خلاصه ی داستان شازده کوچولو به انگلیسی – کامل (هلپ کده)

اندازه سیارات به ترتیب چیست؟ زُهره یا ناهیدبه ترتیب نزدیکی به خورشید، دومین سیارهٔ زمینسان منظومهٔ خورشیدی است که در مداری میان مدارهای زمین و عطارد قرار گرفتهاست. هنگامی که مدار سیارهی ناهید از مدار کرهی زمین عبور میکند، بر روی سطح این سیاره به جای طلوع خورشید، غروب خورشید قابل مشاهده است. رعد و برق ونوس در منظومه شمسی بی نظیر است. سیاره تیر. عطارد – کوچکترین سیاره منظومه شمسی و نزدیکترین به خورشید – فقط کمی بزرگتر از ماه زمین است. خورشید با فعلوانفعالات هستهای که در آن رخ میدهد تنها منبع نوری منظومه شمسی است.

این اکتشافات این احتمال را ایجاد میکند که سرانجام میتوان به سوالات اصلی در مورد این سیاره از اینکه آیا زمانی یک اقیانوس داشته و قابل سکونت است یا اینکه هنوز آتشفشان فعال دارد یا خیر، پاسخ داد. هر دوی این سیارهها از مواد ستارهای یکسانی تشکیل شدهاند اما زمین تبدیل به مکانی سرسبز شد در حالی که زهره یک سیارهی داغ و جهنمی است. بیایید فرض کنیم که ما توانستهایم بر روی این سیارهی به شدت گرم قدم بگذاریم. به همین ترتیب ، به نظر می رسد که آنها نقش مهمی در گرم نگه داشتن ( جهنمی نگه داشتن) زهره را دارند.

محققان بر این اعتقاد هستند که احتمالاً این امر به علت برخورد این سیاره به سیارک یا اشیاء دیگر بوده است و باعث شده که مسیر چرخش این سیاره عوض شود. تنها حرکت صفحات زمین نیست که این سیاره را خاص را کرده است بلکه این حرکات، ترکیبی منحصر به فرد با اقیانوسها دارد. مریخ بین صورتی کمرنگ و قرمز روشن قرار میگیرد، تغییر رنگ مریخ تحت تأثیر روشنایی یا تیرگی نسبی مریخ است که در یک چرخه دو ساله تغییر میکند. کره زمین که کمی بزرگتر از سیاره ناهید است بین چهار سیاره نزدیک به خورشید که همگی از سنگ و فلز ساخته شدهاند، بزرگترین است.

اندونزی به این دلیل انتخاب شد که در ایران شروع گذر با طلوع خورشید همراه بود و حدود 5% از ابتدای گذر طی شده بود ولی در اندونزی، چهار تماس قابل اندازهگیری بود. با وجود اندازه کوچکش، بلندترین قلهٔ سامانهٔ خورشیدی یعنی کوه المپوس و بزرگترین دره سامانهٔ خورشیدی در این سیاره پیدا شدهاست. مشتری یک غول گازی است و بزرگترین سیاره در میان سیاره های منظومه شمسی محسوب می شود و توفانی عظیم در آن گردش می کند. اگر جواب بله باشد میتوان گفت سیارهی زهره از نظر زمینشناسی فعال است.

اگر وان حمامی پر از آب داشتید که زحل در آن جای می گرفت، این سیاره روی آب شناور می ماند! اگر چنین اتفاقی بیفتد چگونه ما قادر خواهیم بود تا از طریق گذر زهره متوجه آن شویم؟ آنها «فسفین» را در سطوح مختلف جو زهره از ۵ تا ۲۰ قسمت در میلیارد، ثبت کردند. سیارههای مختلف بنا بر ساختار و فاصلهشان با خورشید دمای متفاوتی دارند. طول روز در سیارههای مختلف بسیار متفاوت است.

