در این بخش اطلاعات خواندنی در مورد سیاره شگفت انگیز اورانوس را می خوانید که می توانید به صورت مقاله و یا تحقیق در کلاس درس ارائه کنید. این فضا پیما هم به دنبال آب گشت و البته موفق هم شد.

ده روز پیش از نزدیکترین ملاقات وویجر ۲ با اورانوس، ابرهای کوچکی را در لایه بالایی جو این سیاره کشف کرد که همین باعث شد دانشمندان سرعت بادهای اورانوس را ۴۰ تا ۱۶۰ متر در ثانیه تخمین بزنند در حالی که سرعت بادهای معروف به جریان جت در زمین حدود ۵۰ متر در ثانیه است. این سیاره، نخستین سیاره ای است که توسط تلسکوپ کشف شد و آن از یک هسته بزرگ صخره ای به همراه سنگ و یخ تشکیل شده است. آندزیت نیز نوعی سنگ آتشفشانی است که در زمین نیز یافت شده است. پوسته زمین توسط فورانهای آتشفشانی در کف اقیانوسها نوسازی شده و دائما بر اثر زمین لرزهها و حرکتهای قارهای در حال تغییر و تحول است.

این سیاره شبیه دیگر سیارات منظومه خورشیدی از یک مدار حلقوی و تعداد قمر برخوردار است که مدار حلقوی آن به خاطر انحراف محور گردش سیاره منحصر به فرد می باشد و اورانوس، هر ۱۷ ساعت و ۱۴ دقیقه بر روی این محور می چرخد. حرکت اورانوس، حول محور خورشید ۸۴.۱ سال طول خواهد کشید. فلات Tellus Regio و دشتهای Aino Planitia نیز دارای تغییرات ارتفاعی هستند که باعث میشود از طریق ابرها در طول موجهای فروسرخ قابل مشاهده باشند. هنگامیکه نور خورشید از تمام طیفهای رنگی، به سیاره برخورد میکند، متان مقداری از رنگهای مایل به قرمز را به خود جذب کرده و طول موجهای آبی از آن منعکس میشوند.

دیدگاهتان را بنویسید