به جیمزتدیا خوش آمدید!

در ضمن براون میگوید که اگر این سیاره اکنون در حضیض بود، آنقدر پرنور بود که ستارهشناسان تا حالا آن را یافته بودند. حلقه های زحل از ذرات یخ و غباری تشکیل شده اند که در صدها حلقۀ کوچک مجزا آرایش یافته اند. در عوض، زهره دارای اتمسفر متراکم تری است و مانند گلخانه می تواند گرما را نگه دارد. با برخورد یک شهاب سنگ به کره ی زمین و پر شدن جو از غبار و عدم رسیدن نور و گرما به آن باعث ایجاد عصر یخبندان کوتاه شده و نسل دایناسورها را منقرض کرد.

چرا که خورشید نمی توان سطوح گازی را به مانند سطوح فلزی یا سنگی، گرم یاسرد کند. دمای زهره به قدری زیاد است که می تواند سرب را ذوب کند. دمای این سیاره به منفی 331 درجه فارنهایت هم می رسد. بدون شک می دانید سیارِه ای که ما در آن زندگی می کنیم یعنی زمین، در منظومه ی شمسی است و سیارات دیگری هم در این منظومه قرار دارند.

بر بنیاد این جهان شناسی تجلیات پدیدههای زمینی همانند پدیدههای آسمانی و قابل جمع در وجود انسان است. چرا که محققان بر این اعتقاد بودند که پلوتو 3 معیار اصلی سیاره بودن را ندارد. در حال حاضر 8 سیاره در این منظومه وجود دارد که نزدیک یا دور بودن آن ها به خورشید یکی از مهم ترین علل دمای آن ها است. دمای این سیاره منفی 225 درجه است با توجه به نزدیک شدن به خورشید تغییر می کند.

یک جوینده UFO ادعا می کند که زندگی در مریخ وجود دارد و این ادعا را با تصویری از این سیاره که شبیه به صورت انسان که توسط ناسا گرفته شده، ثابت کرد. البته سیارات گازی عموما به سیاره های زحل و مشتری گفته می شود. البته دور یا نزدیک بودن خورشید نمی تواند آنچنان بر روی دمای سیاره های گازی تاثیر بگذارد. منظومه ی شمسی دارای 8 سیاره است که نام آن ها براساس نزدیک بودن به خورشید شامل عطارد، زهره، زمین، مریخ، مشتری، زحل، اورانوس و نپتون می باشد.

4 سیاره ی اول که به خورشید نزدیک ترند سیاره های خاکی یا درونی و یا اجرام زمینی شناخته می شوند. به همین دلیل جنسشان، سنگی و فلزی و یا ترکیبی از هر دو می باشد. • نپتون: دمای این سیاره منفی 200 درجه است و بسته به موقعیتش دارای دمای مختلفی است. • عطارد: اولین سیاره منظومه شمسی و نزدیکترین سیاره به خورشید است. این سیاره نزدیکترین سیاره خارج از مدار خورشید است که به دور یک ستاره قرمزرنگ کوچک و خاموش گردش میکند و به همین دلیل یکی از بهترین نامزدها برای سکونت محسوب میشود.

گاهیاوقات میتوان پلوتوئیدها را به جهت اندازه کوچک و دمای پایین سطحشان، کوتوله های یخی نام داد. گرم ترین سیاره منظومه شمسی، سیاره زهره است که دمای آن به 880 درجه فارنهایت هم می رسد. 2. پیدا کردن زهره در نور روز در آسمان صبح، بسیار سادهتر از پیدا کردن آن در آسمان شب است. جعفر پور ،ابراهیم:1390) در سال های اخیر این رویکرد بسیار مورد بررسی قرار گرفته است. بشر تا سال ها بر این باور بود که منظومه شمسی تنها 8 سیاره دارد تا اینکه در سال 1930، پلوتون به عنوان نهمین سیاره کشف شد و در برهه ای از زمان، پلوتون به عنوان کوچک ترین و دورترین سیاره ی منظومه شمسی شناخته می شد.

از آنجا که اجرام با مدار خیلی بیضوی وقتی به خورشید نزدیک میشوند سریع حرکت میکنند، سیارهی ایکس هم زمان خیلی کمی را در فاصلهی ۲۰۰ واحد نجومی میگذراند. بازیکنان این توکن و همچنین سایر آیتمهای درونبرنامهای که همگی یک توکن غیر مثلی هستند را با مشارکت در فعالیتهای درون بازی به دست میآورند. این حذف سبب شد که در حال حاضر، پلوتو به عنوان یکی از سیاره های کوتوله ی منظومه شمسی شناخته شود.

