دانستنیهایی در مورد خورشید و سیارات منظومه شمسی – مدیاسافت

انسانها رو پهنهى زمین جاى خیلى کمى را اشغال مىکنند. آخر تصور آنها این است که کلى جا اشغال کردهاند، نه اینکه مثل بائوبابها خودشان را خیلى مهم مىبینند؟ روزىروزگارى اگر دلت خیلى هواى اخترکت را کرد بیا من کمکت کنم… اصلا از اتاق کارش پا بیرون نمىگذارد بلکه کاشفها را آن تو مىپذیرد ازشان سوالات مىکند و از خاطراتشان یادداشت بر مىدارد و اگر خاطرات یکى از آنها به نظرش جالب آمد دستور مىدهد روى خُلقیات آن کاشف تحقیقاتى صورت بگیرد.

چون آدمهاى دائمالخمر همه چیز را دوتا مىبینند. از سوی دیگر، چون خلقت در عالم امکان صورت گرفته، مقدار و اندازة آن معلوم است. آنچه به حساب مىآید خود کوه است که تغییر پیدا نمىکند. بیشتر نیست مىنویسد دو کوه. این کار دو قاز هم نمىارزد. و هیچ وقتِ خدا هم هیچکدام اینها در ترتیب ورودشان به صحنه دچار اشتباه نمىشدند. بعد، اینها با تردستى تمام به پشت صحنه مىخزیدند و جا را براى فانوسبانهاى ترکیه و هفت پَرکَنِهى هند خالى مى کردند. اکنون محققان دانشگاه ایالتی آریزونا و دانشگاه شیکاگو در آمریکا در این مطالعه فرضیه ای را مورد بررسی قرار دادند که سیارات فراخورشیدی غنی از کربن در شرایط مناسب می توانند مقادیر زیادی الماس در زیرسطح خود تولید کنند.

در گذشته های دور، جو این سیاره به احتمال زیاد ضخیم تر بوده و می توانسته شرایط را برای جاری بودن آب در سطح آن فراهم کند. این بادهای پرسرعت با گرمایی که از درون سیاره می آید، ترکیب می شوند و نوارهای زرد رنگ و طلایی رنگ سطح زحل را تشکیل می دهند. براى آنکه از حجم زمین مقیاسى به دستتان بدهم بگذارید بهتان بگویم که پیش از اختراع برق مجبور بودند در مجموع شش قارهى زمین وسایل زندگىِ لشکرى جانانه شامل یکصد و شصت و دو هزار و پانصد و یازده نفر فانوسبان را تامین کنند.

من حتا یک نفر کاشف هم ندارم. دوستان جدید او بسیاری از وسایل جدید را به او نشان داده و کاربرد هر یک را به او توضیح دادند ، پزشک الکترونیک که کار تشخیص و مداوای بیمارها را انجام می داد و می توانست با بکار بردن اشعه ای مخصوص زخمها را ترمیم کند، یا خودروهای بدون سرنشین که ماموریت حمل و نقل کالا و مایحتاج مردم به مقصد را به عهده داشتند, مراکز علمی و تحقیقاتی , سیستم های متمرکز شهری برای انتقال حرارت مرکزی زمین به منازل و ساختمان ها و همچنین سیستم برودتی متمرکز که با قدرت هسته ای فعال بود و هزاران وسیله و ابزار جدید دیگر مانند دستگاه تغییر اندازه که به دست انسان های ساکن در سیاره ساخته شده بود .

و هر دوشان خاموش شدند. و هر دوشان خاموش ماندند. هر چه از سطح زمین بالاتر برویم، فشار هوا کم می شود. اما این سطح کاملاً غیرقابل سکونت نیست. در نظام سیاسی اسلام حاکم دغدغه تربیت دینی و اخلاقی شهروندان را نیز دارد؛ به همین دلیل امام نامیده می­شود (بقره، 123) و از این حیث باید الگوی عملی شهروندان باشد. کرتاسهی پیشین بازهی زمانی ۱۴۵ تا ۱۰۰ میلیون سال پیش را دربرمیگیرد.

