برنامه حزب آزاده گان افغانستان

به نظر می رسد که تکنولوژی پیشرفته و رشدیافته ای در آن دوران وجود داشته که به هر حال حضرت نوح (ع) توانسته از آن بهره مند شود. علاوه بر آن کلکسیون هدایایی که از سراسر جهان به دولت تاجیکستان اهدا شده است در این موزه به چشم می خورد. این مجموعهی عکس که در ذیل مشاهده می کنید نیز از جمله کارهای بی نظیری هست که توسط این عکاس مشهور در سفری که چندی پیش از ایتالیا به واخانِ بدخشان داشته گرفته شده است. همچنین آب شدن یخها و برفهای دامنههای سبلان در فصول بهار و تابستان پوشش گیاهی چشمنوازی را همراه گُلهای ختمی، گونهای انبوه و لالههای سرخ، شقایقها و دیگر گلهای وحشی پدید میآورد، که هربینندهای را مسحور میکند.استقرار روستای آلوارس در مسیر صعود به قلههای فرعی و اصلی سبلان، همچنین برخورداری از شبی مناسب و برف فراوان در زمستان و بهار، شرایط احداث پیست اسکی در دامنههای مرتفع آلوارس را فراهم آورده است.

ولسوالی کوهستان از تقسیم شدن ولسوالی راغ در سال ۱۹۹۴ میلادی به وجود آمد. بدخشان دارای آب و هوای خوب، امانا مساعد و حادثه آفرین است در فصل بهار نسبت باران ها و جاری شدن سیلابها، در تابستان نسبت طغیان دریاها و در زمستان نسبت باریدن برف و برف کوچ ها راها مسدود میگردد. 2. اعمار و احداث شاهراه ها اساسی و راه های مواصلاتی، حفرکانال ها عمده زراعتی، تامین انرژی برق، استخراج فنی معادن جامد به خصوص لاجورد، دسترسی مردم به تکنالوژی معلوماتی، ساختمان پل ها که ارتباط ولسوالی را به دیگر مناطق تأمین می نمایند و فاصله را کوتاه میسازد.

به گزارش خبرگزاری برنا از لرستان؛ روز جمعه در سفر وزیر ورزش و جوانان به کوهدشت ، دکتر سید حمید سجادی از بیمارستان ۲۵۰ تختخوابی رازی در دست احداث این شهرستان بازدید کرد. درسال 1019ق مرکز ولایت بدخشان از خنجان به فیض آباد حالیه منتقل اما نام آن همچنان جوزگون یا (جوزون) باقی ماند پس از انتقال خرقه حضرت پیغمبر(ص) به آنجا وبخاطر تقدس وتبرک خرقه مبارکه نام (جوزون) به فیض آباد تبدیل گردید که تا اکنون این نام بدان منطقه اطلاق میشود.

“ابوالعباس قصاب” سومین شیخی است که در زندگی روحانی ابوسعید سهم بزرگی داشته است تا آنجا که ابو سعید او را شیخ مطلق میخواند.ابو سعید با پای پیاده به پیش شیخ آملی آمد.ابوسعید به روایتی یک سال در آمل در خانقاه ابوالعباس قصاب بود و خرقه گونهای (اصطلاحی نزد عرفا که اگر کسی به درجهای معلوم برسد یک عبا مشهور به خرقه بر تن او میکنند) نیز از او دریافت کرد و به اشارت وی به میهنه بازگشت.شیخ ابوالحسن خرقانی،وی نیز از شاگردان ابوالعباس بوده ومدتی در خانقاه او به سر برده است .

برای افرادی که به زندگی روستایی و طبیعت گردی علاقه مندند پامیر با طبیعت بکر خود و مناظر زیبای آن از جمله کوه های مرتفع و با شکوه و دریاچه های زلال و شفاف خود مکانی دیدنی و جذاب خواهد بود. این مسجد در تاجیکستان واقع است و نام مسجد در سر در آن به زبان فارسی نوشته شده است. این ویژگى ها تا حد زیادى در تعیین نوع فوران از چنین آتشفشان هایى که در آینده احتمال آن داده مى شود، کمک فراوانى مى کنند.