دفعه بعدی که این دو سیاره بسیار نزدیک به هم در آسمان زمین ظاهر میشوند ، مارس ۲۰۸۰ خواهد بود. نخستین تصاویر که کاوشگر نیوهورایزنز از پلوتون به ثبت رساند، در ۲۱ سپتامبر سال ۲۰۰۶ زمانی که کاوشگر ابزار تصویربرداری شناسایی دوربرد تلسکوپی (LORRI) خود را مورد آزمایش قرار میداد، به ثبت رسیدند. به گفتهی آژانس فضایی اروپا امکان تصویربرداری با وضوح بالا در این سفر وجود ندارد زیرا این کاوشگر برای دریافت نور از خورشید به سمت آن و پشت به سیاره زهره حرکت میکند. این اجرام از موقعیت رصدخانه لارستان حوالی ساعت ۱۷:۱۸ در وضعیتی با ۲۳ درجه بالاتر از افق جنوب غربی شما قابل رصد خواهد بود، سپس به سمت افق فرو میروند و دو ساعت و ۲۶ دقیقه بعد از خورشید؛ ساعت ۱۹:۲۸ غروب میکند.

منظومه شمسی یا سامانه خورشیدی ، منظومهای دربرگیرندهٔ یک ستاره به نام خورشید و شماری اجرام آسمانی دیگر است که در مدارهایی مستقیم یا غیرمستقیم پیرامون آن میگردند. اما پژوهشهای جدید بر روی این سیاره ثابت میکند که قسمتهایی از این سیاره دارای آب است و اقیانوسی کم عمق بر روی این سیاره وجود دارد. قطر ایت سیاره 4878 کیلومتر است. کپلر۶۲اف با شعاع ۱٫۴ برابر زمین و فاصله حدود ۱۱٬۳۵۰٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰ کیلومتر حدود ۱۲۰۰ سال نوری از زمین همراه با ۴ سیاره دیگر به دور خورشید خود که حدود یک سوم خورشید ماست میچرخند و اولین سیاره دیده شده توسط تلسکوپ فضایی کپلر است که دانشمندان احتمال وجود حیات درست شبیه به زمین را در آن میدهند.

پیش از این فضاپیما، دولت شوروی یکبار دیگر نیز برای رساندن فضاپیمایی به سطح این سیاره تلاش کرده بود که این اتفاق با شکست مواجه شده بود. اختفاها از جمله سوژه های رصدی مناسب برای رصدگرها هستند که از لحاظ زیبایی و علمی با اهمیت هستند. نخستین دانشمندی که در تاریخ جهان، گذر زهره را ثبت کرد ابوعلیسینا بود. زمان تماس چهارم، با حرکت سیاره از روی محیط خورشید، گذر به سمت اتمام میرود و در یک لحظه، لبه خارجی سیاره با لبه خارجی خورشید مماس میشود و این لحظه ثبت تماس چهارم است. تو گنج منی – با ارزش ترین چیز در زندگی ام.

بدون تو حس میکنم که کامل نیستم. با یکم وقت گذاشتن و گشتن تو اینترنت در مورد موضوعاتی که در این قسمت گفته شده میتونین بهترین نام رو برای پیج اینستاگرامتون انتخاب کنید. درحالی که در جو مریخ ۹۵ درصد دی اکسید کربن و فقط ۲۰ درصد اکسیژن وجود دارد. در حال حاضر فقط یک جسم در منظومه شمسی وجود دارد که تحت این طبقهبندی قرار میگیرد و هنوز تکلیف آن مشخص نیست، این جسم سرس نام دارد. شاید بارها برای شما اتفاق افتاده باشد که عصرها پس از غروب خورشید و یا صبح ها پیش از طلوع آفتاب، یک جسم درخشان بسیار پرنور که حتی در صورت عدم حضور منابع نوری دیگر، می تواند سایه ایجاد کند؛ را دیده باشید.

