اورانوس میدان مغناطیسی شدیدی دارد

اندازه خورشید چقدر است؟ حرارت خورشید چقدر است؟ تا آنجا که حرارت آن به قدری بالا رفت که شروع به پرتو افشانی کرد و خورشید به وجود آمد. حرارت آن به قدری بالا است که باعث به وجود آمدن نوری سفید رنگ و گرم می شود. این حفره های از برخورد شهاب سنگها و یا در اثر آتشفشانیها به وجود آمده اند.حفره هایی مشابهی نیز روی سطح ماه وجود دارند. پوسته زمین توسط فورانهای آتشفشانی در کف اقیانوسها نوسازی شده و دائماً بر اثر زمین لرزهها و حرکتهای قارهای در حال تغییر و تحول است.

نظر بصورت خصوصی ارسال شود نظر شما به هیچ وجه امکان عمومی شدن در قسمت نظرات را ندارد، و تنها راه پاسخگویی به آن نیز از طریق پست الکترونیک میباشد. هر چند این مساله باعث نمی شود که بتواند بر روی ماه شش برابر ارتفاعی که روی زمین می پرید،بپرید، چرا که در ماه باید لباسهای فضایی سنگین و بزرگی بپوشید تا شما را زنده نگه دارد. دورترین ستاره تا زمین چقدر فاصله دارد؟

در سطح این سیاره، یک طوفان عظیم وجود دارد که صدها سال بر روی آن در حال طغیان بوده است. در فضای دوردست، ابرهای عظیمی از گاز و غبار وجود دارند که سحابی نامیده می شوند. خورشید شبیه توپ عظیمی از گازها و با درجه حرارت بسیار بالایی است و به واسطهی داشتن وسعتی عظیم، دارای نیروی جاذبه قدرتمندی است که کمک میکند تا زمین و دیگر سیارات در مسیر خود باقی بمانند. خورشید کره عظیمی از گازهای داغ است.

خورشید درخشش خود را از حدود ۵۰۰۰ میلیون سال پیش آغاز کرد. مجموعه مقالات پیش رو راهنمای اولیه ای برای برگزاری این روز است و در روزهای آتی اطلاعات بیشتری به این صفحه افزوده خواهد شد. شکل گیری ماه همزمان با شکل گیری منظومۀ شمسی و کرۀ زمین ، یعنی در حدود ۴۶۰۰ میلیون سال پیش بوده است . حرارت مرکز خورشید بسیار بیش ازاین است ، یعنی در حدود ۱۴ میلیون درجه سانتی گراد . حرارت سطح خورشید در حدود ۶ هزار درجه سانتی گراد است که می تواندهر چیزی را که در کرۀ زمین یا فت می شود ، بخار کند.

قطر ماه در حدود ۳۵۰۰ کیلومتراست ، یعنی مساوی با عرض استرالیا. ماه درست همانند هر چیز که روی زمین می افتد، به وسیله جاذبه زمین کشیده می شود؛ با وجود این به زمین اصابت نمی کند، زیرا با سرعتی زیاد در چرخش است و به جای افتادن، در مداری دایره وار به دور زمین قرار می گیرد که میانگین آن ۳۸۴ هزار کیلومتر و یا ۳۰ برابر قطر زمنی است. همانطور که زمین در چرخش به دور خورشید ، ماه را نیز به همراه خود می برد خورشید نیز حول محور مرکزی کهکشان می چرخد و زمین وسیارات دیگر منظومه شمسی را به همراه خود می برد.

در واقع این ماه نیست که تغییر شکل می دهد، بلکه زمانی که به دور زمین در حرکت است، قسمتهای مختلف آن به وسیله خورشید روشن می شود. در سطح ماه می توان تا ارتفاعی بیشتر از آنچه در روی زمین ممکن است، پرید. و چر ا نباید همه گروهها یک برنامه مشترک در سال داشته باشند که به طور عمده مردم را به دیدن زیباییهای دنیای اسمان شب دعوت کنند تا آنها هم بتوانند از این موقعیت لذت ببرند؟

