اطلاعاتی درباره سیارات قمردار در منظومه شمسی :

پرسش : به چه گیاهانی تک لپّه وبه چه گیاهانی دولپّه گفته می شود؟ پرسش : به چه گیاهانی دانه دارگفته می شود؟ با توجه به این موضوع GJ 1214b زمانی آب و هوایی مانند زمین داشته است اما این که این آب و هوا چه قدر طول کشیده است، مشخص نیست. رفتار این سیاره در مقابل ستارهاش درست مانند رفتار ماه در مقابل زمین است. در ژانویه سال 2006، پروژه پرتاب کپلر به دلیل قطع بودجه و تحولات در ناسا، با تاخیری هشت ماهه مواجه شد. این سیاره که 110 سال نوری از ما فاصله دارد، در سال 2015 کشف شد.

در زمان رصد سیاره مشتری به یاد داشته باشید که هماکنون یکی از فرستادههای بشر، یعنی فضاپیمای جونو، در مدار مشتری مشغول کاوش این سیاره است. کشف گالیله اولین کشف قمری در آن زمان بود. ریو تینتو، دومین شرکت بزرگ معدنکاوی عملیات های حفاری در استرالیا با استفاده از کامیون ها و دریل های اتوماتیک و اولین قطارهای بدون راننده انجام داده است. ولی تا فعلاً این اولین موردی است که تمام شرایط خوب و لازم برای حیات بیگانه را یک جا دارد. این دو سیاره در دوران های زمین شناسی اولیه شامل یک دوره ی خروج گاز کربن دیوکسید و بخار آب از فعالیت های آتشفشانی بوده است.

ق. و مقابله با سه نسخۀ کتابخانۀ مرکزی دانشگاه تهران، وحید و مسکو قرار داده است؛ توجهِ مصحح در تصحیح، به ویژه به دو نسخۀ وحید و مسکو بوده است. وزش باد، حرکت این ابرها را به ۱۱۰۰ کیلومتر در ساعت می رساند. پاسخ : وقتی دانه های گرده از پرچم به روی مادگی منتقل می شوند به این عمل گرده افشانی می گویند. جالبتر آنکه این سیاره در جو خود حتی بخار آب هم دارد.

بنابراین اگر طبیعت خود را به زحمت انداخته تا شما را منحصر به فرد بیافریند، باید این احساس را داشته باشید که مهم هستید و به اندازه هر کس دیگری در این سیاره حق دارید. هر چه که باشد، تا کنون این سیاره بیشتر از هر سیاره کشف شده دیگری شرایط مناسب برای حیات بیگانه را دارد. پرسش : پس ازگرده افشانی درگل ها چه اتّفاقی می افتد؟ پاسخ : درتهیه غذاها ، درساخت داروها ، درساخت رنگ ها ، درساخت وسایل و…

پاسخ : به گیاهانی که دانه ی یک قسمتی دارند تک لپّه و به گیاهانی که دانه ی دوقسمتی دارند ، دولپّه گفته می شود. ونوس دومین سیاره از منظومه شمسی است که میانگین فاصله آن تا خورشید ۱۰۸.۲ میلیون کیلومتر می باشد. هرگاه بخواهیم نمایی شماتیک از منظومه شمسی رسم کنیم، خورشید را در مرکز قرار داده و باقی سیارات را در حال گردش به مرکز آن رسم میکنیم. ما بر روی سطحی زندگی می کنیم که در حال گردش است . این یعنی مدار کوچکتر برای سیاره غول پیکر K2-18 b که نتیجه آن گردش 33 روزه این سیاره به دور ستارهاش است.

ستاره K2-18 b تفاوت زیادی با خورشید ما دارد. ولی سیاره K2-18 b امید به کشف دستهای جدید از سیارات با شرایط مناسب برای شکل گیری حیات بیگانه را زنده کرده است. اما همین اماکن وقتی در سریالی تلویزیونی یا فیلمی سینمایی به عنوان صحنه فیلمبرداری انتخاب می شوند مردم عادی هم ترغیب می شوند تا از آن ها دیدن نمایند. با انتشار این گفت وگوها علاوه بر طبیعت گردان و گردشگران علاقه مند به طبیعت، دوستداران فیلم آواتر هم راه این کوهستان ها را در پیش گرفتند و راهی چین شدند. حدود 4 میلیارد سال پیش زحل در موقعیت فعلی خود در منظومه شمسی قرار گرفت جایی که ششمین سیاره از خورشید است.

بعدها در همان سال Moseley هنری اضافی شواهد تجربی در حمایت از نظریه نیلز بور ارائه شده است. جرم کم زحل موجب شده که نیروی گرانش آن در حدود 13/0 جاذبه زمین باشد. در واقع تا این لحظه، این تنها سیارهای است که در کمربند حیات قرار گرفته، دمای مناسب برای تشکیل حیات بیگانه را دارد و هم خارج از منظومه شمسی است (یعنی زمین نیست!). یعنی نیمی از سیاره همیشه روز و نیمی دیگر همیشه شب است. بزرگترین سیاره منظومه مان، یعنی سیاره مشتری به دور مرکز خورشید نمی چرخد. سیاره مشتری به دور چه می چرخد؟

بلکه به دور یک نقطه در فضای خالی مابین سیاره مشتری و خورشید می چرخد. پرسش : ازگیاهان چه استفاده هایی می شود؟ پرسش : چه گیاهان دیگری می شناسید که به روش های دیگری جزدانه وهاگ زیادمی شوند؟ کندپاهایش به مادگی برخورد می کنند وگرده ها به مادگی منتقل می شوند. این سیاره کمی بزرگتر از زمین است و چنان سرد و یخبندان میباشد که سردترین شب ها در قطب جنوب در مقایسه با آن همانند بهشت میماند. پاسخ : باد ، جانوران و به خصوص حشرات ، انسان ها . پیش از این در روکیدا در خصوص زیباییهای سیاره مشتری صحبت کرده بودیم.

زحل در حال حاضر پیش از طلوع خورشید در ارتفاع اندکی از افق شرق دیده میشود، اما رفتهرفته زودتر طلوع میکند و به شرایط رصدی بهتری میرسد. دکتر “فولر” گفت: «برای اینکه میدان گرانشی سیاره با این فرکانسهای خاص در حال نوسان باشد، داخل آن باید پایدار باشد و این کار فقط زمانی امکانپذیر است که هرچه به مرکز سیاره نزدیکتر میشویم، نسبت یخ و سنگ به تدریج افزایش یابد.» نتایج حاکی از آن است که هستهی زحل ۵۵ برابر پرجرمتر از سیاره زمین است و سنگ و یخ آن تنها ۱۷ برابر جرم زمین را تشکیل میدهند.

۳-وجودآب مایع: ه گفته پژوهشگران این آب احتمالا در لایه های نزدیک به سطح سیاره مذکور وجود دارد و ظاهرا بسیار هم شور است و می تواند برای گونه خاصی از میگوها به نام میمون دریایی مناسب باشد. پاسخ : به گیاهانی مثل کاج و باقلا وگوجه فرنگی که با دانه تولید مثل می کنند گیاهان دانه دارگفته می شود. پاسخ : به وسیله ی هاگ تولید مثل می کنندمثل خزه وسرخس. DNA یک برنامه سه میلیارد کلمه ای است که به سلول می گوید چگونه عمل کند. این سنگ تولد بهمن گاهی با رنگ های متفاوت بشکل باندی یا لایه ای پدیدار می شود.

دیدگاهتان را بنویسید