اَچین: ولسوالی اچین یکى از مناطق دور افتاده ننگرهار است که در جنوب شرق شهر جلال آباد قرار گرفته است. خرقۀ مبارک ( فیض آباد )، آرامگاه حکیم ناصر خسرو ( ینگان )، قلعه خندان شهر درایم، قلعه کافر ( اشکاشم )، قلعه پنچه (واخان) قلعه تگاب (کشم)، آرامگاه میریاربیک خان، پل خشتی (فیض آباد). دارالمعلمین های الحاقیه: ( ۶ ) باب، ( الحاقیه های اشکاشم، ارگو، بهارک، جرم، کشم و یفتل پایان. لعل: (غاران، اشکاشم، زیباک و شغنان). گوگرد: سنگلیچ و توپخانه زیباک. لاجورد: ولسوالی های (کران و منجان، زیباک و شهدا). باشگاه خبرنگاران جوان – منابع میگویند که به دنبال انفجار یک رنجر طالبان در ولسوالی رُخه از ولایت پنجشیر، طالبان تلاشی خانه به خانه راه انداخته است و تعدادی از جوانان را با خود بردهاند.

هیمالیا به عنوان یک هلال غول آسا ظاهر می شود که محور اصلی از بالای خط برف بالا عبور میکند ، جایی که مناطق برفی ، یخچال های کوهستانی و بهمن ها همه یخچال های دره های پایینی را تغذیه می کنند که به نوبه خود منابع بیشتر رودخانه های هیمالیا را تشکیل می دهند. شماری از موسسات و اینجوها در بدخشان در عرصه انکشاف و بازسازی مصروف هستند و هر نوع زمینه های کاری به آنها مساعد گردیده است، موسسات بین المللی و اینجوها در عرصه برنامه های زیربنایی ولایت کمتر توجه نموده و بیشتر در مناطق نزدیک به مرکز و پروژه های کم ثمر در اطراف کار می کنند.

راه و سرکهای این ولایت بیشتر از کمر کوه های و درون دره های می گذرد که وضعیت آنها خیلی خطرناک بوده، و در هر ماه باعث حادثات ناگواری شده صدمات مالی و جانی را به مردم وارد میکند. به مناطق نیازمند و دوردست ولایت از طریق مراکز صحی ولسوالی، تداوی بهتر مریضان معتاد به مواد مخدر در مرکز ولایت و مناطق بیشتر آسیب پذیر،کاهش سوء تغذی مردم مناطق دور دست خصوصا ً در فصل زمستان( سرماخوردگی و سینه بغل) مردم مناطق ارتفاعات بلند و کوهستانی به خصوص کودکان.

کوه های پامیر و منطقه ی بدخشان که در میان این کوه ها قرار دارد و بیشتر مساحت تاجیکستان را به خود اختصاص داده اند به بام دنیا معروف اند. یخچال های طبیعی بسیاری در منطقه وجود دارند که ازمنابع آب منطقه به شمار می روند و بزرگترین یخچال طبیعی (قد چنکو ) به شمار می روند. عنکبوت های جهنده سیاه از حشرات یخ زده ای را می خورند که باد یا طوفان های شدید در ارتفاعات آن ها را به سمتشان می برد. گروه استانها – تعدادی از پرستاران جوان کوهدشتی این روزها در اقدامی خودجوش و خیرخواهانه، علیرغم شیفتهای سنگین بیمارستانی در ساعتهای استراحت با مراجعه به منزل بیماران کرونایی به صورت رایگان نیازهای درمانی و مراقبتی بیماران را انجام میدهند.