تایتانهای باستانی منظومهی شمسی هم سیارات بیرونی آن هستند که شامل مشتری، زحل، اورانوس و نپتون میشوند. دورترین ستارگان آن سوی کهکشان، در فاصله ی حدود ۸۰ هزار سال نوری از خورشید قرار دارند ، هر چند که میلیونها کهکشان دیگر دی فاصله ی بسیار دورتر هستند که آنها نیز شامل میلیونها ستاره اند. اگر زمین را مانند توپ تنیس در نظر بگیریم، ماه در مقایسه با آن مانند تیله کوچکی است که در حدود دو متر از ن فاصبه دارد. صفت های دو سیلابی (دو بخشی) : صفاتی هستند که در دو بخش قابل تلفظ هستند. قرن های شانزدهم تا نوزدهم میلادی را در تاریخ اروپا قرون جدید می نامند .

در نهایت، در 13 مارس 1930 میلادی کشف این سیاره اعلام شد اما تا زمان کشف قمر آن به نام “چارون” اطلاع چندانی از پلوتون در دست نبود. این اتفاق برای سیاراتی مثل پلوتو و سیارههای کوتوله مثل اریس رخ داده است؛ به این صورت که در عکس ثبت شده از سمت محققان در هنگام معرفی اعلام شد که این اولین عکس از این سیاره است اما بعدها مشخص شد که عکسهای دیگری نیز وجود داشته است اما دانشمندان کمتر به حضور این سوژههای فرعی دقت کرده بودند.

مساحت کل ماه چیزی کمتر از چهار برابر قارۀ اروپاست . درست است ، قیمت بالاتر از مشتری است ، به طوری که زحل چهار برابر کمتر از گرما از سانتسا خارج می شود. البته خورشید نیز حرکت می کند اما به شکلی دیگر. البته درست است و هیچ شکی نیست که برای ساخت پوماپانکو فقط استفاده از ابزار آلات سنگی معمولی کافی نیست. این گونه استفاده از اپاستروف بسیار غیر رسمی است.

و در حین این عمل حرارت بسیار زیادی تولید می شود. براساس تخمینهای فضاپیمای کاسینی، چگالی هایپریون ۵۵ درصد چگالی آب است؛ درنتیجه، بخش زیادی از فضای داخلی آن خالی است. سیاره شناسان مشکلات زیادی برای شناسایی شرایط سطح این سیاره داشتند به این دلیل که جو ونوس همیشه با لایه ای بسیار ضخیم از ابر اسید سولفوریک پوشیده شده است. این آزمایش ثابت کرد که ماده حلال مورد قبول یودوکلورامیک اسید همراه با عامل ترکیب شده با اکسیژن مانند خود اکسیژن است. سطح گرانش در مریخ در حال کاهش است و به همین دلیل، آهن همچنان در اطراف این سیاره باقی مانده و آن را تا به امروز پوشانده است.اما بسیاری این نکته را در نظر میگیرند که آهن قرمز نیست و بنابراین، توضیح این رنگ، قرار گرفتن در معرض اکسیداسیون یا زنگ زدگی است.مریخ نزدیکترین همسایه ما است که در فاصله ۲۰۶ میلیون کیلومتری زمین قرار دارد و به نظر میرسد بسیار متفاوت از زمین است.آنچه در سطح مریخ برجسته به نظر میرسد تعداد زیاد درهها، آتشفشانها و دهانهها است و احتمالاً بزرگترین آتشفشان منظومه شمسی در مریخ است.از آنجا که این سیاره میدان مغناطیسی ندارد، در برابر بادهای خورشید در امان نمانده و همین امر باعث از بین رفتن پوشش جوی آن شده است.در سایه وجود دانشمندان مصمم برای کنترل نشانههای بیشتر درباره علائم حیات در سیاره مریخ، ممکن است در آینده پاسخی درباره رمز و راز رنگ قرمز این سیاره که حس کنکجاوی را تحریک میکند، داشته باشد.ناسا به تازگی نخستین فایل صوتی از مریخ را که صدای ضعیف باد بوده و توسط کاوشگر پِرسیویرَنس گرفته شده، منتشر کرد.

دیدگاهتان را بنویسید