همان طور که ما در روی زمین تغییرات فصل و نوسانات دما را داریم سیارات دیگر هم این تغییرات دمایی را تجربه می کنند. البته دما در سیارات منظومه شمسی ثابت نیست. من ترجیح میدهم قبل از دیدن یک فیلم اصلا نقدش را نخوانم، البته ترس از لو رفتن داستان، فقط یکی از دلایل من برای نخواندن نقدهاست. البته عوامل داخلی و خارجی دیگری هم بر دمای سیارات منظومه شمسی دخیل هستند که از جمله ی آن ها می توان به ماهیت و جو سیاره، تراکم و سرعت چرخش سیاره اشاره کرد. دمای سیارات داخلی بیشتر از سیارات خارجی است.

براون میگوید که ۵ سال طول میکشد بتوانند بیشتر مکانهایی که امکان حضور سیارهی ایکس وجود دارد را رصد کنند. مقدار نوری که مریخ از خورشید دریافت میکند نصف نوری است که به زمین میرسد،اما یک روز مریخی حدود ۴۰ دقیقه از روز زمینی طولانی تر است و همین شرایط مریخ را از نظر نوری شبیه زمستان های زمین کرده است و به همین دلیل رشد گیاهان گلخانهای در مریخ امکان پذیر است. به همین دلیل، سیارات گازی دارای تغییرات دمایی آنچنانی نیستند.

آمفیبول و پیروکسن در گرانیتوئیدهای نوع I بیشتر دیده میشود ، در حالی که گرانیتوئیدهای نوع S ممکن است دارای گارنت ، کوردیریت و سیلیمانیت باشند. هر روزی در پلوتون 39/6 روز در زمین را می گیزد . این سیاره برخلاف زهره دارای جو نیست لذا در طول شبانه روز دچار تغییر دمایی می شود. آکاایران به نظر می رسد که دوباره منظومه ی شمسی دارای ۹ سیاره شده است. باید گفت که سیاره مشتری دارای قویترین میدان مغناطیسی در منظومه شمسی است. بر این اساس می توان گفت که سیاره های درونی مثل عطارد، زهره و زمین که به خورشید نزدیک ترند دمای بالاتری نسبت به سیاره های خارجی مثل نپتون و اورانوس دارند.

مثل تلسکوپ فضایی هابل یا تلسکوپهای ۱۰ متری کک. سیارات بیرونی یا خارجی شامل سیارات مشتری، زحل، اورانوس و نپتون می باشند که این سیارات به وسیله ی یک کمربند سیارکی بزرگ از سیارات داخلی جدا می شوند. علاوه بر این، مدار و چرخش سیارات خارجی بیشتر از سیارات داخلی است. یکی از مهم ترین عوامل بر روی دمای سیارات منظومه شمسی، خورشید است. او دربارهی بزرگی این کشف میگوید: «مثل این است که قارهای جدید را روی زمین کشف کرده باشیم.» او مطمئن است سیارهی ایکس برخلاف پلوتو لیاقت اینکه سیاره نامیده شود را دارد. در عوض احتمالا سیارهی ایکس بیشتر اوقات در اوج مداری است و خیلی آهسته در فاصلهی ۶۰۰ تا ۱۲۰۰ واحد نجومی در مدار خود حرکت میکند.

او دو علت دیگر- نمونه ای و آلی- را در نظام فکری سقراط-افلاطون نادیده گرفته است، از این رو درک مبانی فکری بسیاری از اندیشمندان، بویژه ایرانیها را که نوافلاطونی می اندیشند، مشکل ساخته است. منشا این برجستگیها در مریخ هیچگاه درک نشده اما به نظر میرسد که با دایکهای آتشفشانی مرتبط باشند. و خداوند به نوح گفت: ”تو و تمامی اهل خانهات به کشتی در آیید، زیرا تو را در این عصر به حضور خود عادل دیدم. منشأ این الماس ها متان است، با توجه به فشار و حرارت درونی زیاد در این دو سیاره مولکول های متان ابتدا مى شکنند و به اتم هاى کربن و هیدروژن تبدیل مى شوند.

دیدگاهتان را بنویسید