آبشار کوه نمک خرسین

به گزارش روابطعمومی بانکپاسارگاد، طی مراسمی با حضور امامجمعه کوهدشت، معاون سیاسی و امنیتی استاندار لرستان، معاون مدیرعامل بانکپاسارگاد، فرماندار کوهدشت، مدیرکل کتابخانههای لرستان، شهردار، رئیس و اعضای شورای شهر و جمعی از مسؤولان بانک پاسارگاد و شهرستان، ساختمان جدید کتابخانه عمومی شهدای کوهدشت افتتاح شد. رئیس اداره گاز شهرستان کوهدشت در گفتوگو با تسنیم میگوید در بخش مرکزی کوهدشت گازرسانی به 43 روستا تمام شده و گازرسانی به 20 روستای دیگر این شهرستان در دست اقدام است. بر اساس این گزارش، حجتالاسلام ابراهیم طهماسبی در این مراسم با اشاره به کم بودن فضای کتابخانه در کوهدشت گفت: خداوند متعال همزمان با خلقت انسان هادیان، مربیان و پیامبرانی نیز آفرید، بحث دانش و کتابخوانی سرچشمه تمام پیشرفتها به شمار میرود.

در طور سینا وقایع مختلفی از جمله صحبت کردن خداوند با حضرت موسی(ع)، میقات چهلروزه، (چهل شب) میقات به همراه هفتاد نفر از بنیاسرائیل و مرگ موسی(ع) رخ داده است. معاون سیاسی و امنیتی استاندار لرستان نیز طی سخنانی با اشاره به اهمیت علم و سواد از منظر الهی گفت: پیامبران در جهت آگاهسازی و مشخص کردن مسیر هدایت الهی نیاز به آگاه کردن مردم دارند و آگاهسازی و مطلع کردن مردم با بیسوادی و کمسوادی امکانپذیر نیست. وی افزود: کوهدشت بایستی وارد مسیر سیاست زدگی نشود و رفاقت و تلاش را سرلوحه قرار دهد زیرا این پیام قرآن است که بصیرت دینی داشته باشیم.

«أحلام»جمع«حلم»به معنای عقل است.از آنجا که بزرگان قریش خود را صاحبان عقل و فکر می دانستند،قرآن در این آیه می فرماید:آیا عقل آنان چنین حکم می کند که قرآن را سحر و جادو بدانند،خیر بلکه آنان در برابر حق سرکشی می کنند؟ گوگل، گشتن در خطرناک ترین محله های جهان را آن هم بدون ترک میز امکان پذیر ساخته است. مطالعه کنید: یادگیری زبان در خواب چگونه امکان پذیر است؟ بغ در زبان محلی به معنای خدا و ستان به معنای جایگاه و محل زندگی است. امثال تو باعث میشن آقا مصطفی خونش به جوش بیاد و حقتو کف دستت بزاره.ایرانی یعنی غیرت یعنی مردانگی .

بنابراين اگر در كفه نمكي كوير بعلت شوري زياد امكان استقرار پوشش گياهي نمي باشد ولي وجود سفره آب زيرزميني شور نزديك به سطح زمين كه در اطراف بسياري از كويرها وجود دارد باعث مي شود كه قشر خاكي اطراف كوير عليرغم بارندگي كم و تبخير زياد از رطوبت قابل توجهي برخوردار باشد. وی افزود: کوهدشت و نورآباد در خط مستقیمی قرار دارند، بهطوریکه طوایفی که در این شهرستان هستند، عین همان نیز در نورآباد وجود دارد، این دو خطه همیشه نسبت به نظام و انقلاب وفادار بوده و ولایی واقعی هستند.

براساس آخرین تحقیقات انجام شده آتشفشان اصلی بین ۸.۶ و ۴.۱ میلیون سال پیش به وجود آمده است. روتکوویچ (Wanda Rutkiewics) کوهنورد بزرگ لهستانی به همراه چهار کوهنورد زن دیگر بدون کمک کپسول اکسیژن به بالای قله صعود کردند، اگرچه سه نفر از این پنج کوهنورد زن در جریان صعود و بازگشت کشته شدند ولی نامشان برای همیشه در دل کی تو ثبت گردید. منطقه تخت سلیمان (علم کوه) ۴۷ قله بالای ۴۰۰۰ متر دارد و در بین کوهنوردان به آلپ ایران نیز معروف است. مجموعه ای با ۳۵ قله که بلندترین آنها قلل دو برار با ارتفاع ۴۰۸۰ متر می باشد.