به نوشته صفحه گروه واژهگزینی فرهنگستان و زبان ادب فارسی به گمان قدما قاف سراسر زمین را دربر گرفته، کنارههای آسمان بر آن نهاده شده و منشاء پیدایش کوههای دیگر است. • عدم آگاهی از نحوه قرارداد پروژه های انکشافی که در مرکز قرارداد آن صورت میگیرد و ولایت در جریان آن قرار ندارد. آمونیوم دی کرومات از بالا به سمت داخل بازاویه ی قائم شروع به واکنش می کند و از داخل شروع به بیرون انداختن مواد تجزیه شده می کند و به عبارت دیگر مانند کوه آتشفشان فوران می کند و حدوداً تا یک الی یک و نیم متری، مواد را به اطراف می پاشد.

در قسمت شمالی و قاعدهای که بلندترین قله سیلان در آن استقرار دارد، دریاچهی کوچکی واقع میباشد که به احتمال بسیار زیاد باقیمانده دهانه آتشفشان است. حالا شما مطالب زیادی در مورد انواع آتشفشان می دانید. خبرگزاری میراث فرهنگی: کوه نور یکی از زیباترین الماس های تاریخی که سال ها پیش به انگلستان منتقل و بر تاج ملکه نصب شد، اکنون به نشانه حُسن نیت ملکه انگلستان به ایران بازپس داده می شود تا در کنار زوج خود الماس معروف دریای نور، در خزانه جواهرات ملی بانک مرکزی ایران به نمایش عمومی گذاشته شود.

یعقوب بن عثمان بن محمود بن محمد غزنوی چرخی که در قرن ۸ و۹ هجری زندگی می کرده است از شاگردان خواجه عبدالله انصاری بود. به گزارش سرویس ترجمه خبرگزاری شفقنا افغانستان به نقل از «لنز کلتور»؛ سبرینا نیکولازی، خود را اینگونه معرفی کرده است: « من ایتالیایی هستم و به عنوان یک متخصص فیزیوتراپی در بیمارستان کار می کنم. تعداد وکلای مشرانو جرگه (۲) نفر از جمله (۱) از خانم ها.

• عدم موجودیت سرک ها و راه های ترانسپورتی و حمل و نقل درست، نبود پل ها و پلچک ها بین مرکز ولایت و ولسوالی خصوصاً ولسوالی های درواز که تا هنوز سرک ندارند و راه شان مسدود است. • موجودیت امراض حیوانی و نباتی و کمبود کتاب، لوازم درسی و کمبود معلمان مسلکی در مکاتب. • عدم پوشش شبکه مخابراتی در ولسوالی ها و قریه های دور دست. سیستم مخابراتی این ولایت طی چند سال اخیر بهبودی قابل ملاحظه یافته، شبکه های مخابراتی تازه در چندین ولسوالی فعال گردیده است.

اما هنوزهم بیشترین روستا ها و قریه ها و مناطق این ولایت تحت پوشش شبکه های مخابراتی نیستند. این روستا در دهستان سههزار قرار دارد و جمعیت آن براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۹۵ جمعیت آن ۰ نفر بوده است. تاکنون در افغانستان بیشترین تحقیقات انجام شده در پنج حوضه نفت خیز صورت گرفته که دوحوضه آن در شمال آمو، یک حوضه آن در هلمند، یک حوضه در هرات و یک حوضه آن در کتواز ولایت پکتیکا قرار دارد.

با حضور خادمیاران حرم رضوی نوای زیارت از راه دور امامرئوف(ع) در بیمارستان کوهدشت نواخته شد و آنان با توزیع بستههای تبرکی به عیادت بیماران کرونایی رفتند. و از ادامه کار در روستاها و مناطق نیازمند و دور دست بدخشان ابا میورزند و به پروژه های امور زیربنائی، حیاتی برای آینده مردم علاقه نمی گیرند. خلافِ همیشه این مجموعه از معدود مجموعههاییست که از بام دنیای افغانستان ثبت شده اما به دلیل انتشار نامطلوب، کمتر دیده شده و یا اصلن هیچ دیده نشده است. تعداد وکلای ولسی جرگه (۹) نفر از جمله (۲) خانم ها.

دیدگاهتان را بنویسید