در این حالت زمین و مریخ تا ۵۶ میلیون کیلومتر به هم نزدیک خواهند شد. با توجه به سرعت پیشرفت علم برای فراهم کردن امکان زندگی بشر در مریخ، باید به این نکته هم فکر کرد که مرگ انسان در سیاره مریخ تا چند دهه آینده به موضوعی متداول تبدیل خواهد شد. اما اطلاعات جدیدی منتشر شده كه مطلقا حاكی از آن است كه عنوان بزرگترین سیاره كوتوله باید در اختیار اریس باشد.

در منظومه ی خورشیدی، فاصله ی زمین تا خورشید بین فاصله ی زهره (یا ناهید) تا خورشید و فاصله ی مریخ(یا بهرام) تا خورشید است. 16. اگر وزن شما در زمین 75 کیلوگرم باشد در مریخ 28.5 کیلوگرم خواهید داشت (وزن فرد در کره ی مریخ 0.38 وزنش در زمین است). اگرچه جو مریخ برای وجود آب مایع در هر مدت زمان بسیار نازک است اما بقایای رطوبت ناشی از دریاها و اقیانوسها هنوز هم در این سیاره وجود دارند. نوع انتقاد پلنتینگا به این دیدگاه نیز بیx شباهت به انتقاد فیلسوفان مسلمان به این دیدگاه معتزله نیست، زیرا فیلسوفان مسلمان هر گونه ثبوتی را برای امر ناموجود رد میگویند.

ما فقط چیزهاى پایدار را مىنویسیم. مىترسم به آنهایى که زمین ما را نمىسناسند تصور نادرستى داده باشم. سیارهای آتشفشانی که حضور حیات از نوعی که ما میشناسیم روی آن ناممکن به نظر میرسد اما اوضاع در ارتفاعات جوی زهره کاملا متفاوت است. به عبارت دیگر نوع ومیزان مواد تشکیل دهنده زهره مانند زمین است و آتشفشانها، کوهها و سنگهای سیاره زهره کاملا مانند آتشفشانها، کوهها و سنگهای زمین هستند.

زمین، فلان و بهمان سیاره نیست. بعید نیست. بنابراین، بعد از آن که کاملا ثابت شد پالان کاشف کج نیست تحقیقاتى هم روى کشفى که کرده انجام مىگیرد. اگر زمان تولدتان مارس ثابت بوده است، شما دائماً پیرامون کار و عمل هستید و پیروی از آنچه که میخواهید در اولویتتان است. شهریار کوچولو گفت: -کى هستید شما؟ من هم تو تعریف قضیهى فانوسبانها براى شما آنقدرهاروراست نبودم. شهریار کوچولو مدت درازى تو نخ او رفت و آخر سر بهاش گفت: -تو چه جانور بامزهاى هستى! شهریار کوچولو تو حرف او دوید و گفت: -اما آتشفشانهاى خاموش مىتوانند از نو بیدار بشوند.

شهریار کوچولو گفت: -عجب! شهریار کوچولو گفت: -سلام. شهریار کوچولو گفت: -پس من یک بابایى را مىشناسم که کاشف هجوى از آب در مىآید. بسیار به ندرت ممکن است آب یک اقیانوس خالى شود. بسیار به ندرت ممکن است یک کوه جا عوض کند. مثلا اگر پاى کشف یک کوه بزرگ در میان بود ازش مىخواهند سنگهاى گندهاى از آن کوه رو کند. مار این را گفت و دور قوزک پاى شهریار کوچولو پیچید. فضاپیماهای مسنجر ناسا در طی ماموریت چهار ساله خود از این سیاره ویژگی های غیر قابل توصیفی را از آن کشف کردند که انتظارات ستاره شناسان را به چالش خواهد کشید.

دیدگاهتان را بنویسید