گفتنی است که این صعود به شکلی تحت تاثیر رقابت آلمانها و سایر اروپاییان نیز بوده است. کوه قره باتور به کوتل بغلان دو قسمت می گردد: قسمت اول : از آن به طرف شرق شوراب و هزار قاق دور زده تا نهرین واشکمش پیش می رود و در سمت شمال نهرین بار دیگر به جانب جنوب پل علم گیرپیش رفته از سمت شرق به کوههای دوشی وصل می گردد، و پس از آن به طرف جنوب غرب به امتداد خود می افزاید طول رودی اندراب و سرخاب آن را از کوه کیان و نیک پی جدا می کند. پير مىگويد:سياهى و تو خود در ظلماتى امّا نمىدانى كسى كه مىخواهد به چشمه زندگانى برسد بايد مدّتهاى زيادى در تاريكى سرگردانى بكشد اگر اهل آن چشمه باشد عاقبت بعد از تاريكى لمحهاى از روشنايى را به آن نشان خواهند داد پس او بايد دنبال آن روشنايى را بگيرد تا به سرچشمه زندگانى برسد و در آنجا غسل نمايند تا از زخم تير بلارك ايمن گردد در اينصورت به استعداد عجيبى دست مىيابد كه خضروار از كوه قاف به آسانى مىگذرد.

آنطور که محمدعلی دیربازیان میگوید چندین بار در ماههای اخیر با پیگیریهای که انجام داده، نفت را برای مردم روستای بلوران تأمین کردهاست. مستوفي از خشک شدن درياچه ساوه خبر داده اند که ياد اور بزرگترين خاطره ي تاريخ بشر ي يعني ولادت حضرت ختمي مرتبت محمد مصطفي (ص)مي باشد. چنانچه درخواست حذف این خبر را دارید، کد ۱۷۳۶۳۲۵۶ را به همراه موضوع به شماره ۱۰۰۰۱۰۰۲۲۱۰۰ پیامک فرمایید. وی بیش از نیم قرن مدیریت مدرسهٔ قدسیه و اقدسیه و بعدها مدرسهٔ پرورش و مدرسهٔ تجارت را بر عهده داشت. وی با بیان اینکه ساعت 22:30 دقیقه امشب زمینلرزهای به بزرگی 4.1 ریشتر در عمق 10 کیلومتری زمین رخ داد که نگرانی و ترس مردم را در پی داشت، افزود: زمان وقوع زلزله در کوهدشت به مدت کوتاهی احساس شد که سبب ترکخوردگی تعدادی از ساختمانهای مسکونی شد و ستاد بحران در محل فرمانداری کوهدشت تشکیلشده و تاکنون گزارشی از میزان خسارت احتمالی از این زلزله گزارش نشده است.

باران که میبارد، خانههای بلوران را سردتر میکند، خانههایی که کاهگلی است و محقر و استخوانهای ندار را بهدرد آورده. از من که گفتن بود. از من که گفتن بود! ستاد خبری ارشاد / حمید آزادبخت: انجمن خوشنویسی کوهدشت که این روزها با دبیری آقای خسروی و حمایتهای بی دریغ پرویز نورمحمدی مدیر تحولگرا و توانمند اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کوهدشت یکی از طلاییترین دوران خود را به لحاظ کمی و کیفی فعالیتهای انجام شده سپری میکند با برگزاری جشنواره و کارگاههای مختلف گوی سبقت در این حوزه را از دیگر همتایان استانی خود ربوده است. آن شاگرد پیرمرد که آرزوی مال اندوزی در سر داشت یک روز که بازار خلوت بود، تصمیم گرفت که پیرمرد را به قتل برساند و همه دارایی او را جمع کند و از شهر بغداد به جای دیگری فرار کند.

این چشمهها نشانهای از آخرین مرحله سرد شدن مواد ذوب در درون زمیناند که از آن بخار آب و گازهای کم و بیش گرم متصاعد میگردد. آب رودخانۀ پرنگال با آب آستانۀ کلان (شهرکلان) و جیرعلی یکجا میشود، رودخانۀ درۀ هزاره را تشکیل میدهد. حرفم را اگر کسی باور نداره ملتمسانه خواهش می کنم بره تحقیق کنه. ؛؛محله های لاتیای قم ب ترتیب خطری بونشون,,,,,اذر,,,دروازه ری,,منبع اب,,,نیروگاه ,,,زند اباد,,شاهد,,,اکبراباد,,,اسماعیل اباد,,جمکرون,,اسایشگاه,,مدرس,,,مهدیه,,هندیون ,,,شابراهیم,,,خدا وکیلی قم ب جز دوتا از محله هاش محله خوب نداره!

به عبارت دیگر از جمله 21 کوتل هندوکش که بین کوتل (انجمن) و (دندان شکن) افتاده 8- 9 کوتل تنها از حصص علیا و وسطی و سفلی دره پنجشیر راه دارد و به این ترتیب چندین دروازه هندوکش به دره پنجشیر کشاده میباشد و منتهاالیه پنجشیر سفلی را که بسیار بجا و به موقع (دربند) و (دالان سنگ) میگویند، میتوان دالان و مدخل مرکزی هندوکش خواند. گفته اند که حضرت نماز مغرب و عشا را در آنجا گزاردند و تا صبح روز بعد همانجا ماندند. محب الدین طبرى در ذخائر العقبى نقل مى کند که مردى نزد معاویه آمد و سؤ الى از او کرد، معاویه در پاسخ گفت:: این مساله را از على (علیه السلام) بپرس او بهتر میداند، مرد گفت: اى امیر مؤ منان!

دیدگاهتان را بنویسید