جو سیاره سرخ بسیار رقیق است، به طوری که فشار جوی سطح آن، معادل یک صدم فشار جو زمین در سطح دریاست. زهره در سنجش با بیشتر سیارهها در منظومهٔ شمسی از جمله زمین، کرویتر است و به علت چرخش بسیار آهسته دور محوری آن، پدیدهٔ تورفتگی یا مسطح شدن قطبها و برآمدگی یا تورم نواحی استوایی در آن، کمتر از دیگر سیارهها رخ میدهد. همچنین برای گوشی همراه نیز میتوان نرمافزارهای زمانسنجی از جمله Atomic Clock ، Smart Time Sync TZ data و C4Timekeeper-Lite را نام برد.

زحل نیز مانند سیاره غول گازی شکل یا مشتری یک توپ عظیم است که بیشتر از هیدروژن و هلیوم ساخته شده است. با وجود اینکه بسیاری از کهکشانهای ناهمگون در بر گیرنده نواحی تابان گازی هستند که ستارهها در آنها ساخته میشوند، بیشتر گاز میان ستارهای کهکشانها بایستی فشرده شوند تا ستارههای تازهای بسازند. گروه دوم آلمانیها که به اصفهان رفته بودند، با هوای ابری روبهرو شدند. دومین مجموعه اقمار هم-مدار مرکب از یک قمر قبلا شناخته شده به نام دیون (Dione) و جفت نویافته آن ، دیون B ، است که با نماد 1980S6 معرفی می شود. زحل شباهت قابل توجهی با مشتری دارد، ولی کمی کوچکتر است و جرم آن کمتر از جرم مشتری (95M). زحل کمترین چگالی حجمی را نسبت به سایر سیارات دارد.

این یافتهها با استفاده از دادههای کاوشگر ماژلان(Magellan) ناسا به دست آمده است. پس از پایان رصد، زمان تماسهای پیشرصدی با زمان تماسهای رصد تجربی مقایسه شد. جرمیا هورکس در سال 1639 تلسکوپ کوچکی را در بالای کلیسای نزدیک محل سکونت خود نصب کرد و توانست در زمان تعیینشده گذر زهره را رصد کند. این چهار ماهک را قمرهای گالیلهای مینامند زیرا ستارهشناس ایتالیایی گالیله آنها را در سال ۱۶۱۰ به وسیله اولین تلسکوپ پیدا کرد. در حالی که سیارههای زیادی در منظومهی شمسی وجود دارند که قمرهای زیادی دارند، اما سیارهی ناهید هیچ قمری ندارد.

در اوایل قرن بیستم، تحقیقات در مورد تایتان منجر به تأیید در سال 1944 مبنی بر وجود فضایی ضخیم – ویژگی منحصر به فرد در قمرهای منظومه شمسی. سیاره مشتری ، بزرگترین سیاره در منظومه شمسی ، بخش عمدهای از جرم باقی مانده را شامل میشود . این فضاپیما پس از سفر 9 ساله یک سال قبل به پلوتون رسید و تصاویر با کیفیت از بزرگترین قمر این سیاره با نام Charon را به زمین ارسال کرد.

با توجه به اینکه اختفا در روز اتفاق میافتد (حدود ساعت 12:40 به وقت تهران) برای تعیین زمان دقیق شروع و پایان اختفا نیاز به استفاده از یک ابزار رصدی است. جــلو. زیرا نصف النهار توکیو درشرق نصف النهار تهران است وزودتر درمقابل خورشید قرار می گیرد. این در حالی است که در مورد سیارهی ناهید این مسئله کمی متفاوت است. درس بعدی ای که شازده کوچولو می آموزد این است که هیچ کاری سخت تر از محاکمه کردن خود انسان نیست و این نشان از آگاه شدن شازده کوچولو به این امر دارد که قضاوت دیگران و محاکمه ی آن ها به همان میزان رنج آور است که انسانی خودش را محاکمه کند.

دیدگاهتان را بنویسید